امروز درباره نحوه ی صحیح ست کردن جوراب با کفش و شلوار صحبت می کنیم تا شیک تر و متمایز تر از جمعی که در آن هستید جلوه کنید.

برای بسیاری از افراد این سؤال پیش می آید که مثلا چطور جوراب را با شلوار مشکی و کفش قهوه ای ست کنند. قوانین زیادی برای این کار وجود دارد که به آن ها و بعد به بعضی تکنیک های حرفه ای برای ست کردن جوراب با کفش و شلوار می پردازیم.

قانون اول

پاهای یک آقا با شلوار پارچه ای و کفش
هیچگاه جوراب سفید نپوشید مگر اینکه بخواهید به باشگاه بروید یا بخواهید فعالیت بدنی داشته باشید. جوراب سفید فقط با شلوارک خوب به نظر می رسد و اصلا با شلوار مناسب نیست.

قانون دوم

پاهای یک آقا با شلوار پارچه ای و کفش قهوه ای
یک جفت جوراب باکیفیت بلند بگیرید؛ چون پایین نمی آیند و پاهای مودار شما معلوم نمی شود. اگر همیشه جوراب های کوتاه پوشیده اید تغییر آن به نوع بلند، حس عجیبی به شما می دهد اما وقتی آن را پوشیدید و از شما تعریف کردند، اهمیت این نکته بیشتر مشخص می شود و بعد از آن دیگر همیشه دوست خواهید داشت آن را بپوشید.

قانون سوم

پاهای یک آقا با شلوار پارچه ای و کفش کرم قهوه ای

یکی از قوانین مهم برای ست کردن جوراب با کفش این است که جوراب خود را با شلواری که می پوشید ست کنید نه با کفشی که به پا کرده اید. با اینکه این قانون آسان به نظر می رسد، اما گفتن آن آسان تر از انجام آن است. اکثر آقایان جوراب های مشکی، سرمه ای یا طوسی دارند. متاسفانه این رنگ ها به سختی با شلوار ست می شوند.

اگر کفش های قوه ای روشن با جوراب های قهوه ای و شلوار قهوه ای به پا دارید دقت کنید که اگر شلوار شما رنگی نزدیک به این رنگ اما با تناژ کمی متفاوت باشد نتیجه ی کار افتضاح می شود. حال اگر تعداد زیادی شلوار ساده دارید می توانید با آن جوراب های ساده بپوشید فقط رنگی انتخاب کنید که کاملا متضاد باشد تا جذاب شود. برای مثال ترکیب شلوار خاکی با جوراب های سبز تیره و کفش های قهوه ای یک ترکیب فوق العاده است.

ترفندهای حرفه ای برای ست کردن جوراب با کفش و شلوار

چطور جوراب را با شلوارهایی با رنگ ساده ست کنیم؟

اکثر آقایان از این دست شلوارها دارند؛ بهترین جورابی که می شود با آن ها پوشید جوراب دو رنگ است. نکته ی مثبتی که در جوراب دو رنگ وجود دارد این است که که یک رنگ سوم هم در وسط دو رنگ جوراب به چشم می آید و این باعث می شود با انواع شلوار آبی و سرمه ای ست شود و همیشه خوب جلوه کند.

برای اینکه قدرت و تنوع جوراب دو رنگه را به شما نشان دهیم نگاهی به ترکیبی مانند جوراب راه راه نارنجی و طوسی بیندازید. پیش از هر چیز می توانید آن را با رنگ قهوه ای ست کنید چون رنگ سوم بین نارنجی و طوسی، قهوه ای است. اگر شلوار قهوه ای متوسط و کفش داربی نیز به آن ها اضافه شود، ترکیب فوق العاده ای به دست می آید.

جوراب طوسی به همه ی تناژهای خاکستری می آید و تناژ نارنجی نیز باعث می شود با تمام رنگ ها ست شود؛ مثلا با شلوار طوسی و کفش مشکی. این ترکیب برای محیط های کاری بسیار مناسب است و می توانید از آن در اداره استفاده کنید. به جای آن می توانید همان شلوار و جوراب را با کفش های سبز زیتونی ست کنید تا تیپی غیررسمی تر و مناسب برای محیط اداری کمتر رسمی یا مهمانی های جمعه ها داشته باشید. همین جوراب با شلوار خاکی یا شلوار سفید مایل به خاکستری و کفش های رسمی دو رنگ هم خوب می شود.

ترکیب شلوار مشکی یا سرمه ای و کفش های قهوه ای روشن هم با این جوراب ها جذاب خواهد بود. می توانید این جوراب ها را با کفش های مجلسی سگک دار و شلوار کبریتی سبز و یا با بوت های چوکای رنگ شنی هم بپوشید. همانطور که می بینید این نوع جوراب آنقدر متنوع است که می توانید آن را با بیش از نیمی از لباس های خود بپوشید.

حال از زاویه ی دیگری به این موضوع نگاه کنید و فرض کنید یک شلوار سرمه ای دارید و می خواهید آن را با جوراب های مختلف ترکیب کنید تا استایلی متفاوت ایجاد کنید. خوبی آن این است که با تنها یک یا دو کت و شلوار با کیفیت می توانید استایل های مختلفی داشته باشید. این کار بوسیله ی جوراب های شما روند ارزانی دارد. برای مثال می توانید برای ست کردن جوراب های آبی و قرمز یا قرمز و زرشکی،از کفش های جگری و شلوار سرمه ای استفاده کنید؛ یا اینکه جوراب های راه راه سرمه ای و زرد را با کفش مشکی یا کفش سبز زیتونی ترکیب کنید. همانطور که می دانید ترکیب زرد و آبی، رنگ سبز را ایجاد می کند و به این ترتیب می توانید کفش های سبز زیتونی بپوشید که استایلی عالی به شما می دهد، با اینکه هیچ رنگ سبزی در جوراب یا شلوار شما وجود ندارد.

پاهای دو آقا با جوراب و کفش
اگر محیط اداره ی شما رسمی است و نمی خواهید زیاد جلب توجه کنید جوراب راه راه سرمه ای و آبی بپوشید چون به هر لباس آبی یا سرمه ای می آید. علاوه بر اینکه خودش را خیلی با ظرافت نشان می دهد برای اداره نیز کاملا مناسب است، حتی اداراتی کاملا رسمی و سنتی. برای اینکه به شلوار سرمه ای خود حال و هوای تازه ای بدهید می توانید از رنگ های قرمز، آبی و زرد یا شاید طوسی روشن و آبی روشن استفاده کنید. این رنگ ها با کفش های مشکی کلاسیک آکسفورد استایلی به دست می دهند که برای محیط کار مناسب است.

دیگر روش ست کردن جوراب با کفش این است که همین جوراب و شلوارها را با کفش دو سگکه ی قهوه ای بپوشید تا استایل شما مدرن تر شود یا اینکه آن ها را با کفش دربی بپوشید تا استایلی مناسب سفر داشته باشید. البته می توانید جوراب های آبی تیره ی طرح دار نیز بپوشید تا حسابی جلب توجه کند.

هر مدل شلوار یا کفشی که داشته باشید مهم نیست، مهم این است که با یک تعداد جوراب مختلف می توانید استایل های متفاوتی داشته باشید و به لطف روش هایی که ما برای ست کردن جوراب با کفش و شلوار در این مقاله برایتان بیان کردیم، بدرخشید. همچنین این کار خیلی کم هزینه تر از خرید کفش، کت و شلوار یا شلوار تک است.

جوراب های راه راه سایه و روشن، هم در ترکیب با شلوار رنگ ساده خیلی خوب می شوند هم با شلوارهای طرح دار. تنها زمانی که ظاهر خوبی ندارند وقتی است که پهنای راه راه های کت و شلوار و جوراب شما یک اندازه باشد. اگر کت و شلوار شما راه راه باریک یا فلانل راه راه سفید، چهارخانه ی ریز و درشت، دندان گرگی، پشم و نخ راه راه یا هر طرح کلاسیک دیگر است جوراب راه راه سایه و روشن با آن به خوبی ترکیب می شود.

بهتر است یکی از رنگ های جوراب نسبتا نزدیک به رنگ لباس شما و رنگ دیگر متضاد با آن باشد. همچنین می توانید جوراب خود را با اکسسوری دیگری مثل دستمال جیبی، گل مخصوص جیب کت یا کراوات ست کنید. برای مثال جوراب آبی و قرمز به کراوات سرمه ای و قرمز خیلی می آید.

بعضی اوقات بعضی افراد رنگ جوراب خود را با رنگ آستری کتی که می پوشند ست می کنند که ترکیب زیبایی به دست می دهد..

امتیاز دیگر جوراب های دو رنگه برای ست این است که می توانید آن ها را با کفش خود ست کنید تا با شلوار. مثل ترکیب کفش های داربی زرشکی با جوراب های راه راه زرشکی و خاکستری و شلوار خاکی که ترکیب زیبایی است. رنگ ها عینا مثل هم نیستند اما ترکیب دو رنگ جوراب رنگ سومی را به شما می دهد که همه چیز را با هم هماهنگ می کند.