ست کردن کت تک با شلوار در تمام موقعیت ها با رعایت سه قانون اصلی

0
5442
استایل یک آقا با کت تک با شلوار و عینک دودی

با گذر زمان، آقایان کمتر از کت تک با شلوار برای رفتن به محل کار خود استفاده می کنند. طبق تحقیقات اخیر از هر ۱۰ مرد، تنها یک نفر هر روز کت و شلوار می پوشد و ۳۴ درصد از آقایان تنها در مراسم خاص از این لباس رسمی استفاده می کنند. یکی از دلایل این موضوع، بدون شک این است که اکثر آقایان به دنبال راحتی در محیط کار هستند که کاملاً هم طبیعی می باشد. اما برای رفتن به مراسم های خاص و مهم یا یک قرار ملاقاتی که اهمیت زیادی برای تان دارد، بهترین گزینه ای که می توانید انتخاب کنید، کت تک با شلوار می باشد. اما سوالی که در این مورد مطرح می شود این است که چطور باید کت تک و شلوار خود را با هم ست کنیم تا توی ذوق نزند؟

به عقیده یکی از معروف ترین طراحان لباس، “آقایان در این موضوع مرتکب دو اشتباه بزرگ می شوند. یا شلوار و کت شان بیش از حد به هم نمی خورد، و یا خیلی به هم شبیه است.” برای اینکه بتوانید ترکیب خوبی ایجاد کنید و استایل تاثیرگذاری داشته باشید، از سه قانونی که در ادامه این مقاله آورده ایم پیروی کنید.

قوانین ست کردن کت تک با شلوار

هم خوانی رنگ کت تک با شلوار

ست کت تک سورمه ای و نیم بوت و شلواررنگ کت تک و شلوار شما باید با هم هم خوانی داشته باشد؛ نه اینکه دقیقاً شبیه هم باشد. یعنی یا باید کاملاً یک دست کت و شلوار بپوشید که رنگ آنها مثل هم باشند یا اصلاً از این کار اجتناب کنید. مثلاً پوشیدن کت بلیزر آبی با شلوار کتان آبی چندان جالب نیست چون انگار می خواستید کت و شلوار بپوشید اما اشتباهی شلوار کتان پوشیده اید!

مطلب مرتبط:  راهنمای انتخاب رنگ کت و شلوار مردانه به همراه اولویت بندی رنگ ها

به عقیده کارشناس استایلیست ما “کافی است از دو رنگ مختلف در کت و شلوارتان بهره ببرید. راه آسان استفاده از رنگ های خنثی مثل مشکی و آبی یا خاکستری و سرمه ای است.” این کار، ست کردن پیراهن، کراوات و دستمال جیبی شما را هم راحت تر می کند.

ست مردانه برای کت تک و شلوار و ساعتاستفاده از جنس های متفاوت

لباس های تهیه شده از پارچه های بافت دار، کلید داشتن یک استایل شیک و راحت هستند. هر چند این نوع پارچه ها نسبت به پارچه کت و شلوار کلاسیک، کمتر رسمی هستند اما ترکیب و ست کردن آن ها به شما کمک می کند تا به لباس تان شخصیت خاصی ببخشید. ست کردن شان نیز به کمی فکر نیاز دارد و به راحتی پوشیدن کت و شلوار نیست اما نتیجه ی خوبی از آن می گیرید. کنتراست ایجاد شده نیز باعث می شود بالا تنه از پایین تنه مجزا شده و به لباس تان عمق می بخشد.

پس سعی کنید جنس کت تک و شلوارتان با هم متفاوت باشد. مثلاً اگر یک کت بلیزر فاستونی پوشیده اید دیگر شلوار فاستونی نپوشید. بهتر است از یک جنس نرم تر و مات تر استفاده کنید. پس با یک کت تک پنبه ای، شلوار جین یا پشمی بپوشید.

ست کت کرم و شلوار جین و کفش سفید برای آقایانمشخص کردن استایل به صورت دقیق

یا رسمی بپوشید، یا روزمره؛ اشتباهی که آقایان مرتکب می شوند این است که برای استایل روزمره ی یک روز تعطیل، از کتی که در طول هفته پوشیده اند استفاده می کنند اما به جای شلوار همیشگی شان، شلوار جین می پوشند. این کار باعث می شود بالاتنه و پایین تنه ی آن ها خیلی متفاوت شود و انگار هر کدام به یک مراسم متفاوت می روند! درحالی که برای داشتن یک استایل مناسب باید تعادل را رعایت کنید. هم کت و هم شلوار شما باید با مراسمی که می خواهید در آن شرکت کنید هم خوانی داشته باشد.

مطلب مرتبط:  مراقبت از موی مردان با رعایت 10 نکته ساده و کاربردی روزمره

به این فکر کنید که تا چه اندازه می خواهید استایل تان رسمی باشد، بعد ببینید کت و شلوارتان هر کدام به آن اندازه رسمی هستند یا نه. یک کت بلیزر بدون آستر و اِپُل با شلوار جین خیلی بهتر از یک کت تک مردانه با همین شلوار جین است. اما اگر می خواهید مجلسی تر بپوشید، کت تک مردانه با شلوار پشمی مجلسی که رنگش متفاوت از کت است انتخاب مناسبی خواهد بود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید