چگونه شریک زندگی خود را انتخاب کنیم – نکاتی مهم برای تصمیم گیری در ازدواج

0
2209
چگونه شریک زندگی خود را انتخاب کنیم - نکاتی مهم برای تصمیم گیری در ازدواج

می خواهید یک شریک زندگی پیدا کنید تا سر و سامان بگیرید؟ اگر احساس می کنید که زمان این کار رسیده، بیاید با هم فاکتورهایی مهم برای تصمیم گیری در ازدواج را بررسی کنیم. در زندگی هر فرد، زمانی می رسد که تصمیم می گیرد شریک زندگی اش را انتخاب کند. بعضی ها این کار را در ابتدای جوانی انجام می دهند؛ زیرا می خواهند زندگی خود را در سایه امنیت یک رابطه پایدار ادامه دهند. در عین حال عده ای دیگر شریک زندگی خود را کاملا شانسی و بدون فکر انتخاب می کنند. اما بعضی از ما، جستجو برای پیدا کردن شریک زندگی خود را به بعد از سی سالگی موکول می کنیم، و قبل از آن در پی تفریح کردن می رویم.

در هر سنی که باشید، در مرحله ای از زندگی قرار دارید که خیلی های دیگر هم در شرایطی شبیه به آن هستند. شاید دوستانی داشته باشید، که از پیدا کردن شریک زندگی شان بسیار خوشحال اند و با دیدن آن ها، شما هم تمایل پیدا کنید که اینگونه شاد باشید.

قطعا مجرد بودن، فوائد خودش را دارد که یکی از آن ها داشتن آزادی عمل در هر حیطه ای است که دلمان می خواهد؛ اما در زندگی هر فرد، زمانی می رسد که نیاز به یک فرد دیگر را در خود احساس می کند که می خواهد عمرش را با او بگذراند و زندگی اش را با او تقسیم کند؛ صبح ها با او بیدار شود، شب ها با او از هر دری حرف بزند، با یکدیگر سفر کنند، رویا ببافند و در کنار هم زندگی کنند. حال، باید ببینیم چگونه و بر اساس چه پارامترهایی، می توانید یک شریک زندگی انتخاب کنید و به نوعی بهترین تصمیم گیری در ازدواج را کرده باشید، تا منجر به شادی شما شود.

نکات انتخاب شریک زندگی :

از روی ترس تصمیم نگیرید

احتمالا تا کنون برایتان پیش آمده که یکی از دوست هایتان به شما گفته باشد که از رابطه اش با همسرش، کاملا راضی نیست اما چون نمی خواهد تنها بماند، مجبور است این نارضایتی را تحمل کند؛ متاسفانه این اتفاق زیاد می افتد. خانم ها بیشتر از آقایان به امنیت نیاز دارند و تعداد زیادی از ما، از تنهایی می ترسیم. با این حال، ادامه دادن یک رابطه به دلیل ترس از تنها ماندن، چیز خوبی نیست. زمانی که می خواهید شریکی برای زندگی خود پیدا کنید، باید مطمئن باشید که هر طور شده فرد مناسب خود را پیدا خواهید کرد. از فکر کردن به اینکه اگر زندگی فعلی خود را ترک کنید، ممکن است چه بلاهایی بر سرتان بیاید بپرهیزید و در عوض، فکر کنید که در ازای انجام چند ریسک در زندگی تان، به چه نتایجی خواهید رسید و زندگی تان چه تغییراتی خواهد کرد.

مطلب مرتبط:  چگونه توجه یک پسر را جلب کنیم؟ 10 روش برای جلب توجه پسر مورد علاقه تان

از رابطه ای که الان در آن هستید، احساس رضایت ندارید؟ پس مطمئن باشید که باید آن را ترک کنید و برای پیدا کردن شریکی که شادی حقیقی را برای شما به ارمغان بیاورد، تلاش کنید.

برای قدم اول رابطه آماده باشید

از گذشته تا کنون، اغلب، این مردان بوده اند که قدم اول برای شروع رابطه را بر می داشتند. به همین دلیل به طور معمول، ما از آن ها توقع داریم که شروع کننده ی رابطه باشند. اما همه ی آن ها اطمینان و اعتماد به نفس لازم برای این کار را ندارند. هر چقدر هم که فردی شما را دوست داشته باشد، شاید اینقدر قوی نباشد که بتواند درخواستش را عنوان کند اما این به این معنا نیست که او ترسوست یا یک مرد واقعی نیست. بعضی اوقات لازم است شما امور را در دست بگیرید و اگر فکر می کنید فردی مناسب شماست، قوی باشید و قدم اول را بردارید. همیشه به این فکر کنید که نمی خواهید با پشیمانی زندگی کنید.

به او فرصت دهید

شاید تا به حال برایتان اتفاق افتاده باشد که فردی را به این دلیل که مورد پسند شما نبوده است رد کرده باشید؛ یا اینکه دوستانتان کسی را به شما معرفی کرده اند و شما با تمسخر از آن رد شده اید و ترجیح دادید مجرد بمانید؛ حال سعی کنید به زمانی فکر کنید که چیز جدیدی را امتحان کردید که قبلا، از آن خیلی مطمئن نبودید. شاید بعد از سال ها، ورزشی کرده اید که فکر نمی کردید هیچ وقت این کار را بکنید، یا شاید به کنسرت گروه جدیدی رفته اید، که فکرش را هم نمی کردید دوست داشته باشید اما از آن خوشتان آمده باشد.

مطلب مرتبط:  حفظ روابط از راه دور - یک زوج عاشق چگونه می توانند دور از هم زندگی کنند

همه ی ما در مورد علایق خود تعصباتی داریم. مثلا یکی از آن ها این است که هیچ گاه چیزهایی را که دوست داریم یا دوست نداریم تغییر نخواهند کرد. اما هیچ مدرکی وجود ندارد تا اثبات کند که علایق ما و یا چیزهایی که دوست نداریم، از بدو تولد به همین شکل بوده اند. با این حال، بسیاری از ما همچنان تعصب زیادی در مورد تصمیماتی که در گذشته گرفته ایم داریم و به هیچ عنوان قصد نداریم آن ها را تغییر دهیم. اکثرا هم این تعصبات در مورد تصمیماتی ست که باعث رنج ما شده اند، نه لذت بردن ما؛ شاید این مسئله باعث شود که فرد مناسب زندگی تان را هم ناآگاهانه از دست دهید.

بنابراین، از نه گفتن به مردها به این دلیل که سلیقه ی موسیقایی آن ها با شما فرق دارد، دست بردارید؛ از نه گفتن به مردها به این دلیل که مدل مو ی آن ها را دوست ندارید، دست بردارید، روشن فکر باشید و به افراد فرصت دهید.

معیار های خود را بدانید

مورد دیگری که تصمیم گیری در ازدواج را برای شما سخت می کند، این است که نمی دانید ارزش و معیار واقعی یک زندگی چیست. مطمئنا ملاک هایی که دارید، مسئله ای است که در تصمیم گیری در ازدواج شما بسیار تاثیر خواهد گذاشت. ممکن است سلامتی همسرتان، اولین مورد در لیست شما باشد. پس بنابراین، اول باید مطمئن باشید که خودتان سالم هستید. اما آیا واقعا از معیار و ملاک های خود آگاهید؟ بسیاری از ما این آگاهی را نداریم و وقتی نمی توانیم ملاک های حقیقی مان را بشناسیم، مصلما انتخاب شریکی که با اخلاقیات ما همخوانی داشته باشد، بسیار سخت خواهد بود. بنابراین ابتدا باید بتوانید یک لیست از معیار های مورد نظر خود تهیه کنید. این موضوع بدین معناست که در شریک زندگی تان هم دنبال چنین ارزش هایی می گردید و وقتی معیار های مشترک بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری وجود دارد که زندگی شاد تری هم داشته باشید.

مطلب مرتبط:  در قرار اول چه بگوییم؟ نکاتی برای گفت و گوی بهتر در اولین قرار ملاقات

گذشته را بررسی کنید

این کار شبیه این است که دارید رزومه فردی را برای موقعیت شغلی ارزیابی می کنید. اگر می خواهید بهترین تصمیم گیری در ازدواج تان را هم داشته باشید، می بایست همین ارزیابی را انجام دهید. چرا که اگر ندانید شریک زندگی شما چه گذشته و پیشینه ای دارد، چطور می خواهید تشخیص دهید که او به درد زندگی مشترک می خورد یا نه و انتخاب او بهترین تصمیم گیری در ازدواج شما خواهد بود. بنابراین، پرس و جو کنید و مطمئن شوید که آیا قابل اعتماد است یا نه و ببینید آیا چیزی هست که از شما پنهان می کند یا خیر. مطمئنا هیچ گاه، دلتان نمی خواهد با مردی باشید که راز بزرگی را از شما مخفی کرده است.

در دسترس باشید

اگر مطمئن هستید که زمان آن فرا رسیده است که برای انتخاب شریک زندگی خود اقدام کنید، باید در دسترس قرار گیرید و به نوعی خود را در معرض دید قرار دهید.

پیدا کردن شریک زندگی به این آسانی نیست که در خانه بنشینید و منتظر شاهزاده ی دلربای خود باشید که برای شما از آسمان بیفتد. باید در مهمانی ها شرکت کنید، در برنامه ها و مراسم مختلف حضور پیدا کنید و در صحنه اجتماع فعال باشید. دعوت دوستان خود به مهمانی ها را بپذیرید و به خود اجازه دهید تا با افراد جدید آشنا شوید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید