شش راهکار سریع برای کاهش مصرف کالری

0
1494

کم کردن مصرف کالری به منظور کاهش وزن برای بسیاری از مردم، مساوی است با خوردن غذای بسیار کم و احساس گرسنگی در بیشتر اوقات. به هرحال شما می توانید مصرف کالری را برای کاهش وزن سریع، و بدون گرسنگی شدید به آسانی کم کنید. تغییر دادن بعضی از رفتارهای ساده هنگام خوردن غذا می تواند به کم کردن وزن کمک کند. البته کاهش وزنی که با روشی سالم به دست آید.

1یک لیوان آب قبل از غذا بنوشید


نوشیدن یک لیوان آب قبل از صرف غذا به طور طبیعی باعث می شود غذای خیلی زیادی نخورید. آب باعث می شود معده شما پر شود و در نتیجه، غذای کمتری خورده شود. معمولا اکثر افراد در طول روز آب بیشتری مصرف می کنند که این هم می تواند یک عادت سالم برای کاهش حجم غذای دریافتی و افزایش آبرسانی بدن شود. فراموش نکنید که در هنگام خوردن غذا هم به نوشیدن آب ادامه دهید.

2حجم غذای خود را با کمک سبزیجات افزایش دهید


کاهش وزن به معنای این نیست که حتما باید لقمه های غذایمان بسیار کوچک باشد. بلکه رمز کاهش وزن مناسب، خوردن حجم زیادی از غذای سالم و کم انرژی، اما سرشار از مواد مغذی است که به شما احساس رضایت می دهد. وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا به افراد بزرگسال توصیه می کند که نیمی از بشقاب غذای خود را پر از میوه و سبزیجات کنند، در حالی که اکثر مردم با این هدف فاصله ی بسیار زیادی دارند.
برای دستیابی به این هدف، باید سطح فیبر موجود در غذاها را با میوه و سبزیجات بالا برد، که در این صورت باید حداقل نیمی از بشقاب، پر از سبزیجات و میوه باشد. درواقع با این روش می توانید به جای افزایش میزان کالری غذا، لقمه های بزرگتری داشته باشید.
مثلا در پاستا، از نودل کمتری استفاده کنید و در عوض سبزیجات بیشتری داخلش بریزید. همچنین می توانید سبزیجات بیشتری را به سوپ ها، غذاهای گوشتی یا حتی پوره ها، ماکارونی و پنیر یا دسرها اضافه کنید. از برنج کمتری برای غذاهای با گوشت سرخ کرده استفاده کنید و بیشتر سبزیجات را اضافه کنید. سبزیجات بیشتری را به املت اضافه کنید تا یک شروع پر از سلامتی را در آغاز روز داشته باشید.

مطلب مرتبط:  با مصرف این مواد غذایی کمتر بخورید و زودتر سیر شوید

3در بشقاب ها و کاسه های کوچکتر غذا میل کنید


بعضی از تحقیقات نشان داده است که وقتی ما در بشقاب یا کاسه های بزرگتر غذا می خوریم، ناخودآگاه تمایل پیدا می کنیم که مقدار بیشتری غذا بخوریم. یک نکته ساده مثل خوردن غذا در ظرف های کوچکتر می تواند به شما کمک کند که طبیعتا غذای کمتری بخورید. انسان ها تمایل دارند اول با چشمشان غذا را تجربه کنند و مسلما یک بشقاب پر از غذا، چه بزرگ باشد و چه کوچک، این سیگنال را به مغز ارسال می کند که این میزان غذا کافی خواهد بود.

4بین لقمه ها کمی صبر کنید


در بیشتر فرهنگ های شهری، غذا به سرعت خورده می شود. اما آهسته غذا خوردن هم می تواند به شما کمک کند که میزان غذای دریافتی خود را تنظیم کنید. معده برای ارسال سیگنال سیری به مغز مدتی زمان صرف می کند. با کمی صبر کردن میان لقمه های غذا، شما زمان کافی را به معده می دهید تا به مغز سیگنال سیری را ارسال کند.

5خوراکی را از بسته اصلی آن نخورید


اگر همیشه از بسته اصلی خوراکی ها بر می دارید، احتمالا تمایل دارید بیشتر بخورید. به جای اینکه مستقیما از بسته خوراکی بردارید، مقدار کمی از آن را داخل یک بشقاب یا کاسه بریزید و سپس میل کنید. این کار به مغز کمک می کند که درمورد میزان غذایی که می خورید شما را فریب دهد.

6قبل از غذای اصلی سوپ بخورید


درست مثل نوشیدن آب پیش از غذا، خوردن یک بشقاب سوپ رقیق قبل از غذای اصلی هم می تواند به شما کمک کند که میزان کل کالری دریافتی از غذا را کم کنید. بر اساس نتایج مطالعاتی که در سال ۲۰۰۷ انجام شده است، کسانی که پیش از غذایشان سوپ می خورند به مراتب میزان انرژی کمتری در مقایسه با آنهایی که سوپ نمی خورند دریافت می کنند.

مطلب مرتبط:  بررسی تاثیر شنا بر لاغری شکم، چربی سوزی و مصرف کالری

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید