خصوصیات هر انسان منحصر به همان شخص بخصوص است و به ندرت می توان دو نفر را پیدا کرد که از نظر ظاهری کاملاً با یکدیگر شبیه باشند. انسانها را از روی کلیات ظاهری به دسته های  مختلفی تقسیم کرده اند، مانند افراد بلند قد یا کوتاه قد، افراد چاق و یا افراد لاغر یا سفید یا سبزه….. همه این خصوصیات در ذات هر فرد است  و به صورت  ارثی به فرزند هر کس  انتقال داده می شود.  بسیاری از افراد  از  بدن خود راضی هستند، اما گروهی از افراد از اینکه قد کوتاهی داشته باشند زیاد راضی نیستند و تلاش می کنند تا با به کار بردن ترفندهایی قد خود را بلند تر نشان بدهند و بر این عقیده هستند که اگر قد آن ها بلندتر به نظر بیاید اعتماد به نفس شان هم به همان اندازه زیاد می شود و در جامعه می توانند بهتر و با کارایی بالاتر به انجام وظایف شان مشغول شوند و در کار های شان موفق تر باشند. یکی از این ترفند ها انتخاب لباس مناسب برای نشان دادن قدی بلند برای افراد کوتاه قد است. در این مقاله درباره شلوار مناسب برای افراد کوتاه قد صحبت می کنیم و امید داریم که بتوانیم راهنمایی هر چند کوچکی در این زمینه به افرادی که قد کوتاهی دارند بکنیم.  شلوار یکی از مهمترین لباس ها برای افراد کوتاه قد است، زیرا با انتخاب درست یا غلط این بخش از پوشش خودشان را بلند قد تر و یا کوتاه قد تر نشان می دهند.


شلوار مناسب برای افراد کوتاه قد – خانم ها

لباس برای خانم ها بسیار مهم است، در میان خانم ها، خانم هایی که قد کوتاه دارند وً ریزه هستند، بهتر است از شلوارهایی استفاده کنند که در قسمت کمر و بالا تنگ باشد و از قسمت زانو به پایین به حالت گشاد در بیاید. اصطلاحاً به این گونه شلوارها دمپا گشاد می گویند. استفاده از شلوار های راسته هم به شرط اینکه این خانم ها لاغر اندام باشند می تواند در بلند قد نشان دادن آن ها کمک کند. البته توجه داشته باشید که شلوار باید با کفش و لباس های بالاتنه هماهنگ باشد تا اندام خانم ها را بلندتر نشان بدهد. رنگ لباس یکی از مهم‌ترین عواملی است که می تواند اندام شما را هرچه کشیده تر و بلندتر نشان بدهد. شما با استفاده از شلوار های روشن تر می‌توانید قد خود را بلندتر از آنچه که هست نشان دهید، زیرا رنگ روشن همیشه بیشتر از آن چیزی که هست خودش را نشان می دهد.

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب شلوار مناسب برای خانم های کوتاه قد و ریزه انتخاب جنس شلوار است. به طوری که شلوارهای جین و کتان می‌تواند بهترین انتخاب برای خانم‌های خوش تیپ کوتاه قد باشد. در این میان شلواری که از جنس کتان تیره سنگ شور شده باشد، می‌تواند پاهای شما را نسبت به شلوار های دیگر بلندتر و کشیده تر جلوه دهد. شلوار کتان نسبت به شلوار های دیگر شیک تر است و خانمها می توانند این شلوارها را با لباس های زیادی برای بالاتنه و همچنین کفش ها و کتانی ها مختلف ست کنند، تا بتوانند قد خود را از آن چیزی که هست بلندتر نشان بدهند.

خانم ها باید در انتخاب شلوار چند نکته را رعایت کنند. آنها باید توجه داشته باشند که شلوارهایی که کوتاه هستند و تا ماهیچه ساق پای آنها و یا حتی بالای قوزک پای آنها باشد، برای شان مناسب نیست و بهتر است که شلوار آنها بلند باشد و  لبه آن تا بالای پاشنه کفش برسد و در قسمت کمر شلوار هم بلند باشد، زیرا اگر کمر شلوار بلند باشد قد این عزیزان هم بلند تر به نظر می رسد


شلوار مناسب برای افراد کوتاه قد – آقایان

همیشه آقایان نسبت به خانم ها از کوتاهی قد خود بیشتر ناراضی هستند و دوست دارند که قد آنها بلندتر به نظر برسد. یکی از کارهایی که آقایان انجام می دهند پوشیدن  لباس هایی است که قد آن ها را بلندتر از از آن چیزی که هست نشان دهد. مهمترین بخش لباس برای هرکسی شلوار است. آقایان برای اینکه قد خود را بلندتر نشان بدهند بهتر است که از از شلوارهای استفاده کنند که فاق آن بلند باشد. اما کسانی که چاق هستند یا شکم و باسن آنها بزرگتر از اندازه معمول است، بهتر است از شلواری بهره ببرند که قسمت جلویی آن شلوارها چین های عمودی داشته باشد. این مدل از شلوار ها نسبت به شلوارهایی که که ساده هستند قد این افراد را بلند تر نشان میدهد. اما کسانی که از این شلوارها استفاده می کنند باید توجه داشته باشند نباید چینهای جلوی این شلوارها زیادی پهن باشد، زیرا با این کار برعکس پاهای آنها کوتاه جلوه می کند. در واقع هر چقدر که چین ها باریک تر باشد بهتر است.

نکته دیگری که آقایان کوتاه قد باید به آن توجه کنند این است که شلوار خود را روی خط کمر نگه دارند. اگر شلوار را بالاتر و یا پایین تر از خط کمر نگه دارد پاهای آنها کوتاه تر نشان داده می شود. آقایان باید توجه کنند که نباید از کمربندهای بسیار پهن استفاده کنند و باید از کمربندهای باریکتر برای شلوار های خود بهره ببرند. آقایان از پوشیدن شلوارک و یا شلوار کوتاه پرهیز کنند، زیرا این لباسها قد آنها را کوتاه تر نشان می دهد. در مجموع شلوار آقایان باید فاق بلند داشته باشد و در قسمت مچ پا تنگ و باریک بشود. شلوار آقایان نباید برش عرضی داشته باشد، زیرا با خم و راست شدن این برش ها اصطلاحاً میشکند و قد شما را کوتاه تر نشان می دهد. استفاده از لباس های گشاد برای افراد قد کوتاه اصلاً مناسب نیست. توجه داشته باشید که بین شلوار تا کفش نباید پای شما معلوم باشد و پاچه شلوار باید تا پاشنه کفش پایین بیاید.  درباره شلوارهای راحتی هم آقایان باید توجه داشته باشند که از هودی های زیپ دار استفاده کنند. شلوار های ورزشی که مدلی روی آنها نباشد و ساده باشد، بسیار مناسب است. اگر در کنار شلوار خطوط عمودی ممتد به رنگ روشن وجود داشته باشد. قد این آقایان بلند نشان داده می شود.