شلوار پاره در ۵ مرحله ساده – چگونه شلوار جین را پاره کنیم

14
33482
شلوار پاره در 5 مرحله - آموزش پاره کردن شلوار جین

مدت زمان زیادی از علاقه مردم به شلوارجین های تیره ژاپنی با آن پارچه های کلفت پر رنگ که همیشه شق و رق می ایستادند، نمی گذرد. حالا اهل مد، جین هایی می پوشند که سیستم تهویه دارد. شلوار هایی با زانوهای تکه پاره و پارچه های رنگ و رو رفته که به جای آبی به سفید می زند. حالا دیگر شلوار پاره مد شده و جای شلوارهای قبلی را گرفته است. پاره شدن شلوار زمان بر است. گذشت زمان باعث می شود که شلوار کم رنگ شود و پارچه اش بپوسد. اما این پروسه حداقل ۲ سال طول می کشد. که البته تا آن موقع ممکن است این شلوارها از مد افتاده باشند.

به جای اینکه به کس دیگری پول بدهید که به شما شلوار پاره بدهد، با استفاده از این تکنیک ها خودتان شلوارتان را پاره کنید.

 

مراحل تبدیل شلوار معمولی به شلوار پاره :

گام اول: شلوار مناسب برای این کار را انتخاب کنید

نتیجه ای که می گیرید بستگی به مواد اولیه تان دارد. اگر می خواهید سریع یک شلوار جین پاره درست کنید سراغ شلوارهای ارزان و سنگ شور شده بروید.

اما اگر یک شلوار عالی می خواهید که چند سال از آن استفاده کنید، کارتان را با شلوار جین ساده و خام شروع کنید. البته باید قیمت شلوارتان به گونه ای باشد که دلتان بیاید دست به تیغ شوید. اگر شلوار جین خام را برای این منظور استفاده کنید، رنگ آن به مرور زمان خواهد رفت و پس از مدتی شلواری با طرح اختصاصی خودتان خواهید داشت، که البته بسیار ارزشمند تر از شلواری است که در کارخانه سنگ شور شده است. در مورد مدل شلوار جین انتخابی هم جای نگرانی نیست، انواع مدل های شلوار قابلیت پوشیدن بصورت پاره را دارند.

مطلب مرتبط:  تبدیل شلوار جین به شلوارک

گام دوم: طرح شلوار پاره تان را انتخاب کنید

بهترین طرح شلوار پاره، پارگی است که در اثر پوشیدن به وجود آمده باشد. بیشترین آسیب شلوار در قسمت بالای زانو اتفاق می افتد، پس باید حواستان باشد که پارگی ها را خیلی پایین ایجاد نکنید.

شلوار را بپوشید و جاهایی را که می خواهید چاک دهید را با گچ خیاطی علامت بزنید: بین زانو و چند سانتی متر پایین تر از جایی که جیب هایتان قرار دارند. اگر پارگی قسمت جیب را خیلی بالا ایجاد کنید، احتمالا اطرافیان خود را معذب خواهید کرد.

به یاد داشته باشید که معمولا بعضی چیزها هر چه کمتر باشند، بیشتر به نظر می آیند. مثلا اگر دارید روی یک شلوار جین نو و خام کار می کنید، بسیار مسخره است که پارچه شلوار سالم باشد، اما کلی سوراخ روی آن ایجاد کنید.

بک مرد با شلوار جین پاره و کفش قرمز

گام سوم: با سنباده کشی چند سال شلوارتان را کهنه تر کنید

پارچه جین از پنبه سفید تولید می شود و سپس آن را رنگ می کنند. اما رنگ فقط روی پارچه را می پوشاند و به داخل آن نفوذ نمی کند. این بدین معناست که اصطکاک ، تا خوردگی، و چین و چروک رنگ جین را می برد و به جین پوشیده شده سایه هایی می دهد که هویت یک شلوار جین را تشکیل می دهند.

شما می توانید این روند را به کمک کاغذ سنباده سرعت ببخشید. شلوار را بپوشید و روی ران ها، هر دو طرف زانوها، و روی جیب عقب را سنباده بکشید. سپس یک جسم مستطیلی شکل در جیب های جلو و عقب خود بگذارید و با سمباده کشیدن اطراف آن، جای کیف پول و موبایل را روی جیب ها ایجاد کنید.

مطلب مرتبط:  استایل نارنجی - چگونه از رنگ نارنجی در استایل مان استفاده کنیم؟

روی درزها را کمی آرام تر سنباده بزنید، چون اگر خیلی سفت بکشید ممکن است کوک ها پاره شوند.

گام چهارم: چند سوراخ ایجاد کنید

اگر پشت شلوار یا درزها را پاره کنید، کار شلوار تمام است. پس یک تخته آشپزخانه یا مقوا را داخل شلوار قرار دهید. چاقو را برداشته و پارچه را برش دهید. از برش های کوچک شروع کنید، چون همیشه می توانید برش های کوچک را بزرگتر کنید، اما برعکس آن امکان پذیر نیست. سپس برش بعدی را ۳ سانتیمتر بالاتر اضافه کنید.

بعد از ایجاد برش، نخ های افقی سفید و همینطور نخ های عمودی آبی را خواهید دید. یک موچین بردارید و فقط نخ های آبی را بیرون بکشید طوری که نخ های سفید از یک سمت به سمت دیگر سوراخ ایجاد شده باقی بمانند.

اگر می خواهید بدنتان بیشتر معلوم باشد، برش های بیشتری بدهید و همین کار را تکرار کنید. در نهایت گوشه های سوراخ را با کاغذ سنباده بکشید تا حالت استفاده شده پیدا کند.

گام پنجم: شلوار را بشویید

مطمئنا شستن شلوار جین برای جین پوش های حرفه ای کاری غیرقابل قبول است. اما یک دور چرخیدن در ماشین لباسشویی پنبه تازه شلوار را کهنه تر می کند و همین باعث می شود پارگی های شلوارتان اصالت بیشتری پیدا کنند.

شلوار را در آفتاب خشک کنید تا کمی هم رنگش برود. می توانید چند قطره سفید کننده هم روی آن بریزید تا ظاهری مثل شلوارهای اسیدشور دهه ۱۹۸۰ پیدا کند. اما قطعا این کار را نمی کنید.

 

تبلیغات

14 نظر

  1. عاالی بود من خیلی از شلوارای خودمو اینجوری و با این ترفند پاره کردم قبلا اما خیلی باید دقت کرد برای اینکه شلوار های جین پاره درست کنیم باید وقت بزاریم و خیلی با دقت و تمرکز این کار رو انجام بدیم البته خراب که نمیشه فقط پارگیش زیاد میشه.
    دمت گرم ادمین عزیز خیلی خوووب بود

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید