شکم سیکس پک خود را راحت تر بسازید – راهنمای داشتن شکم شش تکه

1
7084
شکم شش تکه شکم سیکس پک

داشتن شکم سیکس پک کاری بسیار سخت و نیازمند عزم و تلاش فراوان است. اما اگر این کار را اصولی انجام ندهید، احتمالا یا به آن دست نخواهید یافت، و یا کارتان خیلی سخت تر خواهد بود. برای اینکه شکم شش تکه خود را راحت تر و سریع تر بسازید، به نکات زیر توجه کنید.

نکاتی برای داشتن شکم سیکس پک :

تمامی ۶ بخش عضلات شکم را هدف قرار دهید

عضلات شکم شما ۶ بخش دارند که ۳ تا از آنها را می توانیم ببینیم : رکتوس ابدومینیس Rectus Abdominis (همان ۶ یا ۸ تکه شکم) -، عضلات مورب خارجی External Oblique ، و عضله سراتوس Serratus یا آن عضلات باریک نزدیک قفسه سینه و زیر بغل شما-، و سه بخش که نمی توانیم ببینیم: ترانسوِرس ابدومینیس Transverse Abdominis یا عضلات داخلی مرکزی، عضلات مورب داخلی Internal Oblique که همان کار عظلات مورب خارجی را انجام می دهند، و اینتِرکاستالز Intercostals که در زیر دنده ها بوده و به تنفس کمک می کنند. برای اینکه یک شکم سیکس پک یا ایت پک فوق العاده بسازید که بتواند نظر همه را به خود جلب کند، باید تمام این ۶ بخش را هدف قرار دهید.

معرفی شش بخش آناتومی شکمدراز نشست برویم یا خیر؟

آیا لازم است تمام ورزش های شکم (دراز نشست های کتل Kettle Bell، حرکت ماونتین کلایمبر Mountain Climbers، حرکت فلاتر کیکس Flutter Kicks، پلنک Plank و حرکت گات باسترGut Buster) را آنقدر انجام دهید تا شکم تان به شدت بسوزد و درد بگیرد؟ خیلی از ورزشکاران حرفه ای که شکم شش تکه دارند، اصلا ورزش های شکم را انجام نمی دهند. بلکه به جای آن بر روی ورزش هایی تمرکز می کنند که تمام بدن را درگیر می کند. البته مقدار زیادی تمرینات هوازی انجام می دهند تا چربی های خود را بسوزانند . تمرین کردن در کنار یک رژیم غذایی منظم می تواند شکم سیکس پک شما را بسازد.

مطلب مرتبط:  برنامه بدنسازی برای لاغری سریع - راهکاری برای لاغری با ورزش در یک ماه

مردی با شکم سیکس پک در حال دراز نشست رفتناستفاده از مکمل ها

مواد مغذی ای که توسط خوراکی های ورزشی بدست می آید، در تمام غذاهای معمولی که خوردن شان خیلی لذت بخش تر است، پیدا می شوند. همچنین پودرهای پروتئین، معمولا پروتئینی بیشتر از نیاز به بدن می دهند (پیام این حرف، این است که به جای پول دادن به مغازه های مکمل فروشی، یک رژیم غذایی سالم پیدا کنید). رژیم غذایی و ورزش بسیار ارزشمند هستند و نمی توان آنها را در ژل ها، یا پودر های خوراکی پیدا کنید. پس از مغازه های مکمل فروشی دور بمانید. (باید خودتان را خسته کنید نه اینکه کارت بانکی تان را خالی کنید.)

غذا خوردن

یک رژیم منظم، کلید سوزاندن لایه چربی شکمی است که بر روی عضلات شما (که برای ساختن شان سخت کار کرده اید)، نشسته است. قرار نیست کار خیلی عجیب و غریبی انجام دهید، تنها باید از خوردن غذاهای فرآوری شده دوری کنید و پروتئین (مرغ، ماهی، تخم مرغ)، سبزیجات و میوه (مخصوصا میوه های غنی از فیبر مانند سیب و گلابی) بخورید تا چربی ها را از بین برده و عضلات تان را نمایان کنید. همه چیز به نظم مربوط می شود. آیا فکر کرده اید آن شخص زیبا اندامی که در اینستاگرام یک میلیون فالوور دارد، همه جور غذایی می خورد؟

نوشیدن

اگر در رویای داشتن شکم شش تکه به سر می برید، باید نوشیدنی های الکلی را کاملا فراموش کنید. آب را نوشیدنی اصلی خود قرار دهید و البته بسیار آب بنوشید. اگر قصد دارید به آن شکم سیکس پک که همیشه به آن فکر می کنید دست پیدا کنید، باید در مورد آنچه می خورید بسیار وسواس داشته باشید.

تبلیغات

1 نظر

  1. ممنون…..دستتون درد نکنه…بله درسته با تغذیه مناسب و ورزش هایی مثل دو هم میشه به اونچه میخوایم برسیم……البته انواع کرانچ از دست کشیده و روی پاشنه و پاعمود و معکوس گرفته تا سخت تر هاش مثل کتل بل هم لازمه….ولی میشه بدنسازی رفت و فقط یک ورزش شکم رو انجام داد ولی به قول شما باید سختی کشید نه اینکه پول خرج کرد.ممنون از مقاله ی خوبتون مستدام باشید….

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید