شیک پوش بودن را با رعایت چند نکته بسیار ساده تجربه کنید

0
2935
چند نکته ساده برای شیک پوش بودن

برای شیک پوش بودن لازم نیست حتما روزی ۵ ساعت مجلات مد و لباس را ورق بزنید و یا در دوره های طراحی لباس شرکت کنید. رعایت چند نکته بسیار ساده می تواند شما را از بسیاری از افراد دیگر متمایز کرده و استایلتان را سرآمد کند. این نکات هزینه اضافی برای شما نخواهد داشت و به شما کمک می کند از داشته هایتان به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. این نکات را مد نظر قرار دهید تا بتوانید سطح بالاتری از استایل خود به نمابش بگذارید.

نکاتی ساده برای شیک پوش بودن :


کمد لباستان را مرتب کنید و لباس های اضافی را دور بریزید

وقتی نوبت به شیک پوش بودن می رسد، مهمترین نکته مرتب کردن کمد لباس ها و دور ریختن لباس های اضافی است. آخر چطور ممکن است بتوانید استایلی بی نقص داشته باشید وقتی حتی نمی توانید ببینید چه چیزی در کمد لباستان دارید؟ کمدتان را خلوت کنید و چیزهایی را که دیگر نمی پوشید یا دوست ندارید را بفروشید یا به نیازمندان ببخشید. لباس هایی را که باید آویزان شوند، بیاویزید و یقیه را تا کنید. همچنین یک قفسه مخصوص کفش ها بخرید، طوری که بتوانید لباس خود را به همراه کفش مناسب آن، در ذهنتان مجسم کنید. بعد از این کار کمدتان بسیار الهام بخش تر خواهد شد و دیگر نخواهید گفت “هیچ چیزی ندارم که بپوشم!”.

 

در بالا تنه و پایین تنه خود تعادل ایجاد کنید

مدل های صحنه های نمایش مد، پوشیدن لباس های کاملا تنگ یا گشاد را کاری آسان جلوه می دهند، اما واقعیت این است که این کار اصلا هم آسان نیست. برای اکثر ما، داشتن ظاهرو استایل خوب و مناسب، ناشی از برقراری تعادل است. بدین ترتیب مهم است که لباس هایی انتخاب کنیم که بالاتنه و پایین تنه تعادل داشته باشند و یکدیگر را کامل کنند. اگر یک پیراهن گشاد بر تن می کنید، آن را با شلوار تنگ ست کنید و اگر شلوار گشاد یا دامن بلند می پوشید، از یک تاپ نیم تنه یا جذب همراه آن استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  تمام نکاتی که قبل از پوشیدن شلوار جین جذب مردانه باید بدانید

 

استایلتان با اندام شما همخوانی داشته باشد

برای داشتن یک کمد که همه لباس های آن متناسب اندامتان باشد، به برنامه ریزی شفاف و درستی برای خرید نیاز دارید. در این مسیر توجه به فرم بدنتان و خرید کردن مطابق با آن نکته ی مهمی است. اگر نمی دانید چه لباسی شما را شیک پوش می کند، یک نگاه به لباس های جذابی را که در دست دارید بیاندازید. اگر شلوار جین چسبان و فاق بلند، یا بلوز کمر امپراطوری جذب شما را جذابتر نشان می دهد، باید به خرید لباس هایی بروید که همین طرح و الگو را دارند. بعد از آن، پارچه ها، رنگ ها و سنگدوزی های مختلف را انتخاب و تجربه کنید و مطمئن باشید که عالی به نظر می رسید.

 

دو خانم با لباس های طرح دار راه راه در حال صحبت کردناز ترکیب کردن طرح ها نترسید

طرح ها روشی بسیار خوب برای جلوه بخشیدن به کمد لباستان هستند و ترکیب کردن طرح ها شما را راحت تر به هدفتان می رساند. بنابراین اگر در ده سال گذشته به رنگ های پایه وابسته بودید، حالا زمان جذابتر شدن و رفتن به سمت طرح های متنوعی همچون راه راه، گلدار، شطرنجی و چهارخانه است. فقط به یاد داشته باشید طرح هایتان با هم تضاد نداشته باشند، بلکه یکدیگر را تکمیل کنند. به این منظور یک طرح اصلی انتخاب کنید و به کمک یک طرح دیگر، لباس اصلی را بیشتر جلوه دهید. همچنین می توانید از دو طرح استفاده کنید که رنگ های مثل هم یا مکمل هم دارند.

 

خانمی با لباس های چند لایه در حال راه رفتن در خیابانچند لایه لباس پوشیدن را بیاموزید

چند لایه لباس پوشیدن می تواند یک لباس را از سادگی در آورده، آن را جذابتر کند و به آن کمال ببخشد. یاد گرفتن این تکنیک شاید به نظر سخت بیاید، اما ارزش انجام دادن را دارد. از ستاره های محبوبتان در مد الهام بگیرید، ستاره هایی که استایل روزمره شان مثال زدنی است. آن ها را ببینید و تلاش کنید تا نوع لباس های آن ها در کمد لباس های شما گنجانده شود. از تجربه کردن نترسید، مثلا یک تیشرت سفید یقه گرد را زیر یک پیراهن دو بنده ساتن بپوشید، یا یک بارانی را با یک دامن میدی (بالای زانو) یا جوراب لانه زنبوری زیر شلوارتان بپوشید. نتیجه ی به دست آمده، شما را به نحوی باورنکردنی وچشم گیر خوش استایل و شیک پوش خواهد کرد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید