طناب زدن و لاغری – چگونه با طناب زدن لاغر شویم؟

0
278
طناب زدن و لاغری

یکی از روش‌های بسیار موثر و مناسب برای لاغری، طناب زدن است. می‌توان گفت به نوعی طناب زدن یک نوع ورزش محبوب است که در بین ورزش‌های مختلف اولویت دارد. منظور از اولویت این است که به عنوان اولین ورزش‌هایی است که توسط سایر افراد انتخاب می‌شود. امروزه اکثر مردم داخل خانه‌های خود یک طناب مخصوص برای ورزش کردن دارند. کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند یا به نوعی لاغر شوند می‌توانند از ورزش طناب زدن استفاده کنند. روش‌های بسیار زیادی برای لاغری وجود دارد ولی اصلی‌ترین و موثرترین روش برای لاغری استفاده از رژیم غذایی درست و ورزش است که علاوه بر تاثیر بهینه در کاهش وزن می‌تواند سلامت شما را تضمین کند. برای لاغر کردن می‌توان از سایر ورزش ها استفاده کرد، ولیکن طناب زدن جزء ورزش‌های بسیار محبوب و تاثیر گذار در لاغری و تقویت ماهیچه ها خواهد بود. در ادامه این مقاله با تاثیرات طناب زدن و لاغری آشنا خواهید شد.

طناب زدن و لاغریطناب زدن و لاغری

در سراسر دنیا این ورزش را برای لاغری یک نوع ورزش مناسب می‌دانند. با یک جستجوی کوچک در مورد لاغری و ورزش می‌توانید تعداد وب سایت‌های زیادی را مشاهده کنید که در مورد لاغری با استفاده از طناب زدن مطالبی را منتشر کرده‌اند. در نظر بسیاری از افراد استفاده از طناب برای لاغری چندان موثر نبوده و نمی‌توانند تاثیر و کارایی این ورزش را به خود بقبولانند. شاید به خاطر ساده به نظر رسیدن این ورزش باشد. ذکر این نکته الزامی است که هر طلاب زدنی منجر به لاغری و کاهش وزن نمی‌شود و باید با استفاده از برنامه و در یک روند مناسب باشد تا نتیجه دهد. ممکن است نتیجه‌گیری توسط این ورزش زمان گیر باشد، ولی در نهایت می‌تواند علاوه بر کاهش وزن تاثیرات متفاوت آن را در سلامتی جسم و روح خود مشاهده کنید.

مطلب مرتبط:  کاربردی ترین رازهای لاغری کدام اند - بررسی تجربه افراد موفق در لاغری

نکات مهم در طناب زدن

استفاده از طناب برای لاغری و رسیدن به وزن ایده‌آل، یک روش بسیار عالی و مناسب است که هر روزه میزان تاثیر آن به سایر افراد ثابت می‌شود. ولیکن هر طناب زدنی منجر به لاغری و کاهش وزن نخواهد شد. باید با توجه به نکات مهمی که در این زمینه وجود دارد اقدام به استفاده از این روش کنید تا بتوانید در مدت زمان مورد نظر نتیجه خاص خود را بگیرید. از جمله نکات مهم در این زمینه می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

اندازه و نوع طناب

طناب‌ها در اندازه‌ها و جنس‌های مختلفی وجود دارند. انتخاب یک طناب مناسب و عالی برای انجام ورزش طناب زدن بسیار مهم بوده و تاثیر بسیار زیادی در نتیجه‌گیری شما خواهد داشت. نکته مهم در این زمینه انتخاب یک طناب متناسب با قد خودتان است. باید با استفاده از طنابی که با قد شما همخوانی دارد ورزش طناب زدن را انجام دهید تا به هیچ مشکلی بر نخورید. اگر از طناب‌های بلندتر استفاده کنید ممکن است در هنگام طناب زدن به دستان یا پاهای خود صدمه بزنید. طناب‌های کوتاه‌تر می‌توانند مانع از انجام درست ورزش طناب زدن شود. پس همواره دقت کنید که اندازه طناب را در نظر داشته باشید.

جنس طناب از دیگر گزینه‌های مورد توجه و ضروری است که باید به آن توجه شود. طناب‌های پلاستیکی که حجم زیادی دارند و سنگین هستند علاوه بر اینکه مانع از انجام درست ورزش شما می‌شوند، خیلی زود شما را خسته می‌کنند. در این صورت نمی‌توانید طبق برنامه مورد نظر خود پیش روی کنید و زودتر کنار می‌کشید. بهتر است از طناب‌های کشی یا پارچه‌ای استفاده کنید که علاوه بر سبک بودن می‌توانند به درست ورزش کردن شما هم کمک کنند.

مطلب مرتبط:  تاثیر نوشیدن آب بر لاغری - نوشیدن آب چگونه موجب کاهش وزن می شود؟

شیوه درست طناب زدن و لاغری

برای نتیجه گرفتن بهتر و سریعتر، لازم است که طناب زدن را به شیوه درست انجام دهید. برای این منظور ما به شما شیوه درست طناب زدن را آموزش می‌دهیم. شما حالت‌های متفاوت طناب زدن را دیده‌اید و شاید در این فکر باشید که با این حالت‌ها به طور کامل آشنایی دارید. ولی خیلی از افراد هستند که با این تفکر طناب زدن را اشتباه انجام می‌دهند و به برخی از قسمت‌های بدنشان صدمه می‌رسانند. شیوه صحیح طناب زدن با استفاده از یک طناب مناسب شما که در جنس عالی و اندازه خوب تهیه شده است، انجام می‌شود.

ابتدا بهتر است با طناب زدن دوپا امتحان کنید. این نوع طناب زدن به صورتی است که روی پنجه دوپا ایستاده و طناب را با دستان خود می‌چرخانید. هنگام رسیدن طناب به پاها هم زمان دوپا را بلند می‌کنید و روی پنجه به زمین می‌گذارید. در صورتی که پاشنه پای شما هم درگیر شود ممکن است پس از تمرین در کمر خود دردهایی را احساس کنید چرا که به شیوه درست طناب زدن را انجام نداده‌اید.

طناب زدن و لاغریهر زمان که شروع به طناب زدن کردید، باید به این نکته توجه کنید که ۳۰ ثانیه اول را به صورت سرعتی بر روی دوپا طناب می‌زنید. این می‌تواند یک نوع آمادگی اولیه برای شما باشد تا بتوانید بدن خود را گرم کنید. چرا که قبل از این ورزش، تمرینی را برای گرم کردن عضله‌های بدن خود انجام نداده‌اید. ذکر این نکته الزامی است که برای طناب زدن باید دستان خود را به صورت قائم در اطراف بدن خود قرار دهید و برای رد شدن از روی طناب پرش خود را با ارتفاع زیاد انجام ندهید. پس از گرم کردن اولیه تمرین اصلی لاغر شدن با ورزش طناب شروع می شود. در این تمرین باید با یک پای خود طناب بزنید. بدین صورت که روی یک پا باشید و به مدت ۵ دقیقه ورزش طناب زدن را انجام دهید. به دلیل اینکه برای ابتدای تمرینات ۵ دقیقه می‌تواند مدت زمان زیادی باشد بهتر است که در هنگام انجام تمرین کمی استراحت کرده و دوباره طناب بزنید.

مطلب مرتبط:  بررسی تمام خواص دمنوش سیب و دارچین برای لاغری و سلامتی

پس از اتمام ۵ دقیقه نوبت پای دوم می‌شود. برای پای دوم هم باید طناب زدن را ۵ دقیقه انجام دهید و به همان نسبت استراحت کنید. بدین صورت ده دقیقه از زمان شما می‌گذرد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن توان بدنی و انرژی پاهای خود به همین صورت طناب زدن بر روی یک پا را انجام دهید. بهتر است هنگام شروع مدت زمان کمی را تا یک ربع یا پانزده دقیقه برای تمرینات خود در نظر بگیرید. ولی پس از اینکه تمرینات شما روی روال افتاد می‌توانید مدت زمان آن را افزایش دهید. برای اطلاع بیشتر شما می‌توان گفت که ده دقیقه طناب زدن همانند سی دقیقه دویدن انرژی صرف می‌کند و کارساز خواهد بود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید