فاندیشن یا زیرسازی آرایش را چگونه انجام دهیم؟ نکاتی برای استفاده بهتر از فاندیشن

0
1424
یک خانم در حال استفاده از فاندیشن و زیرسازی صورت خود

داشتن پوستی صاف و بی نقص، آرزوی هر خانمی است. حتی اگر به طور ژنتیکی پوست خوبی نداشته باشیم بار هم تا حدودی خیالمان راحت است؛ چون تقریباً بیشتر مدل های پوست را می توان با کمی آرایش، بی نقص جلوه داد. یک فاندیشن یا زیرسازی مناسب تمام چیزی است که به آن نیاز دارید.

فاندیشن چیست؟

فاندیشن ها یک محصول آرایشی جادویی هستند که سطح پوست را یکدست کرده، لکه ها را می پوشانند و در نهایت پوست را صاف و بی نقص می کنند. این محصول شامل انواع مختلفی از جمله مایع، کفی و پودری است. موقع خرید آن باید نوع و رنگ پوست خود را بدانید و محصولی انتخاب کنید که از هر دو جهت برای پوست شما مناسب باشد.

چگونه یک فاندیشن مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ مناسب فاندیشن، برای پوست شما نکته ی مهمی است. پس همیشه روی قسمت کوچکی از پوست خود آن را تست کنید و بعد انتخاب خود را انجام دهید. حداقل ۳-۲ رنگ از این محصول را که به رنگ پوست شما نزدیک هستند روی یک طرف صورت خود امتحان کنید تا بتوانید تفاوت آن ها را متوجه شوید. نکته ی دیگری که باید موقع انتخاب فاندیشن در نظر داشته باشید، ته مایه ی پوست شما است؛ یعنی اینکه سرد، خنثی یا گرم است. اگر تمام این موارد را در نظر داشته باشید مطمئناً بهترین رنگ را برای پوست خود انتخاب خواهید کرد.

چگونه زیرسازی کنیم؟

برای استفاده از فاندیشن به ترتیب باید از مرطوب کننده، پرایمر، کانسیلر و فاندیشن و پنکیک استفاده کنید.
لوازم آرایش

مطلب مرتبط:  آموزش آرایش چشم با جزئیات کامل تمام مراحل

بهترین روش آموزش زیرسازی کردن پوست

وقتی رنگ مناسب فاندیشن را انتخاب کردید، نوبت به تکنیک درست استفاده کردن از آن می رسد.

پاک سازی و آماده سازی پوست

بهترین راه این است که پوست را در ابتدا آماده سازی کرده و با پد پاک کننده ی آرایش، آن را از ناپاکی ها و آرایش های باقی مانده پاک کنید. سپس بعد از پاک سازی پوست آن را مرطوب کنید. بهتر است برای این کار از دست های خود استفاده کرده و مرطوب کننده را روی پوست تان ماساژ دهید تا جذب پوست شود.

در این مرحله نوبت به پرایمر می رسد. فاندیشن شما نقش پایه ی آرایش تان را دارد و باعث می شود ماندگاری بیشتری روی صورت داشته باشد. اگر پوست چرب دارید می توانید پرایمری بزنید که مات کننده هم باشد؛ چون پوست را تا حدی مات می کند. سپس کانسیلر بزنید. با برس مخصوص، آن را روی قسمت هایی مثل زیر چشم ها، دور دهان یا پیشانی که به پوشش بیشتری نیاز دارد بزنید. کانسیلر فوراً چند رنگی پوست شما را از بین برده، لکه ها را پوشانده و صورت شما را صاف می کند.

نکته خوب و جالب این است که آرایش، قانون خاصی ندارد و شما می توانید کانسیلر را بسته به پوششی که نیاز دارید بعد یا قبل از فاندیشن بزنید.

استفاده از فاندیشن

اکنون زمان زیرسازی است. برس مناسبی برای این کار انتخاب کنید. می توانید از یک براش آرایشی صاف یا پرمو و یا یک اسفنج استفاده کنید. از وسط صورت شروع کنید، مواد را به صورت تان زده و به سمت خارج محو کنید؛ سپس آن را در تمام اطراف صورت تان به خوبی پخش نمائید. قسمت گردن را نیز فراموش نکنید تا رنگ صورت و گردن شما تفاوت آشکاری با یکیگر نداشته باشند.

مطلب مرتبط:  3 نکته تخصصی در مورد کانتورینگ بینی برای متقارن نشان دادن فرم صورت

نکته ی این مرحله این است که بدانید بهترین براش برای زیرسازی کردن، برسی با موهای مصنوعی دو رنگ است که باید آن را با حرکات دورانی روی پوست حرکت داد تا محصول به خوبی جذب پوست شود.

استفاده از پودر

نکته ی مهم این است که فاندیشن را با یک پودر مخصوص فیکس کنید. از یک پودر نرم یا فشرده استفاده کرده و آن را با یک برس پرمو به آرامی به تمام صورت خود بزنید.

نکته ی بعدی این است که کاربرد پودر، بسته به انواع مختلف پوست متفاوت است. اگر پوست خشکی دارید پودر را در نقاطی مثل زیر چشم ها و منطقه ی T بزنید که برق می افتد. اگر پوست شما چرب است در منطقه ی T بیشتر پودر بزنید.

در آخر نیز روی صورت خود، پنکیک، سایه چشم ملایم، خط چشم و رژ لب بزنید؛ حالا کاملاً آماده ی بیرون رفتن هستید.
یک خانم در حال آرایش کردن

چند نکته ی دیگر درباره ی کاربرد فاندیشن

از فاندیشن به عنوان هایلایتر و از رنگ روشن آن در وسط صورت برای روشن کردن پوست نیز می توانید استفاده کنید.

برای اینکه فاندیشن روی صورت تان جمع نشده و باعث تشکیل خطوط ریز نشود، سعی کنید مقدار کمتری از آن استفاده کنید، چون هر چه از این ماده بیشتر استفاده کنید چین و چروک بیشتری را شکل می دهد.

قبل از استفاده از فاندیشن از هایلایتر استفاده کنید. این کار باعث می شود اینطور به نظر برسد که پوست ما درخششی طبیعی دارد. از هایلایتر روی پل بینی، پیشانی و در امتداد گونه ها استفاده کنید تا طبیعی جلوه کند.

مطلب مرتبط:  راهنمای انتخاب رنگ مناسب رژگونه با توجه به رنگ پوست شما

برای طبیعی شدن آرایش خود، براش فاندیشن را با اسپری مرطوب کننده نمناک کنید و بعد با آن فاندیشن را بزنید. این کار باعث می شود صورت شما با طراوت به نظر برسد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید