اکثر ما روزهای پرمشغله ای را پشت سر می گذاریم. خوش شانسی بزرگی است اگر بتوانیم قبل از رفتن به رختخواب صورت خود را از آرایش بشوییم. اگر آن را مرطوب بکنیم که دیگر مستحق پاداش هستیم، اما لایه برداری چطور؟ به نظر خیلی تجملی می آید. بسیاری از ما فواید لایه برداری پوست را نمی دادیم و به همین دلیل اغلب از آن سر باز می زنیم. با این وجود لایه برداری یک روش کلیدی برای مراقبت معمول از پوست است و متخصصان زیبایی، انجام آن را اکیدا توصیه می کنند.

پنج مورد از فواید لایه برداری پوست که شما را ترغیب می کند از همین امشب این کار را شروع کنید در زیر شرح داده شده است.

فواید لایه برداری پوست :

پوست شما را صاف تر می کند

لایه برداری صورت شما را صاف و لطیف می کند. این کار بافت پوست را تقویت می کند و باعث می شود صورت نرم تر به نظر برسد چرا که سلول های مرده ی پوست را روی سطح می آورد، آن ها را می زداید و باعث به وجود آمدن سلول های جدید می شود.

علائم پیری را از بین می برد

لایه برداری با علائم پیری مبارزه می کند و چهره ای جوان تر به شما می بخشد، زیرا سلول های مرده ای را که باعث ایجاد چین و چروک می شود را از بین می برد. گرچه پوست به طور طبیعی این سلول ها را از بین می برد ، اما با بالا رفتن سن توانایی آن برای انجام این کار کم می شود. لایه برداری به این فرآیند کمک کرده و نشانه های بالا رفتن سن را پنهان می کند.

مانع از جوش زدن می شود

استفاده از یک اسکراب برای لایه برداری در عین حال که منافذ پوست را تمیز می کند، مانع از به وجود آمدن آکنه نیز می شود. زیرا اسکراب، روزنه های چربی زیر پوست را که منجر به آکنه می شود، تمیز و مسدود می کند. البته لایه برداری می تواند به صورت معکوس نیز تاثیر داشته باشد. به این دلیل که التهاب و سوزش ایجاد شده پس از لایه برداری، می تواند احتمال جوش زدن را تشدید کند و نتیجه ی معکوس ایجاد کند. پس باید مراقب باشیم ، چرا که ممکن است این کار خروجی بدی به همراه داشته باشد.

کرم لایه بردار پوست

برای رنگ پوست مفید است

از آن جا که لایه برداری همراه با تمیز کردن آرایش و و کثیفی، سلول های مرده ی پوست را از بین می برد، باعث می شود رنگ پوست شما روشن تر به نظر برسد و چهره ی شما درخشان تر شود. زیرا سلول های جدید پوست (که بعد از لایه برداری به وجود می آیند) ظاهر بهتری دارند.

باعث می شود بقیه محصولات مراقبتی پوست بهتر عمل کنند

از آن جا که لایه بردار سلول های مرده را از سطح پوست حذف می کند، پاک کننده، مرطوب کننده، ماسک صورت و دیگر محصولات پوستی که استفاده می کنید عمیق تر جذب شده و عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر همیشه از لایه برداری اجتناب کنید این محصولات تاثیر گذار نخواهند بود، زیرا در آن صورت توانایی نفوذ به لایه های زیرین پوست را ندارند. زمانی که سلول های مرده را از روی پوست پاک می کنید، مرطوب کننده در پوست شما بهتر جذب خواهد شد و پوستتان با طراوت به نظر می رسد.

با وجود تمام فواید لایه برداری پوست ، در استفاده از آن زیاده روی نکنید. در مورد لایه بردار ها تنها به این موضوع هشدار می دهیم که بیش از حد لایه برداری نکنید. افرادی که به درستی از این محصول استفاده می کنند نتایج مثبت آن را می بینند و در مقابل افرادی هستند که با لایه برداری زیاد به پوست خود آسیب می زنند.