قبل از ازدواج چه سوالاتی بپرسیم؟ ۱۰ سوال مهم و تاثیرگذار

0
1421
قبل از ازدواج چه سوالاتی بپرسیم؟

به طور معمول وقتی که افراد “شخص مورد نظر” خود را می بینند تصور می کنند که پس از ازدواج تمام مشکلات موجود در رابطه شان به طرز خارق العاده ای حل خواهد شد. اما این تصور کاملا اشتباه است. درصد زیادی از مشکلات، پس از ازدواج نیز باقی خواهند ماند. از این رو می بایست قبل از تصمیم گیری برای ازدواج، در مورد بعضی از مسائل مهم با شریک زندگی خود صحبت کنید. اما بهتر است قبل از ازدواج چه سوالاتی بپرسیم؟ با ریموژ همراه باشید.

 

یک زوج در حال صحبت جدی

قبل از ازدواج چه سوالاتی بپرسیم؟

قبل از همه  چیز باید بدانید که همسر شما، شریک شما در تمام طول زندگی تان خواهد بود، دنیای اطراف به مرور زمان تغییر خواهد کرد، در زندگیتان به طور حتم چالش هایی خواهید داشت وهر دو بزرگ تر خواهید شد. در نتیجه رابطه شما باید به تکامل برسد تا بتواند در آزمایش ها و چالش ها دوام بیاورد. به همین دلیل، اساس آن باید محکم بنا شود. جالب است بدانید که بسیاری از زوجین بدون این که بر سر مسائل مهم به توافق برسند ازدواج می کنند. و دلیل آمار بالای طلاق یا سرد شدن مرد از زن یا بلعکس هم بدون شک همین است. برای بالا بردن شانس موفقیت و دوام زندگی تان، قبل از گرفتن هر تصمیمی، سوالات زیر را از همسر آینده تان بپرسید.

 

یک خانم در حال نگاه کردن به آقا

دین و اعتقادات او چیست؟

موارد بسیار کمی وجود دارند که بتوانند به شدت اختلافات دینی و مذهبی، زندگی افراد را تحت الشعاع قرار دهند. حتی اگر زوجین دارای یک مذهب مشترک باشند، ممکن است نظراتشان به آن دین کاملا باهم متفاوت باشد. به همین دلیل صادق بودن به در میان گذاشتن اعتقادات و میزان پای بندی به دستورات دینی و انتظارات تان از طرف مقابل، امری کاملا ضروری است که باید قبل از ازدواج بدانید. مطمئنا در صورتی که با شخص غیر هم دین خود وصلت کنید، این مسئله پر رنگ تر هم خواهد شد.

در مورد تمام اعیاد مذهبی و این که چطور مایل به برگزاری آن هستید فکر کنید. اگر از این لحاظ با هم اختلاف نظر دارید، نظر همسرتان را قبول می کنید یا می خواهید که به طور جدا گانه عید ها را جشن بگیرید؟ بعضی افراد یک سال در میان و به نوبت عید ها را به شیوه خود جشن می گیرند! زمان کوتاهی را برای کسب تجربه در این زمینه سپری کنید و ببینید که چه راه حلی برای شما مناسب تر است. حتی می توانید شیوه خودتان را ابداع کنید!

 

یک خانم باردار

آیا می خواهید بچه دار شوید؟

این مسئله بسیار مهمی است و حتما باید آن را جدی بگیرید. حتما راجع به این که بچه می خواهید یا نه با هم به تفاهم برسید. اگر هر دو مایل به داشتن بچه هستید، حتما راجع به تعداد و این که چطور می خواهید آن ها را بزرگ کنید به تفاهم برسید. حتما به یاد داشته باشید در مورد موضوعاتی مثل واکسیناسیون و مراقبت از بچه و آموزش در خانه و … نیز می بایست با هم صحبت کنید.

خیلی مهم است که به گفته های نامزد خود در این باره دقت کنید. اگر او بگوید که اصلا بچه نمی خواهد، در حالی که شما دوست دارید سه فرزند داشته باشید، یعنی که شما به مشکل بر خورده اید. از خواسته های خود کوتاه نیایید به امید این که یک روز او را راضی به انجام آن کار می کنید. هر کسی حق انتخاب دارد که می خواهد بچه دار شود یا نه! به آن احترام بگذارید.

 

خانه جدید یک خانواده

کجا زندگی خواهید کرد؟

خیلی جالب است بدانید که معمولا این بحث بین زوجین مطرح نمی شود، در حالی که این مسئله می توانید یک رابطه را از بین ببرد. نظر نامزد خود را در باره محل مورد علاقه اش برای زندگی جویا شوید. آیا قرار است همان جایی که هستید برای همیشه زندگی کنید؟ آیا از اینکه مکان زندگی خود را تغییر بدهد، استقبال می کند؟ آیا در صورتی که یکی از شما شغل جدیدی پیدا کند، حاضر به نقل مکان است؟ احتمالا با پاسخ هایی که می شنوید شگفت زده خواهید شد. بعضی افراد واقعا به جایی که در آن زندگی می کنند وابستگی دارند و هیچ وقت، حتی در صورتی که یک موقعیت عالی برایشان پیش بیاید، تمایل به نقل مکان ندارند. پس به طور حتم صحبت در این باره قبل از ازدواج تان برای هر دوی شما سودمند خواهد بود.

 

قبض های عقب افتاده یک زوج

مسائل مالی

معمولا صحبت کردن در مورد مسائل مادی برای هیچ کس راحت نیست. شاید نمی خواهید اینطور به نظر برسد که در حال کنکاش در زندگی شخصی نامزدتان و یا قضاوت آن هستید. اما اگر می خواهید زندگی مشترکی را با شخصی شروع کنید، باید بدانید که او از لحاظ مادی در چه جایگاهی قرار دارد. موضوع دیگر، شریک شدن در بدهی های فرد دیگر بدون اطلاع قبلی است. اگر فرد بدهکار خود شما هستید، باید آن را با نامزد خود مطرح کنید. در صورت امکان، ازدواج خود را تا رسیدن به یک ثبات مالی به تعویق بیاندازید.

 

یک زوج ناراحت

مسائل جنسی

درست مثل مسائل دیگر، طبع و علایق هر فرد در مورد مسائل جنسی با افراد دیگر متفاوت است. این موضوع شاید در حال حاضر برای شما اهمیت زیادی نداشته باشد، اما باور کنید همین موضوع باعث جدایی بسیاری از زوجین می شود. قبل از ازدواج مشخص کنید که آیا فرد سرد مزاجی هستید یا گرم مزاج؟ آیا مشکل یا ویژگی خاصی که مربوط به مسائل جنسی شود دارید یا خیر.

 

یک خانم در حال پختن غذا

چه کسی کارهای خانه را انجام می دهد؟

کارهای خیلی زیادی در خانه برای انجام دادن وجود دارد؛ شست و شوی لباس و ظروف، شستن توالت، پرداخت قبوض، پخت و پز و خرید خانه تمامی ندارد. حتما قبل از ازدواج راجع به این که چه کسی کار خانه را انجام خواهد داد به تفاهم برسید. مشاجرات زیادی بر سر تقسیم ناعادلانه کار خانه در راه تان خواهد بود. حتی ممکن است مجبور به جدول بندی برای تقسیم کار خانه شوید! پس بنشینید و تقسیم بندی را به نحوی که هر دو آن را درست و عادلانه می دانید انجام دهید.

 

خانواده همسر

نظرتان درمورد خانواده همسر

اگر بتوان خانواده همسر را هم دوست داشت، زندگی مشترک برای همه راحت تر خواهد شد؛ اما صرف نظر از احساسی که نسبت به خانواده هایتان دارید، باید تصمیم بگیرید که چطور می خواهید با آن ها در ارتباط باشید. آیا مادر شما می خواهد سرزده و گاه و بی گاه به خانه شما بیاید؟ آیا نامزد شما هر وقت که با شما دعوا می کند، به خانواده اش اطلاع می دهد؟ آیا والدین شما در حضور شما و نامزدتان، با هم مشاجره می کنند؟  با نامزدتان راجع به این حد و مرزها برای ارتباط با خانواده تان به تفاهم برسید قبل از این که برای شما مسئله ساز شود. حل این مشکل، بسیاری از سر دردهای بعد از ازدواج تان را از بین خواهد برد!

 

یک زوج سالخورده

اهداف بلند مدت زندگی

هدف اکثر زوجین این است که تا دوران پیری با هم زندگی کنند. اما بعد از آن چطور؟ درباره این مسئله بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید باید با هم صحبت کنید. برای شروع از نامزدتان بپرسید که تصمیم دارد در چه سنی بازنشسته شود؟ پاسخ او به این سوال قطعا برای شما جالب خواهد بود. دوست دارید زمانی که بازنشست می شوید وقت خود را چگونه بگذرانید؟ آیا دوست دارید سفر کنید؟ زمین بخرید و کشاورزی کنید؟ در امور خیریه فعالیت کنید؟ چشم انداز شما از دوران بازنشستگی تان ارزش مطرح کردن با نامزدتان را دارد تا متوجه شوید که آیا اهدافتان به هم نزدیک است یا نه.

ممکن است در طول زمان زندگی تان، موارد مختلفی باعث تغییر طرز فکر شما یا همسرتان گردد. اما باز هم بهتر است تمام این صحبت ها را از ابتدا داشته باشید.

 

یک زوج در حال خوردن پیتزا در تخت خواب

عادات غذایی

اگر طرف مقابل تان را خیلی نمی شناسید، احتمالا در رابطه با عادات غذایی او نیز اطلاعات زیادی ندارید. احتمالا بعد از ازدواج، از عادات غذایی او متعجب خواهید شد. اگر شما علاقه دارید که یک غذای سالم و رژیمی بخورید اما طرف مقابل تان علاقه زیادی به خوردن فست فود و غذاهای چاق کننده دارد، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در آینده شود. بهتر است تمام مسائل ریز و درشت را از ابتدا بررسی کنید.

 

یک خانواده کوچک سه نفره

برای زندگی خود برنامه ریزی کنید

حتی اگر بعضی از عنوان های ذکر شده خیلی خصوصی به نظر برسند، مهم نیست. این را بدانید که بی شک گفت و گوی بی پرده درباره زندگی تان به زندگی آینده تان ریتم می دهد. اگر دوست دارید که راجع به همه چیز با شریک تان صحبت کنید، زمان مناسب برای شروع آن، قبل از بله گفتن است. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، فقط کافی ست که راجع به یک موضوع دیگر شروع به صحبت کنید و سپس بحث را به این سمت هدایت کنید. از اینجا شروع کنید که رابطه شما برایتان مهم است و حاضرید هر کاری انجام دهید تا به موفقیت بیشتر در آن کمک کنید. چشم هایتان را باز و ذهن تان را آماده کنید؛ همه چیز خوب پیش خواهد رفت!

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید