چگونه قلم موی آرایشی خود را بشویید – روش های تمیز کردن براش آرایشی

0
2409
چند قلم موی آرایشی

در مقاله های قبلی درباره اهمیت استفاده از ابزار و محصولات مناسب آرایشی، صحبت کردیم؛ اکنون زمان آن است تا درباره ی چگونه تمیز کردن قلم موی آرایشی حرف بزنیم؛ چرا که تمیز بودن براش آرایشی تاثیر بسیار زیادی در سلامت پوست تان دارد.

روش های مطمئن برای تمیز کردن قلم موی آرایشی

شستن قلم موی آرایشی بسیار آسان است اما اغلب مردم آن را جدی نمی گیرند و به آن توجهی ندارند؛ در حالی که همان قدر که کیفیت محصولات آرایشی مهم است، شستن آن هم اهمیت دارد. هرچه باشد این وسایل، ابزار های مورد استفاده ی شما هستند و اینکه بدانید چطور آنها را تمیز نگه دارید، عمر مفیدشان را افزایش می دهد. همچنین با انجام این کار، مطمئن خواهید شد که در استفاده بعدی از براش آرایشی تان، هیچ نوع باکتری وجود ندارد.

برای کسانی که در آرایش کردن، بیشتر از انگشتان خود استفاده می کنند، یک مرتبه شستن در ماه کافیست تا براش آرایشی آن ها همیشه تمیز باشد. در کل اگر بعد از هربار استفاده با ماده ی تمیز کننده آن ها را پاک کنید خیلی بهتر است؛ اما کسانی که بیشتر از برس و قلم موی آرایشی استفاده می کنند، بهتر است ابزار خود را هر دوهفته یکبار شست و شو دهند.

به آرایشگرانی که از ابزار حرفه ای تری استفاده می کنند، پیشنهاد می شود که بعد از هربار استفاده ابزار آرایشی را شست و شو دهند؛ زیرا ممکن است یک مشتری آکنه داشته باشد و با نشُستن وسایل مورد استفاده، به نفر بعدی هم منتقل گردد.

مطلب مرتبط:  تاریخ انقضای محصولات آرایشی چقدر است؟

چگونه قلم موی آرایشی خود را بشویید - روش های تمیز کردن براش آرایشی

از چه ابزاری برای شست و شو استفاده کنیم

یک پارچه ی سیلیکونی برای شستن براش آرایشی بسیار مناسب است. لازم نیست انواع گران آن را خریداری کنید. بلکه پارچه های پاک کننده ی آشپزخانه و دستکش های پخت و پزی که دارای شیار هستند نیز برای این کار مناسب اند و حتی قیمتشان، نصف قیمت محصولات برندهای معروف است؛ حتی می توانید به روش قدیمی و با دستان خود موهای برس ها و قلم مو ها را تمیز کنید.

از چه محصولات پاک کننده ای استفاده کنیم

محصولات شوینده ی فراوانی برای شستن ابزار آرایشی وجود دارد. اما اگر محصولی داشته باشید که علاوه بر پاک کنندگی بالا، قابلیت تجزیه ی محیط زیستی داشته و ارگانیک باشد، مطمئنا خیلی بهتر خواهد بود. صابون های ارگانیک هم می توانند برای این منظور مناسب باشند.

برخی از مردم برای پاک کردن برس های آرایشی خود، از شامپو بچه استفاده می کنند؛ زیرا علاوه بر ملایم تر بودن، مواد شیمیایی مضر کمتری دارند. شما باید با قلم مویتان، مانند موهایتان رفتار کنید؛ پس مطمئنا از مواد شیمیایی پاک کننده ی خشن استفاده نخواهید کرد. به همین خاطر، می توانید از روغن های نرم کننده طبیعی، مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنید تا رطوبت قلم موها را حفظ کنید. این کار، واقعا از قلم موهایی که موهای طبیعی دارند، مراقبت می کند.

بعد از یک مدت، خواهید دید که شستن براش آرایشی بسیار ساده است و اغلب مردم آن را به همین شکل انجام می دهند؛ باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید که برس ها و قلم موها را بعد از شستن به صورت آویزان و برعکس نگذارید تا آب به ریشه های آن نرسد. تنها کاری که بایستی انجام دهید، این است که آن ها را با یک حوله خشک کرده و به حالت معمولی قرار دهید.

مطلب مرتبط:  مهم ترین نکات مراقبت از پوست مردان از سن 20 تا 50 سالگی

بعد از شست و شو، براش آرایشی خود را با الکل تمیز و ضدعفونی کنید تا مطمئن شوید که باکتری های آن، کاملا پاک شده اند؛ مراقبت از پوست در حین آرایش و قبل و بعد از آن، بسیار مهم و ضروری است و دانستن اینکه چگونه وسایل آرایشی خود را تمیز و ضدعفونی کنید، به این مراقبت بسیار کمک خواهد کرد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید