لاغری ادل و بررسی تمام چالش ها و واکنش های مخاطبان او

0
295
لاغری ادل

ادل خواننده محبوب بریتانیایی که پیشتر در واکنش به کسانی که از او درباره اندامش سوال می‌پرسیدند تاکید داشت که برای گوش‌ها می‌خواند و نه چشم‌ها و اندام و ظاهرش اهمیتی برایش ندارد، دیروز با انتشار عکسی به مناسبت تولد ۳۲ سالگی‌اش تعجب‌ها را برانگیخت و حالا نظر‌های متفاوت و زیادی فضای مجازی را پر کرده است. برخی برای اراده‌اش به او تبریک گفتند و برخی معتقد بودند بیش از حد لاغر شده و عده‌ای دیگر نیز معتقد بودند اندام و ظاهر انسان‌ها مهم نیست باید به باطن آن‌ها توجه کنیم.

چرا ادل تصمیم به لاغری گرفت؟

برای بسیاری این سوال پیش آمده بود که اگر خانم خواننده بر این باور است که ظاهر و اندام اهمیتی ندارد، چرا اقدام به لاغری، آن هم تا این میزان کرده است؟

برخی درباره «تحمیل ارزش‌های جامعه مدرن به انسان امروز» صحبت کرده‌اند و معتقد هستند ادل هم نهایتا تسلیم ارزش‌های جامعه شده و با عکسی که منتشر کرد تیر خلاصی به نظریه‌ی «هرکس هرطور بخواهد زندگی می‌کند.» زده است. او نشان داد ظاهرا انسان باید طوری که ارزش‌های جامعه می‌پسندد، زندگی کند نه آن‌گونه که دلش می‌خواهد.

خواننده مشهور، اما در پاسخ به این سوالات گفته بود: «بعد از طلاق و جدا شدن از همسرم نیاز به تغییر داشتم. می‌خواستم مادر بهتر و سالم‌تری برای پسرم باشم و نمی‌خواستم در آینده بیماری به سراغم بیاید برای همین تصمیم گرفتم لاغر شوم».

راز لاغری ادل

گفته می‌شود که ادل، میزان کالری دریافتی روزانه خودش رو به ۱۰۰۰ کالری کاهش داده و به انجام تمرینات ورزشی نیز پرداخته است، اما کاهش کالری دریافتی روزانه او نقش بیشتری در این کاهش وزن چشمگیر او داشته است. این خواننده محبوب برنامه ورزشی خود را زیر نظر مربی حرفه‌ای و کار درست آمریکایی به نام دالتون وونگ و مربی پیلاتس برزیلی به نام کاملیا گودیس شروع کرده تا کاهش وزن درست و اصولی داشته باشد. مربی پیلاتس ادل می‌گوید راز لاغری او ساعت‌ها ورزش نیست. بلکه به‌خاطر رژیم غذایی منظم و حذف غذا‌های فرآوری‌شده، قند و نوشابه است.

مطلب مرتبط:  با بیوگرافی امیر آقایی بازیگر خوش استایل ایرانی آشنا شوید

رژیم لاغری ادل

ادل برای لاغری و کاهش وزن خود از رژیم غذایی سیرت فود (sirtfood) کمک گرفته است. این رژیم غذایی بر اساس تحقیقات در مورد سیرتوئین‌ها معرفی شد. سیرتوئین ها، گروهی از هفت پروتئین موجود در بدن هستند که عملکرد‌های مختلفی از جمله سوخت و ساز بدن، التهاب و طول عمر را منظم می‌کنند. در این رژیم غذایی شما در روز‌های اولیه مقدار ۱۰۰۰ کالری در روز را دریافت می‌کنید و با گذر زمان و رزو‌های پایانی رژیم میزان کالری دریافتی شما در روز به ۱۵۰۰ کالری خواهد رسید. را‌ه‌های کاهش وزن از طریق کاهش کالری روزانه، راه‌های نه‌چندان مطمئن برای لاغری طولانی مدت هستند و وزنی که شما با این رژیم‌ها از دست می‌دهید می‌توانند به‌سرعت به بدن شما بازگردند. به بیان دیگر اگر ادل، روزی ۲۰۰۰ کالری یا بیشتر دریافت کند به سرعت به اندام سابق خود بازخواهد گشت. با این وجود این رژیم غذایی، رژیم مورد علاقه بسیاری از افراد مشهور اروپا و آمریکا می‌باشد. دلیل اصلی این علاقه می‌تواند وجود شکلات در این رژیم معروف باشد.

در هفته اول این رژیم، بیماران وعده‌های صبحانه و ناهار را با سه آبمیوه سبز جایگزین می‌کنند و برای شام ازغذا‌هایی مانند میگوی آسیایی و مخلوط سرخ کرده نودل گندم یا خمیر سویا و توفوی کنجدی لعاب دار با زنجبیل و مخلوط گیاهان سرخ شده تند استفاده می‌کنند. اگرچه ادل در همان هفته اول هم وزن زیادی را با دنبال کردن رژیم از دست داد، اما با بازگشت او به خوردن غذا‌های نرمال، وزنش به سرعت به حالت قبل باز خواهد گشت.

مطلب مرتبط:  امروز 18 فروردین - تولد مهران مدیری - بازیگر، کارگردان و مجری

برخی از غذا‌هایی که توسط متخصصین رژیم سیرت فود تهیه شامل: کلم کیل، شراب قرمز، توت فرنگی، پیاز، سویا، جعفری، روغن زیتون، شکلات تلخ (کاکائو ۸۵ درصد)، چای سبز ماچا، گندم سیاه، زردچوبه، گردو، گیاه منداب (شابانک)، فلفل چشم پرنده آفریقایی، گیاه انجدان، خرما مجول، کاسنی، بلوبری، گیاه کبر و قهوه می‌باشد.

دیدگاه متخصصان درباره رژیم غذایی سیرت فود

همان‌طور که گفته شد کاهش وزن سریع از طریق این رژیم نه صحیح است و نه ماندگاری بالایی دارد، زیرا در این نوع رژیم بدن در جذب انرژی محدود می‌شود، علاوه بر سوزاندن چربی و ماهیچه، از ذخیره انرژی اضطراری یا گلیکوژن خود استفاده می‌کند. در هفته اول محدودیت شدید کالری، تنها حدود یک سوم از کاهش وزن مربوط به چربی است، در حالی که دو سوم دیگر از آب، ماهیچه و گلیکوژن است. به محض اینکه کالری مصرفی شما افزایش پیدا کند، بدن مجددا ذخیره گلیکوژن خود را آغاز می‌کند و وزن به حالت اول خود باز می‌گردد.

کارشناسان بهداشت و متخصصان در این زمینه هشدار می‌دهند که این رژیم ممکن است به آن خوبی که انتظار می‌رود، نباشد و حتی ممکن است آسیب‌هایی به بدن وارد کند.به طور کلی گفته می‌شود رژیم غذایی سیرت فود فواید سلامتی دارد، اما در زمینه کالری و انتخاب غذایی محدود شده است. این رژیم غذایی همچنین شامل نوشیدن میزان زیادی آبمیوه است که توصیه مناسبی برای سلامتی انسان محسوب نمی‌شود.

منبع:برترین ها

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید