لاغری بازو با چند روش ساده و موثر در مدت زمان کوتاه

0
250
لاغری بازو

برای داشتن اندامی مناسب باید به تمام قسمت‌های بدن توجه شود. بهترین اندام که با انجام ورزش‌های سنگین و تغذیه عالی بدست می‌آید، باید در تمام قسمت‌های بدن تراکم ماهیچه داشته، سفت و محکم باشد. چربی‌ها را می‌توان با خوردن غذای چرب و نامناسب همراه با خواب بیش از حد، پیری و افزایش سن یا هزاران دلیل دیگر در قسمت‌های مختلف بدن جمع کرد. خبر خوب این است که با استفاده از روش‌های مختلفی می‌توانید از شر این چربی‌ها راحت شوید. ولی برای استفاده از این روش‌ها باید مشخص کنید کدام قسمت بدن چربی دارد تا بتوان به شکل بهتر و دقیق‌تری برای از بین بردن آنها اقدام کرد. از بین بردن چربی‌ها می‌تواند باعث لاغری شود و این روز ها اکثر افراد به دنبال داشتن یک اندام مناسب هستند. برای لاغر شدن قسمت‌های مختلف بدن باید از ورزش های متفاوت یا روش‌های مختلف دیگری استفاده کنید. در ادامه برای شما به طور کامل روش‌های لاغری بازو را شرح می‌دهیم.

روش های لاغری بازو

داشتن بازوی لاغر با از بین بردن چربی‌های بازو ممکن می‌شود ولی برای این کار از روش‌هایی می‌توان استفاده کرد. از زمان‌های قدیم تا به امروز برای از بین بدن چربی‌های بدن از روش‌های مختلفی استفاده می‌کردند که بعضی از آنها آزار دهنده و نامناسب بودند. ولی با پیشرفت علم می‌توان امروزه روش‌های بسیار عالی و مناسبی برای آب کردن چربی‌های بازو پیدا کرد. اولین و موثرترین راه برای لاغری بازو ورزش کردن است. ورزش‌های بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند در این زمینه استفاده شوند و هر کدام از آنها روی قسمتی از ماهیچه بازو کار می‌کند. در ادامه چندین ورزش مفید و موثر را برای این منظور به شما معرفی می‌کنیم:

مطلب مرتبط:  چگونه در دوران بارداری لاغر شویم؟ نکاتی برای کنترل وزن در بارداری

رقص

رقصیدن یک نوع ورزش با تکنیک‌های خاص است که تمام قسمت‌های بدن را درگیر می‌کند و برای لاغری بازو نیز موثر می باشد. افراد رقاص بدن‌های بسیار زیبایی دارند که نمی‌توان ذره‌ای چربی در آن پیدا کرد. رقص‌های مختلف علاوه بر از بین بردن چربی‌های مخصوص بازو یا دیگر قسمت‌های بدن می‌توانند شادی و نشاط را به جسم و روح شما تزریق کنند. زمانی که از تمرین‌ها و ورزش‌های سخت بازو برای لاغری بازو استفاده می‌کنیم ممکن است چند وقت درد های ناشی از این حرکات را حس کنیم، ولی رقص هیچگونه درد و ناراحتی ندارد. تنها مشکل این روش زمان بر بودن آن است.

وزنه

اگر می‌خواهید بر خلاف روش قبلی در مدت زمان کوتاهی چربی‌های بازوی خود را از بین ببرید، استفاده از وزنه یک روش بسیار عالی و کاربردی خواهد بود. شما می‌تواند با حرکت آسان بلند کردن وزنه تاثیر بسیار زیادی بر لاغری بازو خود و سفت کردن آن داشته باشید، کما اینکه حرکت‌های ورزشی مخصوصی با وزنه وجود دارند که مختص لاغر کردن بازو هستند. این روش برای افرادی که خیلی جدی به دنبال محکم شدن بازوهای خود هستند عالی خواهد بود و پس از مدت کوتاهی تاثیر خود را به شما نشان خواهد داد. برای انجام این ورزش می توانید به صورت زیر عمل کنید:

در حالت نشسته به صورتی که بدنتان در حالت استاندارد خود قرار دارد وزنه‌ها را با هر دو دست بالای سرتان نگه دارید. دستانتان را از قسمت آرنج خم کرده و وزنه را به پشت ببرید. تا آنجایی که می‌توانید دست‌های خود را به پشت بکشید. سپس آن را به حالت اولیه خود یعنی بالای سر ببرید. این حرکت را در چند ست ورزشی ۲۰ عددی انجام دهید.

مطلب مرتبط:  لاغری در ده روز با رعایت یک رژیم غذایی کاربردی و چند نکته اساسی

حرکات ورزشی

با استفاده از این تمرین علاوه بر لاغر کردن بازوها می‌توانید آنها را به یک فرم زیبا شکل دهید. دقت کنید برای انجام این ورزش باید وزنه های ۱ کیلوگرمی داشته باشید. تمام تمرکز این حرکت بر قسمت بازوها است که اصلی ترین بخش برای تجمع چربی های بدست محسوب می‌شوند.

برای انجام این حرکت به صورت ایستاده بازوها را با هر دو دست خود نگه دارید. به سمت جلو خم شوید و زانوهای خود را مقداری خم کنید. دستان خود را از قسمت آرنج خم کنید و بازوها را در کنار سینه‌تان نگه دارید. سپس وزنه ها را به شکل عقربه‌های ساعت چرخانده، دستان خود را صاف کنید و همراه با وزنه از قسمت به جلو و سپس پاین حرکت دهید. تا آنجایی که می‌توانید دست‌های خود را همراه با وزنه به عقب بکشید و دوباره به داخل سینه خم کنید. این حرکت را در چند ست ۱۰ تایی انجام دهید.

 حرکت اسکول کراشر

از دیگر حرکت‌های ورزشی مفید و موثر اسکول کراشر است که همراه با وزنه و به صورت خوابیده انجام می‌شود. این حرکت هم مانند حرکت قبلی برای شکل گرفتن بازو‌های شما بسیار مفید خواهد بود. برای استفاده از این تمرین می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:

به پشت روی زمین یا تشک‌های ورزشی بخوابید و زانوهای خود را در حالت خم نگه دارید. توجه کنید که زانوهای شما نباید از یکدیگر فاصله داشته باشند. وزنه‌ها را در دست‌هایتان نگه دارید و از کنار باسن به سمت بالای سر ببرید. هنگامی که وزنه‌ها را بالای سر می‌برید دستان خود را صاف نکنید و فقط از قسمت آرنج خم کنید تا یک زاویه قائم درست شود. دوباره وزنه‌ها را به حالت اولیه یعنی کنار باسن خود برگردانید و به همین ترتیب این حرکت را تکرار کنید. این تمرین را هم همانند تمرین‌های قبلی باید در چند ست ورزشی ۲۰ تایی انجام دهید. توجه کنید زمانی که دست‌ها را به صورت خم شده بالای سر می‌برید فشار زیادی بر روی مچ دست هایتان وارد نکنید چرا که ممکن است صدمه ببیند.

مطلب مرتبط:  مقابله با گرسنگی و اشتها با تمرینات ساده ورزشی

اگر قصد روش هایی برای لاغری ران پاهای خود را دارید، اینجا کلیک کنید. برای روش های لاغری ساق پا نیز می توانید اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید