لاغری صورت با ورزش های ساده – چگونه صورت لاغری داشته باشیم؟

1
3787
لاغری صورت با ورزش های ساده و آسان

وقتی در مورد ظاهر خود صحبت می‌ کنیم، صورت ما اولین تصویری است که در نظر دیگران نقش می بندد. مراقبت از پوست صورت به تنهایی کافی نیست؛ یک صورت خوش تراش و گونه های برجسته، به ظاهر شما را متمایز کرده و آن را زیباتر می کند. تمرینات صورت به همان اندازه مهم هستند که تمرینات فیزیکی در کاهش وزن بدن و بهبود شکل آن تأثیر دارند. در ادامه این مقاله، توضیحات کاملی در مورد لاغری صورت با ورزش های ساده را بیان کرده ایم. ورزش هایی که می توانند فرم صورت تان را بسیار جذاب کنند.

راستش را بگویید! آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید چگونه می توانم مثل مدل های حرفه ای صورت لاغری داشته باشم؟ احتمالاً این کار را کرده اید! پس حتماً سوال بعدی که به ذهن تان رسیده این بوده که سلبریتی ها چطور توانسته اند چنین صورتی داشته باشند؟ آیا قرص معجزه گر یا رمز و رازی برای این کار داشته اند؟

خیر! راز بسیاری از آنها تنها یک جمله است؛ لاغری صورت با ورزش های مختلف. انجام تمرینات مناسب صورت و پیروی از یک رژیم غذایی سالم می تواند صورتی خوش فرم و زیبا برایتان به ارمغان آورد. در ادامه با معرفی چند تمرین ساده به شما کمک خواهیم کرد تا صورتی خوش حالت داشته باشید.

لاغری صورت با ورزش و تمرین

راهکارهای بسیار زیادی برای لاغری صورت وجود دارد؛ اما ما در این مقاله، تمریناتی ساده و در عین حال موثر را جمع آوری کرده ایم که بدون صرف هزینه و تنها با صرف چند دقیقه زمان در روز، می توانند فرم صورت شما را حالت ایده آل خود نزدیک کنند.

لیفت چانه

تمرین لیفت چانه یک روش عالی برای از بین بردن غبغب است. با این تمرین، بیشتر عضلات صورت، از جمله عضلات گردن، گلو و فک کشیده شده و به کار گرفته می‌ شوند. اما باید توجه داشته باشید که در هنگام انجام این تمرین، به جز عضلات لب ها هیچ عضله دیگری درگیر نشود. این تمرین را می توانید هم در حالت نشسته و هم در حالت ایستاده انجام دهید. برای انجام این ورزش ساده، سر خود را به سمت سقف بچرخانید و مستقیماً به سقف نگاه کنید. حالا لب هایتان را به شکل غنچه در آورید و سفت نگه دارید. این حالت را تا ۱۰ شماره حفظ کرده و بعد آزاد کنید. این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کرده و هر مرتبه تا شماره ۱۰ بشمارید.
یک خانم در حال بررسی کردن لاغری صورت خود

مطلب مرتبط:  اگر در باشگاه ورزش می کنید، حتماً این نکات را در نظر داشته باشید

کشش لب‌ها

کشش لب‌ ها یکی از مؤثرترین تمرینات یوگا برای عضلات صورت است که اگر به طور مرتب و منظم انجام شود، می‌ تواند به بالا کشیده شدن عضلات صورت کمک کند. این تمرین می تواند اثرات پیری و افزایش سن را در صورت شما از بین ببرد، و در عوض ظاهری جوان ‌تر با گونه هایی برجسته و فکی خوش فرم برای شما به ارمغان آورد. برای انجام این تمرین باید در حالی که سرتان در حالت عادی قرار گرفته است بنشینید یا بایستید. اکنون لب پایین را تا جایی که می‌ توانید بالا کشیده و فک پایین خود را بیرون دهید. شما باید در قسمت چانه و فک‌ ها احساس کشش کنید. این حالت را ۱۰ تا ۱۵ ثانیه حفظ کرده و سپس آزاد کنید. این تمرین را ۱۰ مرتبه و هر بار به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.

شل کردن فک

با انجام تمرین شل کردن فک می توانید گونه های برجسته تر و فک زیباتری داشته باشید. این تمرین یکی از موثرترین روش ها برای لاغری صورت با ورزش می باشد که برای رفع غبغب و چاقی صورت بسیار موثر بوده و به کشش و درگیری عضلات دور لب‌، فک‌ها و گونه ها کمک می کند. برای انجام این حرکت، به حالت صاف و کشیده بنشینید یا بایستید و فک خود را درست مانند زمانی که چیزی می‌ جوید حرکت دهید؛ در هنگام انجام این حرکت لب‌های خود را ببندید. در همین حال نفس عمیق بکشید. سپس در حالی که زبان تان به دندان های پایین فشار وارد می کند، دهان خود را باز کنید. این حالت را به مدت ۵ ثانیه حفظ کرده و سپس دوباره نفس بکشید. این تمرین را ۱۰ مرتبه و هر بار به مدت ۵ ثانیه انجام دهید.

مطلب مرتبط:  رژیم پارینه سنگی چیست؟ با دلایل محبوبیت رژیم پارینه سنگی آشنا شوید

صورت ماهی

تمرین صورت ماهی که به آن صورت ماهی خندان نیز گفته می شود یک تمرین ساده و بسیار مؤثر برای گونه هاست که فرد می تواند در هر حالتی، حتی هنگام تماشا کردن تلویزیون یا گوش دادن به موزیک هم آن را انجام دهد. این تمرین به حجیم شدن عضلات گونه کمک کرده و چربی‌های صورت را به سرعت از بین می برد. برای انجام این تمرین، گونه ها و لب های خود را بمکید و تلاش ‌کنید لبخند بزنید، این حالت را به مدت ۵ ثانیه حفظ کنید. شما باید در قسمت گونه ها و فک های خود احساس سوزش کنید. این تمرین را ۱۰ مرتبه و هر بار به مدت ۵ ثانیه تکرار کنید.

تمرین فوت کردن

یکی از روش های موثر برای لاغری صورت با ورزش ، تمرین فوت کردن است. این تمرین با به کارگیری تمام عضلات صورت و گردن به حل مشکل شما کمک کرده و سبب کاهش غبغب و گونه‌ های تپل می شود. همچنین این تمرین روی عضلات گونه ها، فک ها و گردن تأثیر می‌ گذارد و به آن ها فرم می دهد. تمرین فوت کردن مثل یک لیفت طبیعی صورت عمل می کند و به شما کمک می کند تا صورت خوش فرم تری داشته باشید. برای انجام این حرکت روی یک صندلی نشسته و ستون فقرات خود را صاف نگه دارید، سر خود را تا جایی که می توانید به سمت عقب خم کرده و به سقف نگاه کنید؛ لب های خود را کشیده و فوت کنید. این تمرین را ۱۰ مرتبه و هر بار به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.
یک خانم در حال ورزش دادن صورت خود برای لاغری صورت

بستن محکم چشم ها

ورزش محکم بستن چشم ها، یک تکنیک ساده دیگر برای بکارگیری عضلات صورت و فرم دادن به آن ها است. فقط باید چشمان خود را به کمک عضلات گونه محکم ببندید. شما باید در هنگام انجام این حرکت در عضلات صورت خود احساس انقباض کنید. این حالت را به مدت ۱۰ ثانیه حفظ کرده و سپس عضلات صورت را آزاد کنید. این حرکت را باید حداقل ۵ مرتبه در روز انجام دهید.

مطلب مرتبط:  معرفی و بررسی رژیم سه روزه سیب زمینی و ماست برای لاغری

کشش عضلات صورت

یک تکنیک مهم دیگر برای لاغری صورت با ورزش ، کشش عضلات صورت با کمک دست است. چانه خود را به سمت پایین بیاورید و تلاش کنید که قفسه سینه را با چانه لمس کنید. سپس پوست خود را با دست بکشید به طوری که پوست شما در زیر استخوان‌ های گونه شما جمع شوند. زمانی که در این حالت هستید حرف آ را تلفظ کنید. تا مدتی در این حالت بمانید؛ این حرکت را سه مرتبه در روز تکرار کنید.

همیشه لبخند بزنید

لبخند زدن بهترین ورزش طبیعی برای لاغر کردن گونه ها است. این یک تمرین بسیار راحت و عالی برای فرم دهی به صورت می باشد. لبخند به لحاظ تکنیکی چربی گونه های شما را کاهش می دهد. لبخند باعث کشش عضلات گونه ها می شود؛ این کشیدگی عضلات باعث کاهش چربی گونه ها شده و و به آن ها فرم زیبایی می دهد..

نتیجه گیری

لاغری صورت با ورزش یکی از سالم ترین و کم هزینه ترین روش های داشتن صورتی خوش فرم است. اگر از این تمرینات استفاده نکنید، دیر یا زود مجبور خواهید بود به روش های پزشکی و یا جراحی های پر هزینه روی بیاورید. این تمرینات زمان کمی از شما می گیرند و در هر زمان و مکانی قابل انجام دادن خواهد بود. تنها کافیست آن ها را به یک عادت روزانه تبدیل کرده و در برنامه خود جایی برای آن ها باز کنید. این ورزش ها ساده به نظر می رسند، اما تاثیر آن ها در بر روی چهره شما قابل ملاحظه خواهد بود.

تبلیغات

1 نظر

  1. سلام.خسته نباشید.
    ببخشید می خواستم بدونم برای نتیجه گیری سریع تر چون به عید نزدیکیم روزی چند بار این حرکات را انجام دهم و به فاصله چند ساعت تز هم.خیلی ممنون میشم.
    سایتتون عالیه.فقط لطفا پاسخگو باشید.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید