وجود آلودگی های شدید خصوصاً در شهرهای بزرگ، شما را وادار به انجام لایه برداری از پوستتان می کند. زیرا همین آلودگی ها و همچنین استرس و اضطراب، منجر به آلوده شدن پوستتان شده و پوست شما را آسیب پذیر می کند. لایه برداری هایی که در مراکز زیبایی انجام می گیرد، هم هزینه زیادی دارند و هم در برخی موارد قابل اعتماد بوده و گاهی حتی ممکن است پوست را بیشتر دچار آلودگی کنند.
بهترین کاری که در این رابطه می توانید انجام دهید، لایه برداری پوست در خانه با استفاده از ماسک های کم هزینه، مطمئن و ساده می باشد که ما در این مقاله، موثر ترین آنها را جمع آوری کرده ایم.

لایه برداری پوست در خانه با چند ماسک ساده:

1ماسک بادام

اگر می خواهید لایه برداری پوست در خانه را با ساده ترین حالت ممکن و برای طولانی مدت مورد استفاده قرار دهید بهترین گزینه برای شما، ماسک بادام است. کافی ست 10 تا 15 عدد بادام را با 1 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری نمک مخلوط کنید تا کاملاً یکنواخت شود. به همین سادگی ماسک تان تهیه شده است.این ماسک را روی صورت ، بدن و یا گردن تان زده و به صورت دورانی ماساژ دهید. سپس آن را با آب ولرم بشویید. بهتر است این ماسک را هر هفته مورد استفاده قرار دهید.

2ماسک نشاسته

اگر پوستی حساس و خشک دارید، این ماسک خانگی بهترین انتخاب برای شماست. 1 قاشق مرباخوری نشاسته را با 1 قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. این ترکیبات را به هم بزنید تا کاملاً یکنواخت شود. سپس برای مدت 30 دقیقه روی پوستتان قرار داده و بعد با آب ولرم بشویید. این ماسک موجب از بین رفتن سلول های مرده پوست شما شده و بافت های آسیب دیده پوست شما را ترمیم می کند. از این ماسک می توانید یک تا 2 مرتبه در هفته استفاده کنید.

3 ماسک جو و عسل

این ماسک برای لایه برداری پاشنه مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از کفش های نامناسب، عدم استفاده از جوراب و به طور کلی عدم مراقبت از پاشنه پا، موجب خشکی و زبری آن می شود. این نوع لایه برداری پوست در خانه ، لایه های مرده و سیاه پوست تان را از بین خواهد برد و جانی تازه به پوست پاشنه پای شما خواهد داد. نصف لیوان ماست را با 2 قاشق مرباخوری جوی میکس شده مخلوط کرده و سپس به آن 1 قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید. همچنین از این ماسک برای زانو هم می توانید استفاده کنید.

4ماسک وانیل

یک فنجان شکر (ترجیحاً دانه درشت) را با مقداری روغن زیتون مخلوط کنید تا حالت نرم و خمیری شکل پیدا کند. به مخلوط تهیه شده یک قاشق چای خوری پودر وانیل اضافه کنید و انقدر هم بزنید تا کاملاً یکدست و یکنواخت شود. ماسک تهیه شده را برای مدت 15 دقیقه روی پوستتان بگذارید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

5ماسک ماست و گردو

استفاده از این ماسک علاوه بر لایه برداری از پوستتان، موجب از بین بردن قارچ ها و عفونت های آن ناحیه نیز می شود. تهیه این ماسک بسیار ساده و آسان است. کافی ست 2 قاشق غذاخوری گردوی چرخ شده و 2 قاشق غذاخوری ماست را باهم مخلوط کنید. این ماسک را برای مدت 15 دقیقه روی ناحیه مورد نظرتان قرار داده و سپس با آب ولرم بشویید.

6ماسک آلوئه ورا

آلوئه ورا یک ماسک بسیار ساده و در عین حال مناسب برای تمامی انواع پوست می باشد.

اگر پوستی حساس دارید، بهترین انتخاب برای شما، ماسک آلوئه وراست. برای تهیه این ماسک، 2 قاشق غذاخوری آلوئه ورا را با 1 قاشق غذاخوری نمک دریایی مخلوط کنید و به هم بزنید. ماسک تهیه شده را روی نواحی مورد نظرتان قرار دهید. این ماسک عمل آبرسانی به پوستتان را هم انجام می دهد.

7 ماسک توت فرنگی

این ماسک، از تمامی ماسک هایی که نام برده شد بسیار ساده تر است. ماسک توت فرنگی نیاز به هیچ ماده دیگری ندارد. برای تهیه آن، نسبت به اندازه ناحیه موردنظرتان، توت فرنگی را با میکسر یا حتی گوشتکوب له و خرد کنید. این ماسک را برای حدود 5 دقیقه روی ناحیه ای که می خواهید عمل پاک سازی را انجام دهید قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید. توجه داشته باشید که هر زمان این ماسک باعث سوزش در ناحیه مورد استفاده شد، بلافاصله باید شسته شود. علاوه بر این ماسک، ماسک های صورت دیگری برای انواع مشکلات پوستی وجود دارند.

 

به طور کلی استفاده از این ماسک ها به تمامی افراد توصیه می شود. علل خصوص در فصل پاییز، بیشتر و به طور حتم از این ماسک ها استفاده کنید.