معمولاً در فصول گرم سال، افراد انگیزه بیشتری برای رفتن به باشگاه های بدنسازی پیدا می کنند. اما برای اینکه به باشگاه بروید باید لباسی مناسب بپوشید. سوال اینجاست که لباس باشگاه بدنسازی زنانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ انتخاب لباس مناسب برای باشگاه، در حفظ سلامتی تان در زمان ورزش کردن بسیار اهمیت دارد. همچنین انتخاب لباس مناسب موجب افزایش احساس راحتی در هنگام ورزش شده و میزان بهره وری شما را بالا می برد. به علاوه شیک پوشی در باشگاه، موجب افزایش اعتماد به نفس شما شده و انگیزه تان را برای باشگاه رفتن و ورزش کردن افرایش می دهد. در ادامه این مقاله مواردی برای پوشیدن لباس باشگاه مناسب را بیان خواهیم کرد.


نکات انتخاب لباس باشگاه بدنسازی زنانه

شلوار گشاد نپوشید

توصیه می شود برای رفتن به باشگاه شلوار های گشاد را کنار بگذارید و از شلوار هایی نسبتاً جذب مثل شلوارهای یوگا استفاده کنید. شلوار های گشاد آزادی عمل شما را کم کرده و تا حدودی دست و پای شما را می بندد.


لباس های رنگی بپوشید

برای ورزش کردن حتماً لازم نیست از لباس های ساده و رنگ های معمول، مثل سفید یا مشکی استفاده کنید. شما می توانید در انتخاب لباس های باشگاه، از رنگ های مختلفی استفاده کنید. پوشیدن رنگ های روشن و جذاب و متنوع، علاوه بر اینکه روحیه شما و افراد حاضر در باشگاه را بهتر می کند، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس تان هم می شود.


جسور باشید

از لباس هایی استفاده کنید که عضلات جذاب شما را به رخ بکشند. استفاده از شورت ورزشی و همچنین نیم تنه، بسیار مناسب و هوشمندانه است. این لباس ها موجب افزایش راحتی شما در طول ورزش شده و باعث می شود در هنگام ورزش کردن حرارت بدن تان بیش از حد بالا نرود.


حوله داشته باشید

از آن جایی که در هنگام ورزش کردن، بدن شما عرق می کند، بهتر است در تمامی مدتی که ورزش می کنید، یک حوله به همراه داشته باشید. داشتن حوله در عین حال که سبب رعایت بهداشت می شود، باعث می شود در باشگاه یا بعد از آن دچار سرماخوردگی نشوید.


سوئیشرت بپوشید

اگر نیم تنه یا تاپ می پوشید، بهتر است همیشه یک سوئیشرت یا ژاکت هم به همراه داشته باشید که هر زمان در هنگام ورزش کردن احساس سرما کردید، بتوانید از آن استفاده کنید. از آنجا که اکثرا در هنگام ورزش کردن خیس عرق می شوید، کوچکترین بادی که بوزد موجب سرماخوردن تان می شود. به همراه داشتن سوئیشرت، هم شما را با استایل و جذاب تر می کند و هم مانع از سرماخوردگی تان می شود.


موهایتان را جمع کنید

موهایتان را از بالا ببندید. جمع کردن موها باعث می شود، عرق موهایتان را خیس نکند. همچنین استفاده از یک دستمال سر یا تل کشی که موهایتان را از جلو جمع کند هم موجب راحتی بیشتر در حین ورزش شده و هم مانع ورود عرق سر، به صورت تان می شود.