لباس مجلسی مناسب افراد چاق و تمام نکاتی که باید قبل از خرید آن بدانید

0
134
انتخاب لباس مجلسی مناسب افراد چاق

پوشیدن لباس های مجلسی شیک که بتواند اندام را بهتر نشان بدهند برای همه افراد و مخصوصا بانوان بسیار مهم است. اگر شما عزیزان دچار اضافه وزن و چاقی هستید و زمان کافی جهت کاهش وزن برای شرکت در جشن پیش رو ندارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که نگرانی بی مورد خود را کنار بگذارید و با آرامش و خیال راحت از تکنیک های ساده و زیرکانه طراحان لباس مجلسی مناسب افراد چاق استفاده کنید تا با انتخاب یک لباس مناسب اندام خود و شیک اضافه وزن خود را بپوشانید و در مجالس بدرخشید. در این مقاله چند نمونه از ترفندهای هنرمندانه برای تهیه لباس مجلسی مناسب افراد چاق جهت مطالعه و آگاهی شما عزیزان آماده کرده ایم.

لباس مجلسیانتخاب پارچه درس

مهم ترین نکته در تهیه لباس مجلسی مناسب افراد چاق انتخاب پارچه ی لباس است. افرادی که چاق هستند به هیچ عنوان نباید به پارچه های بافت های درشت و تار و پود و نقش های برجسته ایت فکر کنند حتی اگر خیلی در نظر شان زیبا و خیره کننده باشند. اگر این افراد به لباس طرح دار تمایل بیش تری دارند می توانند از پارچه هایی که طرح چهار خانه ریز و خط های عمودی ظریف دارند استفاده کنند. افرادی که اضافه وزن دارند بهتر است به سراغ پارچه هایی که ساده و ظریف و با لطافت هستند بروند؛ چرا که این پارچه باعث لاغرتر به نظر رسیدن آن ها می شود. پارچه های حریر از بهترین گزینه های انتخاب لباس مجلسی مناسب افراد چاق می باشد.

مطلب مرتبط:  چگونه قد بلند به نظر برسیم؟ 13 نکته پوشیدن لباس برای خانم های کوتاه قد

رنگ مناسب لباس

اگر دچار چاقی هستید و قصد دارید فرم اصلی بدن تان را با لباس بپوشانید بهتر است لباس های مجلسی با رنگ های تیره مانند مشکی، زرشکی، سرمه ای، آبی نیلی بنفش، سبز تیره و … را انتخاب کنید. رنگ های روشن مانند زرد لیمویی، آبی روشن، سفید، صورتی و … باعث بزرگ تر و چاق تر نشان دادن اعضای بدن می شوند و این رنگ ها انتخاب خوبی برای لباس مجلسی مناسب افراد چاق به شمار نمی آیند.

انتخاب لباس مجلسی مناسب افراد چاقجزئیات لباس مجلسی مناسب برای افراد چاق

  • یقه هفت

اگر می خواهد بالا تنه خود را لاغر تر نشان بدهید می توانید از لباس هایی که یقه ای به فرم هفت دارند استفاده کنید. یقه هفت باعث کشیده تر و ظریف تر نشان دادن گردن و تنه ی شما می شود.

  • فرم ساعت شنی

یکی از ترفندهای لاغرتر نشان دادن بدن پوشیدن لباس هایی است که فرم ساعت شنی دارند. این نوع لباس ها با باریک تر نشان دادن کمر باعث می شوند که اندام فرد لاغر و ظریف به نظر برسد.

  • کمربند

برای انتخاب لباس مجلسی مناسب افراد چاق می توانید به سمت لباس های کمربند دار بروید. اگر از کمربند های ظریف بر روی لباس استفاده کنید به بدن تان فرم ساعت شنی داده و از این طریق خود را لاغر تر نشان می دهید. احتمالا با این لباس دوستان تان فکر می کنند که کاهش وزن داشته اید.

  • تک رنگ و یک دست بودن لباس

برای این که بتوانید خود را لاغرتر نشان بدهید باید قد خود را بلند تر کنید. بدین منظور می توانید با استفاده از لباس های تک رنگ و ساده قدتان را کشیده تر و در نتیجه خود را ظریف تر و لاغرتر نشان دهید. لباس هایی که تنوع زیاد و نقش های شلوغ دارند جزو لباس مجلسی مناسب برای افراد چاق محسوب نمی شوند.

مطلب مرتبط:  در دانشگاه چی بپوشیم؟ راهنمای کامل برای دانشجویان دختر

انواع لباس مجلسی مناسب افراد چاق

  • پیراهن

پیراهن با برش های عمودی یکی از لباس مجلسی مناسب افراد چاق است. و البته بهتر است همان طور که ذکر شد پیراهن ها ساده و تک رنگ و نیز با قد بلند باشند.

  • کت

اگر شما به پوشیدن کت تمایل دارید می توانید با انتخاب کت های بلند ظاهر خود را لاغرتر نشان دهید. دقت کنید که این کت ها باید با دکمه های باز پوشیده شوند و از اپل در سرشانه ها استفاده نشود

  • شلوار

یک نکته ی بسیار مهم درباره ی شلوار این است که پارچه ی آن باید بر خلاف لباس محکم باشد و بافتی منعطف و منسجم داشته باشد. این نوع شلوار می تواند شکم تان را صاف تر و هم چنین ران پا های تان را لاغرتر و کشیده تر نشان دهد. پس برای تهیه  شلوار باید از انتخاب جنس های لطیف و نرم پرهیز کنید. همیشه سعی کنید برای شلوارتان خط اتو بزنید. اگر قد شلوار بلند و تا روی کفش هایتان باشد می تواند بیش تر شما را کشیده نشان بدهد. بهترین مدل برای لاغرتر به نظر رساندن افراد چاق مدل کاملا راسته می باشد.

  • دامن

افراد چاق از دامن های کلوش و تک برش استفاده نکنند. در عوض دامن هایی که فرم A مانند دارند می توانند در لاغر و کشیده تر به نظر رسیدن پایین تنه تان کمک کند. برای پوشاندن مچ و ساق پای چاق باید دامن تان را بلند تر انتخاب کنید.

  • کفش

همان طور که در مطالب بالا تر گفته شد برای اینکه بخواهید اندام خود را لاغر تر به نظر برسانید باید سعی کنید قد تان را بلند تر و کشیده تر نشان بدهید. برای این کار می توانید از کفش های پاشنه بلند و ترجیحا پاشنه ی ۶ سانتی متری کمک بگیرید. کفش های با پاشنه ی بلند می توانند پا ها را باریک تر و قد را بلند تر و نهایتا فرد چاق را لاغر تر و ظریف تر نشان بدهد.

  • اکسسوری

استفاده از اکسسوری های مناسب می تواند کمک شایانی به لاغر تر به نظر رساندن اندام افراد چاق کند. برای مثال دستمال گردن های ظریف و بلند و با نقش های و رنگ های ساده می توانند به کشیدگی شما کمک کنند. بهتر است شال گردن را بدون اینکه دور گردن تان بپیچانید به صورت آویزان رها کنید. در مورد زیور آلاتی مثل گردن بند و گوشواره باید ظریف ترین و بلند ترین آن ها را انتخاب کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید