قرن هاست انسان ها به دنبال کشف یا ساخت عنصری است که بوسیله ی آن بتواند به جوانی دائمی دست پیدا کند، تا بشر دیگر نگران مسئله ای به اسم پیری نباشد. به تازگی نوعی باکتری در میان یخ های سیبری یافت شده که به طور عجیبی، می توان انتظار داشت، این ویژگی منحصر به فرد و معجزه گونه را به انسان منتقل کند. باسیل اف نام این باکتری 3.5 میلیون ساله است که اولین بار توسط یک دانشمند روس در شمال غربی روسیه کشف شد. اما ظاهرا او در زمان کشف این باکتری، موفق به تحلیل و بررسی آن از لحاظ ویژگی عدم گذر عمر نشده است.
سرانجام در سال 2015، پزشکان با رمزگشایی دی ان ای این باکتری، به مهمترین خصوصیت آن دست پیدا کرده اند. آن ها می گویند کوچکترین نشانی از گذر عمر در این باکتری یافت نمی شود. اکنون، با کشف مجدد و رمزگشایی این باکتری، یک بازیگر آلمانی 45 ساله، معروف به مانوش، داوطلب شده تا باسیل اف، به او تزریق شود.
هنرپیشه آلمانی در حال تزریق کردن باکتری 3.5 میلیون ساله باسیلماریکا نیکول بارانیاری، ملقب به مانوش، بازیگر و خواننده ی آلمانی و متولد 29 مه 1971 است. او علاقه ی زیادی به توقف روند پیری خود دارد، به طوریکه بلافاصله بعد از شنیدن خبر کشف این باکتری، داوطلبانه از پزشکان مربوطه درخواست کرد تا اثر این باکتری را بر روی او امتحان کنند.
این بازیگر که در آمریکا زندگی می کند، داوطلب شده است تا این مسئله را اثبات کند که ویژگی عدم گذر عمر در این باکتری ها را می توان به انسان نیز منتقل، و از پیر شدن واز بین رفتن آثار جوانی او جلوگیری کرد. او همچنین معتقد است که این باکتری می تواند آثار پیری را کاهش داده و انسان را جوانتر جلوه دهد. مانوش به مدت سه ماه است که این باکتری را تزریق می کند و ادعا دارد که اثرات آن را به خوبی در خود حس می کند. وی همچنین ادعا نموده که به وسیله ی این باکتری، نشانه های جوانتر شدن را هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی، به وضوح تجربه کرده است.
مانوش، باکتری باسیل اف را از بخش ژئوشیمیولوژی دانشگاه دولتی مسکو و از شخصی به نام دکتر آناتولی بروچکوف دریافت می کند. از آنجایی که هیچ دکتری حاضر نیست این باکتری مطالعه نشده را به مانوش تزریق کند، مانوش این کار را با کمک دوستان و آشنایان خود انجام می دهد. گرچه دکتر بروچکوف به مانوش تاکید نموده که نباید این باکتری به طور مستقیم در خون خود تزریق کند، وی این توصیه را نادیده می گیرد و همچنین قصد دارد دوز مصرف خود را به تدریج افزایش دهد.
مانوش تمایل اعتیاد گونه ای به زیبا و جوان تر شدن دارد. بطوری که در بیست سال گذشته، حدود 50 هزار دلار برای اعمال جراحی گوناگون هزینه نموده است. بد نیست بدانید خانواده مانوش به شدت با تزریق این باکتری به او مخالف اند؛ اما وی در این راه بسیار مصمم به نظر می رسد.
در حال حاضر پیش بینی شده که شاید این باکتری بتواند علاوه بر عدم گذر عمر خود، از روند پیر شدن سلول های انسان پیشگیری کند و حتی باعث جوان شدن سلول های پیر شود. گویا باید زمان بیشتری بگذرد تا بتوان در مورد کشف راز جوانی بواسطه این باکتری حکم قطعی صادر کرد.