مثبت اندیشی و خوش بینی ، راه حل بسیاری از مشکلات شما

1
3667
مثبت اندیشی و خوش بینی با این روش ها

مثبت اندیشی و خوش بینی در تمامی مشکلات ریز و درشت زندگی به کار می آید. زمانی که در شرایط بد و سخت وناگوار قرار دارید، اگر مثبت اندیش باشید، می توانید به راحتی شرایط تان را تغییر داده و وضعیت را برای خود و اطرافیان تان مثبت و مناسب کنید و از این مشکلات و موانع تجربه کسب کرده و از آن ها عبور کنید. خوش بینی، انرژی مثبت را به شما تزریق می کند و باعث می شود که از زندگی تان لذت ببرید. همچنین میزان اعتماد به نفس شما را هم افزایش می دهد.

اگر مثبت اندیش باشید، می توانید به راحتی شرایط تان را تغییر داده و وضعیت را برای خود و اطرافیان تان مثبت و مناسب کنید.

پس می توان نتیجه گرفت که مثبت اندیشی و خوش بینی علاوه بر خود شما، برای تمام اطرافیانتان و به طور کلی تمامی مردم دنیا مهم و مفید است.

با مطالعه ی این مقاله، روش هایی ساده برای آغاز مثبت اندیشی و خوش بینی را خواهید آموخت.

چند قدم ساده تا مثبت اندیشی و خوش بینی

۱

موسیقی های مثبت گوش کنید

ساده ترین روش برای مثبت اندیشی، گوش دادن به آهنگ های مثبت و شاد می باشد. شما می توانید هر زمان از روز که بخواهید، این نوع موسیقی را گوش کنید. بهتر است صبح ها به پیاده روی رفته و در حین راه رفتن موسیقی گوش کنید تا روزتان با فکرهای مثبت شروع شود.

۲

یادداشت روزانه بنویسید

سعی کنید روزانه یک یادداشت کوتاه و مختصر برای خود بنویسید و در آخر آن از عبارات مثبت و دلگرم کننده استفاده کنید. این یادداشت را جایی قرار دهید که طی روز جلوی چشمانتان باشد و آن را چندیدن بار در روز مطالعه کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه ترس از مدرسه یا از دیگر بچه ها را در کودک خود از بین ببریم؟

۳

بیشتر بخندید

خندیدن انرژی مثبت فراوانی را میان شما و اطرافیان تان به وجود می آورد. اگر روزانه بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه بخندید، تمامی افکار بد و منفی از ذهن شما بیرون می رود و یک قدم بزرگ رو به مثبت اندیشی و خوش بینی از جانب شما برداشته می شود.

۴

به افراد پرمشغله رسیدگی کنید

افراد پرمشغله ی اطرافتان را مورد حمایت خود قرار دهید. از حال آن ها با خبر شوید و در هر زمان که ممکن بود آن ها را به میهمانی، پیک نیک یا حتی پیاده روی دعوت کنید. افراد پرمشغله زمان کمتری برای مثبت بودن و مثبت اندیشی دارند. اما اگر شما با انرژی به استقبال شان بروید، علاوه بر اینکه انرژی مثبت تان را به این افراد منتقل می کنید، انرژی خودتان هم بیشتر و مثبت تر خواهد شد.

تبلیغات

1 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید