مدل لباس متناسب با اندام خود را انتخاب کنید – معرفی مهم ترین عوامل

0
2934
مدل لباس متناسب با اندام

آیا تا به حال برای تان اتفاق افتاده که یک مدل لباس را بر تن افراد دیگر بپسندید اما زمانی که خودتان آن را به تن می کنید اصلا جلوه نداشته باشد؟ این موضوع تنها به این دلیل است که افراد مختلف دارای اندام هایی متفاوت می باشند و هر مدل لباس، تنها به نوع خاصی از اندام ها زیبایی می بخشد. پس برای بهتر لباس پوشیدن ،باید به عوامل مختلفی توجه کرد که در اینجا مهمترین و رایج ترین آنها جمع آوری شده اند.

انتخاب مدل لباس متناسب با اندام

افرادی با قد بلند

اگر اندامی درشت با قدی بلند دارید بهتر است از لباس هایی با رنگ های متنوع تر استفاده کنید. اگر لباس های شما سرتا پا یکرنگ و یا دارای خطوط عمودی باشند شما را درشت تر و قد بلندتر نشان می دهد. بهتر است افراد قد بلند از کفش های بدون پاشنه و انواع شلوار های راسته استفاده کنند. برای انتخاب کیف هم می توانید از کیف هایی با بند بلند استفاده کنید که کاملا مناسب استایل شما باشد.

افرادی با قد کوتاه

استفاده از مدل لباس های نسبتاً تنگ، کمربند، دامن و کفش تقریباً همرنگ باهم ،در بلند نشان دادن قد شما موثر است. استفاده از لباس هایی با طرح های افقی برای شما مناسب نبوده و شما را کوتاه تر نشان می دهد. برای پوشیدن کت یا ژاکت توجه داشته باشید که آخرین دکمه آن بالاتر از کمر شما باشد.

افرادی با شکم بزرگ

لباس های جذب و کشی که به شکم شما می چسبند بدترین مدل لباس برای افرادی با شکم بزرگ می باشد. لباس هایی که طرح های خیلی ریز (گل گل ، خال خال) و طرح های خیلی درشت و یا لباس های نازک نیز انتخاب هایی نادرست برای اندام شما است. اگر قصد پوشیدن کت یا ژاکت دارید، بهترین انتخاب شما ، کت های بلند هستند که شکم شما را بپوشاند.

مطلب مرتبط:  راهنمای انتخاب رنگ لباس مناسب موی بلوند برای داشتن ظاهری جذاب تر

افرادی با بالاتنه کوچک

پوشیدن لباس زیر اسفنجی بالا تنه شما را بزرگ نمی کند! سعی کنید لباس هایی بپوشید که نوعی زنجیر یا کمربند ظریف داشته باشد. پوشیدن لباس های رنگ روشن که با رنگ شلوار یا دامن شما متفاوت باشد هم می تواند انتخابی هوشمندانه باشد.

افرادی با بالاتنه بزرگ


لباس هایی با طرح های بزرگ، شلوغ، پرزرق و برق، رنگی و همچنین یقه های بسته اشتباهات رایجی هستند که افرادی با بالاتنه بزرگ آن را مرتکب می شوند. مدل لباس های ساده تر، یقه هفت و تیره رنگ برای شما مناسب است. همچنین می توانید از دامن های بلند و شلوارهای دم پا گشاد استفاده کنید.

افرادی با مچ و ساق پای درشت

درسی که از استریت استایل ها می توانیم بگیریم این است که کفش تاثیر مستقیم و مهمی بر استایل دارد. استفاده از کفش هایی با پاشنه معمولی رو به بلند (حدوداً ۶ سانتی متر) و همچنین دارای بندهای پهن استفاده کنید. چراکه اگر بند کفش نازک باشد باعث می شود پای شما چاق تر به نظر بیاید. به علاوه استفاده از دامن های بلند (تا زیر قوزک پا) انتخابی شایسته می باشد.

افرادی با پایین تنه بزرگ

بهترین مدل لباس برای افرادی با پایین تنه بزرگ، لباس های تیره رنگ هستند. شلوارهای تنگ، چسبان و بگی برای شما مناسب نیست. همچنین از پوشیدن بلوزهای رنگ روشن و پیراهن های کلوش ، کت های کوتاه و کفش های بدون پاشنه خودداری کنید.

A post shared by Rimoj (@rimojmag) on

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید