آیا تا به حال شده از خودتان بپرسید چطور باید کلاه بافت مردانه خود را جذاب و زیبا به سر کنید؟ یک کلاه بافت مردانه ساده می تواند راه علاجی برای آن روزهایی باشد که موهای شما بد حالت است. با این همه مدل های کلاه بافتی که وجود دارد این کلاه بیشتر از آن چیزی که فکر کنید تنوع دارد. برای استایل های مختلف، مدل ها و روش های ست کردن این کلاه با لباس های خود این راهنما را مطالعه کنید.

مدل های کلاه بافت مردانه

کلاه بافت آویزان از پشت

دیوید بکهام با کلاه بافت شل آویزاندیوید بکهام احتمالا معروف ترین کسی است که بدون هیچ زحمتی کلاه بافت آویزانش را سر می کند. تا جاییکه می توانید کلاه را عقب بگذارید طوری که پارچه اضافه به حالت شل بیفتد و کمی گوش های شما را بپوشاند. این نحوه ی کلاه پوشیدن شما را گرم نگه می دارد اما باقی تیپ شما را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

سر کلاه را تا نزنید چون این کار باعث می شود بدون اینکه تای کلاه سفت به سر شما بچسبد آن را راحت به عقب ببرید. این کلاه ها رنگ های مختلف دارند پس بد نیست چند نمونه از آن ها به رنگ خنثی بردارید تا با لباس های خود ست کنید. همچنین ببینید چقدر دوست دارید موهای خود را بیرون از کلاه بگذارید و یا با کپی برداری از دیوید بکهام کل سر خود را بپوشانید و یا کمی از چتری های خود را از جلوی کلاه بیرون بگذارید.

اگر قصد دارید استایل شل و راحتی داشته باشید می توانید کلاه خود را با لباس های راحت ست کنید. منظورمان این نیست که شلوار راحتی و تاپ گشاد بپوشید بلکه چیزی بپوشید که راحت و پوشیدنش در صبح آسان باشد. شلوار جاگر مشکی با تی شرت تنگ و کتانی بپوشید و روی آن یک کت جین اضافه کنید. استایلی آسان که شیک و راحت هم هست.

کلاه بافت هیپستر

استایل یک آقا با کلاه بافت هیپستراستایل کلاسیک به اصطلاح کارگری تا حدود زیادی با استایل هیپستر پیوند خورده است؛ استایلی که به لباس های شما ظاهری منحصر به فرد می دهد اما نمی تواند سرتان را زیاد گرم نگه دارد. راه آسان برای دست یافتن به این استایل دو لایه تا زدن کلاه بافت شما یا یک لایه تا زدن کلاهی است که خودش تا خورده است. دو لایه تا زدن، طول کلاه را کاهش می دهد و باعث می شود کلاه اندازه سرتان شود و می توانید آن را با فاصله بالای سر بگذارید اما از روی سرتان سر نخورد.

بهتر است با این نوع کلاه بقیه ی استایل خود را ساده نگه دارید. چون کلاه کاملا ساده است ترکیب آن با طرح ها و لباس های شلوغ و طرح دار استایل شما را کمی اغراق آمیز خواهد کرد، درحالیکه آیتم های ساده بدون هیچ تقلایی مکمل کلاه شما خواهد بود.

کلاه بافت نوک تیز

استایل یک آقا با کلاه بافت نوک تیزباید گفت این نوع کلاه بافت مردانه روشی کاملا غیرمرسوم در پوشیدن کلاه های بافتنی است و در برابر گرما چندان از شما محافظت نمی کند. اما از آنجا که این مدل کلاه بیشتر از اینکه کارایی داشته باشد قشنگی دارد دیگر نیاز نیست نگران گرمای بیش از حدی باشید که پوشیدن کلاه ایجاد می کند. این مدل از کلاه که از جانب کارشناسان، کلاه اسمورف هم نامیده می شود کلاه مناسب آقایان آلامد و جسور است.

در همراهی با این کلاه از لباس های فوق العاده معمولی استفاده کنید اما می توانید کمی هم از طرح ها و نقش های جالب بهره ببرید تا با استایل شما همخوانی داشته باشد. سعی کنید یک تیشرت طرح دار را با یک شلوار جاگر تنگ پوشیده و بعد هم کتانی های گنده و کاپشن مشکی روی آن بپوشید.

کلاه بافت مردانه با مدل موهای مختلف

کلاه بافت با موهای کوتاه

اگر موهای بلند ندارید نیازی به نرم کننده نداشته و بعضی کلاه های بافت به شما بیشتر از دیگران می آید. اگر می خواهید این کلاه بافت مردانه را با موهای کوتاه سر کنید بهترین گزینه کلاهی است که تنگ بوده و جنس آن نازک باشد.

چون موهای شما زیاد نیست که کلاه ضخیمی که از پشت آویزان است در آن تعادل ایجاد کند، استفاده از آن واقعا می تواند سر شما را کوچک جلوه دهد. یک کلاه کلاسیک بافت، مناسب موهای کوتاه است چون این کلاه تنگ است و معمولا برای سری با موهای زیاد مناسب نیست.

کلاه بافت با موهای مجعد

موهای مجعد معمولا خیلی ضخیم هستند و پوشیدن یک کلاه تنگ روی آن باعث می شود ظاهری پف کرده داشته باشید. بهتر است سعی نکنید موهای خود را صاف کنید؛ به جای آن کلاهی شل انتخاب کنید که آنقدر جا داشته باشد تا موها را در خود جا دهد و اگر موهای مجعد اما کوتاهی دارید، قسمتی از آن را بیرون از کلاه بگذارید.

کلاه بافت با موهای بلند

گوجه ای بستن موها بین آقایان محبوبیت پیدا کرده و موهای بلند آقایان عصر حاضر کاملا عادی شده است. با اینکه احتمالا به موهای جذاب خود می بالید اما بعضی روزها هم هست که نیاز به پوشیدن کلاه بافت پیدا می کنید. خواه مدل موهای شما تا شانه های تان باشد یا بلندتر و یا تا کمرتان، یک کلاه بافت فیت با آن موهای پرپشت خوب به نظر می آید. نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که موهای خود را زیاد جلوی صورت خود نریزید تا تعادل را رعایت کرده باشید.

استایل های مختلف با کلاه بافت

استایل رسمی

استایل رسمی یک آقا با کلاه بافتبه هیچ وجه نباید کلاه به سر وارد مجلس عروسی یا جلسه ی اداری شوید. اما این بدان معنا نیست که نمی شود با کلاه بافت رسمی شد. مخصوصا در زمستان یک کلاه بافت و پالتو بهترین لباس شما خواهند بود. می توانید آن ها را با یک پیراهن سفید و شلوار چینو بپوشید تا استایلی شیک و زیبا داشته باشید.

کلاه های کشباف مناسب ترین نوع کلاه بافت در این رده محسوب می شود. وقتی می خواهید استایلی معمول و غیررسمی داشته باشید، یک پلیور را با شلوار جین مشکی و کتانی ساده بپوشید. خرید پلیور ضخیم یا ژاکت نیز کار درستی است.

استایل روزمره

استایل روزمره یک آقا با کلاه بافتاین استایل طوری است که می توان برای آن یک کلاه بافت را پوشید و با یک سری لباس استایل روزمره آن را به خوبی ست کرد. در حال حاضر کاپشن برای مردان آیتم خیلی محبوبی است و برای یک استایل روزمره و کلاه بافت بسیار مناسب می باشد. می توانید کاپشن خود را با پیراهن طرح دار و پلیور یقه هفت یا گرد بپوشید تا لباسی کاملا مناسب زمستان داشته باشید. با اضافه کردن شال گردن و دستکش آماده اید تا به استقبال روزهای سردتر و سردتر بروید.

آقایان چطور از کلاه بافت استفاده کنند؟

این مهم است که در عین اینکه استایل معمولی خود را حفظ می کنید آیتم هایی بپوشید که بیشتر از آنچه هست کلاه بافت را از حالت غیررسمی که دارد نیندازند. آیتم های رسمی، با ماهیت راحت و آسان کلاه بافت به خوبی جور می شوند و حال و هوای باحال آن را بدون تضاد دو استایل حفظ می کنند. برای داشتن استایلی معمولی تر کلاه بافت شل و آویزان بپوشید اما دقت کنید که شبیه نوجوان ها نشوید. اگر کلاهی با استایل تر و ظریف تر می خواهید سراغ کلاه بافت هیپستر بروید. در هر مورد که مطمئن نبودید می توانید از طراحان مد و استریت استایل ها کمک بگیرید.

نکته پایانی

اگر هنوز نمی دانید کلاه بافت چیست به یاد داشته باشید کلاهی است با ظاهری معمولی و منحصر به فرد و در عین حال متنوع که می تواند به ظاهر شما شخصیت بخشیده و به آن جلوه ای روزمره بدهد. خواه به سبک شل و آویزان باشد یا نوک تیز این کلاه، کلاهی است متنوع که می توان آن را با انواع لباس ست کرد. اگر به دنبال آیتمی برای گرم کردن خود در زمستان هستید یا فقط چیزی می خواهید که به ظاهر شما بعد ببخشد این مدل کلاه می تواند چیزی باشد که دنبالش هستید.