مراقبت از موی سر با رعایت چند نکته ساده – ۱۰ راهکار برای داشتن موهای سالم

0
1938
مراقبت از موی سر با رعایت چند نکته ساده - 10 راهکار برای داشتن موهای سالم

داشتن موهای زیبا، کار چندان سختی نیست. خیلی از خانم ها آرزوی داشتن موهای زیبا دارند. اما نمی دانند که در واقع داشتن موهای سالم ، بسیار ساده و دست یافتنی ست و برای این کار، روش ها و محصولات زیادی وجود دارد. به منظور مراقبت از موی سر ، رفتن گاه و بیگاه به آرایشگاه و استفاده از خدمات زیبایی باید صورت گیرد. با این وجود، راه هایی هم برای این کار وجود دارد که می توان در خانه، بدون صرف هزینه ی زیاد انجام داد و در نتیجه موهای سالم و درخشان و جذابی داشت.

در اینترنت، روزنامه ها، مجلات و تلویزیون، راهکارهای بسیاری برای داشتن چنین موهایی، ارائه می شود. اما ما در اینجا راهکارهایی را به شما پیشنهاد می دهیم که خودمان آن ها را تجربه و امتحان کرده ایم.

راهکارهای ساده مراقبت از موی سر :

۱- مراقب موهای خیس باشید

یک خانم در حال خشک کردن موهای خیسباید بدانید که موی خیس بسیار شکننده است. پس خیلی با احتیاط با آن برخورد کنید. وقتی مو خیس است هم ساقه ی مو و هم ریشه ی آن، در معرض آسیب قرار دارند. بنابراین در زمان شامپو زدن دقت کنید و موهای خود را بعد از دوش گرفتن، برس نکنید. از یک برس با دندانه های باز استفاده کنید تا به موها آسیب وارد نشده و کنده نشوند.

۲- هر روز از شامپو استفاده نکنید

یک خانم در حال شستن موهای کفیهر روز شامپو زدن موها چربی های طبیعی مو را می شوید و از بین می برد. در نتیجه بدن، چربی بیشتری تولید می کند که همین باعث می شود موهای شما چربی بیشتری به خود بگیرد. متخصصان توصیه می کنند برای داشتن موهای سالم و زیبا، حتما بین دفعات شستشوی موهای خود، یک تا دو روز فاصله بیندازید.

مطلب مرتبط:  از بین بردن کک و مک صورت با استفاده از 7 روش موثر و کاربردی

۳- از نرم کننده درست استفاده کنید

یک خانم با موهای خیسنرم کننده ها باعث حفظ رطوبت در ساقه ی مو می شوند؛ بنابراین نرم کننده را نباید به پوست سر بزنید و از آن فقط باید برای ساقه ی مو استفاده کنید. برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید، آن را با فاصله ی سه تا چهار سانتی متر از پوست سر، به مو بمالید. برخورد زیاد نرم کننده به پوست سر، باعث می شود موهای تان چرب و روغنی شود.

۴- موهایتان را اصلاح کنید

یک خانم در حال حالت دادن به مویکی از بدترین دشمنان موی خانم ها، موخوره است؛ بسیاری از مراکز زیبایی و آرایشگاه ها، وعده می دهند که راهکارهایی برای رفع موخوره دارند. اما ارزانترین و بهترین راه، کوتاه کردن نوک موهاست. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید، به آرایشگاه بروید و هر از چندگاهی موهای خود را اصلاح کنید؛ این کار علاوه بر اینکه باعث پیشگیری از بروز موخوره می شود ، موجب تقویت موی سر تان هم خواهد شد.

۵- موهایتان را با آب سرد بشویید

یک خانم در حال شستن موهای کفیبرای آبکشی موها از آب سرد استفاده کنید. اگر قصد دارید که موهای سالم و درخشان و زیبایی داشته باشید، هرگز موهای خود را با آب داغ نشویید؛ چراکه آب داغ یا گرم مانند اتوها و سشوارها به مو آسیب می زند.

۶- روغن نارگیل بهترین دوست موهای شماست

نارگیل و روغن نارگیل بر روی یک سطح چوبی برای جلوگیری از ریزش موی سربرای مراقبت از موی سر ، استفاده از روغن نارگیل را فراموش نکنید. روغن نارگیل به دلیل داشتن آنتی اکسیدان ها و خواص ضد میکروبی، به سلامت پوست سر کمک می کند، خطر عفونت هایی مثل شوره سر و قارچ را کاهش داده ، رشد مو را افزایش می دهد و به داشتن موهای سالم و درخشان و نرم کمک می کند. یکی از فوائد مهم روغن نارگیل برای مو، پرپشت کردن، مرطوب سازی و درخشان کردن آن هاست. همچنین می توانید از روغن نارگیل به عنوان نرم کننده، ماسک مو یا حتی درمانی برای شوره سر استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  اگر ریزش مو دارید بخوانید

۷- موها را سفت نبندید

موهای بلند یک خانماگر از آن دسته خانم هایی هستید که عادت دارند موهایشان را به سفتی دم اسبی کنند، باید بدانید با این کارتان به فولیکول های مو ی خود آسیب می زنید و این کار باعث نازک شدن موهایتان می شود. در نتیجه ی این روند، دچار ریزش ناحیه ای مو، موسوم به « ترکشن آلوپسیا » می شوید که اغلب، افرادی به آن مبتلا می شوند که موهایشان را اکثر اوقات مانند بالرین ها، دم اسبی می کنند. می توانید با شل بستن دم اسبی، آرام بستن موها در زمانی که خشک شده اند یا کوتاه کردن موها از بروز این بیماری جلوگیری کنید.

۸- از حرارت دادن زیاد موها خودداری کنید

سشوار کردن موی یک خانمهمانطور که افراط در هر مسئله ای ناخوشایند است، در استفاده از وسایل حالت دهنده ی مو هم به همین شکل است؛ امروزه بسیاری از خانم ها در تمام اقشار از اتوی مو، بابلیس و … استفاده می کنند. این وسایل به موها آسیب می زنند و آن ها را خشک، زبر و ناسالم می کنند.

۹- از شامپوی شفاف کننده استفاده کنید

یک خانم در حال شستن موهای کفیبرای مراقبت از موی سر حداقل یکبار در ماه از شامپوهای شفاف کننده استفاده کنید. این شامپوها مواد شیمیایی پنهان شده در پوست سرتان را از بین خواهد برد. تمام محصولاتی که امروزه از آن استفاده می کنیم حاوی مواد شیمیایی مختلفی هستند. استفاده از یک شامپوی شفاف کننده، این مواد شیمیایی ای که در پوست سر و موها، رسوب کرده اند را پاکسازی می کند. این کار موهای شما را سالم تر و نرم تر خواهد کرد.

مطلب مرتبط:  کاور ناخن با استفاده از ژل

۱۰- رژیم غذایی تان را تنظیم کنید

یک خانم در حال خوردن سبزیجاتبسیاری از افراد معتقدند تأثیر هر چیزی که می خورید، در بدن، پوست و حتی موی شما مشخص می شود. وقتی غذای سالم می خورید، بدن و موی خود را با مواد مغذی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان های موجود در آن ها تغذیه می کنید. پس برای مراقبت از موی سر و داشتن موهای سالم و درخشان باید رژیم غذایی سالمی داشته باشید. از آنجایی که آهن و پروتئین، موادی اساسی برای رشد مو هستند، خوردن غذاهایی که فاقد این دو ماده مغذی هستند، منجر به ریزش مو های شما می شود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید