مراقبت از موی مردان با رعایت ۱۰ نکته ساده و کاربردی روزمره

4
13512
مراقبت از موی مردان به روش های ساده

همانطور که از اتومبیل خود مراقبت می کنید، موهای شما هم به مراقبت مرتب نیاز دارد؛ چرا که برای داشتن یک مدل موی خوب، اگر از موهای خود مراقبت نکنید، پول تان را با آرایشگرها به هدر داده اید. در این مقاله نکاتی بسیار خوب برای مراقبت از موی مردان مطرح می شود تا بدانند که چطور موهای خود را بین هربار آرایشگاه رفتن در بهترین وضعیت نگاه دارند.

 نکات مراقبت از موی مردان

۱٫ موهای خود را بیش از حد نشویید

یکی از اشتباهات رایج آقایان، زیاد شستن موها است. اگر موهایی خشک، خشن و زبر دارید، شست و شوی آن را به دوبار در هفته محدود کنید و برای داشتن موهایی با ظاهر نرم تر و سالم تر،هر بار از نرم کننده استفاده کنید.

۲٫ موهای خود را با ضربه های آرام خشک کنید

مالیدن موها با حوله شاید سریع تر آن را خشک کند، اما با کندن تارهای مو باعث صدمه زدن به آن می شود. قطعا دوست ندارید موهایتان به این سرعت کم پشت شوند! پس سعی کنید به آهستگی و با ضربه های آرام با حوله موهای خود را خشک کنید.

۳٫ فرق باز نکنید

بهترین روش برای مراقبت از موی مردان ، خصوصا افرادی که دچار ریزش موی شدیدی هستند، داشتن مدل مویی کوتاه است. بهتر است سعی کنید تا از مدل موهایی با فرق های بزرگ و پهن یا به اصطلاح مدل کامب اور استفاده نکنید.

۴٫ از تخم مرغ به عنوان نرم کننده استفاده کنید

استفاده از تخم مرغ، به همان اندازه که برای خانم ها مناسب است برای آقایان هم مناسب می باشد! تخم مرغ ها سرشار از پروتئین های مغذی هستند؛ بنابراین تعدادی تخم مرغ در موهای خود ماساژ دهید و سپس آن را بشویید. این کار باعث می شود موهایی با ظاهر سالم و براق داشته باشید و اعتماد به نفس تان افزایش پیدا کند.

مطلب مرتبط:  مدل مو برای دانشگاه - معرفی 15 مدل موی پسرانه جذاب دانشگاهی

صورت یک آقا با موهای کمی بلند۵٫ در هنگام شنا کردن از موهای خود مراقبت کنید

کلر موجود در استخرها می تواند تاثیر منفی بر موهای شما داشته باشد؛ چراکه به صورت شیمیایی، پروتئین ها را به همدیگر پیوند می دهد و باعث می شود موهای شما خشک تر و شکننده تر شوند. راحت ترین راه برای مراقبت از موی مردان در برابر کلر این است که از کلاه شنا استفاده کنید و قبل از آن که به داخل استخر بروید، موهایتان را کاملا خیس کرده و به آن کمی نرم کننده بزنید.

۶٫ موهای خود را با شامپوی شفاف کننده، براق نگاه دارید

استفاده از محصولات مختلف برای موها، در طول زمان باعث می شوند تا موهای شما خشک و بی جان بنظر برسند. برای مقابله با این موضوع، می توانید هرچند وقت یکبار از شامپوهای شفاف کننده استفاده کنید تا این آثار مخرب را از بین ببرند. به این صورت که بعد از هر بار استفاده از آن، موها را کامل بشویید و سپس باری دیگر آن ها را با سرکه بشویید تا pH آن را به تعادل برسانید؛ سپس دوباره مانند دفعه اول، آن ها را با آب شست و شو دهید. شاید عجیب بنظر برسد اما جواب می دهد.

۷٫ از محصولات مخصوص موی کمتری استفاده کنید

یکی دیگر از اشتباهات رایج مردان، استفاده ی زیاد از محصولات مخصوص مو است. ژل، اسپری مو یا واکس موی زیاد، می تواند ظاهر موهای شما را زیادی سنگین وغیر طبیعی کند. استفاده ی کمتر از محصولات مو برای داشتن مدل موی مورد علاقه تان، بهتر جواب خواهد داد.

مطلب مرتبط:  برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم؟ 6 ماده موثر بر درمان ریزش مو

۸٫ لازم نیست موهایتان را دو مرتبه در روز بشویید

گول تبلیغات را نخورید. اگر موهای خود را بصورت مرتب می شویید، لازم نیست در هربار حمام رفتن، دو مرتبه پشت سرهم اینکار را انجام دهید. شستن و دوباره شستن، تنها موجب استفاده بیشتر از شامپو خواهد شد. این نکته را هم به یاد داشته باشید که بر اساس باور عموم، شامپوهایی که هم شامپو و هم نرم کننده هستند، تأثیرشان به اندازه ی شامپو و نرم کننده ی جدا از هم نیست.

۹٫ زیاد از گرما استفاده نکنید

یکی دیگر از نکات مراقبت از موی مردان، عدم استفاده ی بیش از حد از گرمای وسایل گرمایشی مانند سشوار است. بهتر است همیشه اجازه دهید موهایتان به صورت طبیعی خشک شوند؛ اما اگر از یک سشوار استفاده می کنید، آن را با درجه ی کمی از گرما انجام دهید. ممکن است خشک کردن به این حالت، کمی بیشتر طول بکشد، اما گرمای زیاد، موهای شما را بیش از حد خشک کرده و آن ها را شکننده می کند.

۱۰٫ هر شش هفته یکبار موهای خود را کوتاه کنید

اگر می خواهید هر زمان که به آرایشگاه می روید بهترین ظاهر را بدست آورید، هر ۴ تا ۶ هفته این کار را انجام دهید. یک نکته ی دیگر برای مراقبت از موی مردان این است که صبح اول وقت به آرایشگاه بروید. در آن زمان سر آرایشگران خلوت تر است و به همین دلیل برای شما وقت و دقت بیشتری به خرج می دهند.

تبلیغات

4 نظر

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید