مراقبت از ناخن های شکننده – نکاتی برای داشتن ناخن های سالم و قوی

0
2107
مراقبت از ناخن های شکننده

ناخن های زیبا و لاک زده، باعث بهتر شدن ظاهر شما می شوند. ولی اگر خوب از آن ها مراقبت نکنید، با مشکلاتی مواجه خواهید شد. چه جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه ناخن های مانیکور شده دارند، و یا جزو افرادی هستید که ظاهر طبیعی آن ها را بیشتر می پسندند، مهم است که همیشه مراقب ناخن های خود باشید. در این مقاله به ۴ نکته مهم برای مراقبت از ناخن های شکننده اشاره شده است.

مراقبت از ناخن های شکننده

ترمیم کوتیکول ناخن با پوشر

کوتیکول ناخن

همه ما متهم به بی توجهی به کوتیکول ناخن هایمان هستیم، چراکه بزرگترین ظلم در حق ناخن ها، چیدن کوتیکول آنها است. کوتیکول به عنوان مانعی در مقابل باکتری و قارچ عمل می کنند، در نتیجه وقتی آنها را از بین می بریم، ناخن را در معرض عفونت قرار می دهیم. اگر کوتیکول ناخن شما از جای خود بلند شده است، ابتدا آن را با لوسیون مخصوص مرطوب کنید، سپس با استفاده از یک ابزار پوشر به سر جای خود بازگردانید. در نهایت به صورت روزانه آن را مرطوب کنید تا در وضعیت طبیعی خود باقی بماند.


ناخن های سوهان زده شده

سنباده زدن

معمولا برای صاف تر شدن، قوس دار کردن، و از بین بردن لبه های ناخن آن ها را سنباده می زنیم. این کار باعث می شود، لاک زدن راحت تر شده و جلوه بهتری پیدا کند. اما مراقب زیاده روی در انجام این عمل باشید. اگر نیروی زیادی وارد کنید و یا مکررا این کار را انجام دهید، ناخن ضعیف شده و در نهایت شکننده می شود.

مطلب مرتبط:  22 طرح جذاب ناخن برای هالووین - عکس

ناخن های مانیکور شده و سوهان زده شده

سوهان زدن

اگر از ناخن مصنوعی استفاده نمی کنید، سوهان فلزی برای ناخن های طبیعی شما زیادی خشن بوده و سبب وارد شدن صدمات ناخواسته به آنها می‌شود. پس بهتر است از سوهان های غیر فلزی یا سوهان کریستالی با درجه ۱۸۰ استفاده کنید. اگر ناخن های شما شکننده هستند، باید سوهان زدن را بسیار با دقت انجام دهید. اما اگر خیلی ضعیف هستند، از سوهان درجه ۲۴۰ استفاده کنید. عمر سوهان های کریستالی بسیار طولانی است، ولی سوهان های معمولی غیر فلزی چند ماه بیشتر دوام نمی آورند. اما تحت هیچ شرایطی از سوهان اشخاص دیگر استفاده نکنید یا سوهان خود را به کسی قرض ندهید.


ناخن های مانیکور شده

فرم ناخن

یکی دیگر از نکاتی که می بایست در مراقبت از ناخن های شکننده خود مد نظر قرار دهید، فرم آنها است. اگر ناخن های ضعیفی دارید که هر چند وقت یک بار می شکنند، تکنیک سوهان زدن و شکل ناخن برای شما بسیار مهم است. ممکن است وقتی عجله دارید از هر طرف که می توانید سوهان بزنید، ولی این کار اشتباه است؛ باید وقت بگذارید و فقط در جهت صحیح سوهان بزنید، که آن هم بستگی به شکل ناخن شما دارد. اگر شکل ناخن هایتان مربعی و یا دایره ای باشد، یعنی در قوی ترین شکل خود قرار دارند. و اگر به شکل بادامی و یا نوک تیز هستند، یعنی از استحکام کمتری برخوردارند که در این صورت بهتر است از ناخن مصنوعی استفاده شود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید