مراقبت از پوست در فصل بهار با رعایت چند نکته ساده و کاربردی

0
1735
توصیه هایی برای مراقبت از پوست در فصل بهار

با تغییر فصل نباید فقط لباس های خود را عوض کنیم. بلکه باید سبک جدیدی در حفاظت و نگهداری از پوست و موی خود در پیش بگیریم. شرایط آب و هوایی تاثیری مستقیم بر سلامتی و ظاهر پوست و موی ما دارد. حتما تا کنون متوجه شده اید که وضعیت پوست شما با تغییر فصل متحول می شود. به همین علت است که نحوه رفتار شما هم با پوستتان باید تغییر کند. در این مقاله، توصیه هایی برای مراقبت از پوست در فصل بهار را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

توصیه هایی برای مراقبت از پوست در فصل بهار :

لایه برداری

دختری در کنار یک بوته گل صورتیلایه برداری در ابتدا پوست را نازک تر و حساس تر می کند.اما در فصول گرم سال این امر بسیار مهم و ضروری است و بهتر است که حتماً هفته ای ۱ مرتبه انجام شود. این روش باعث از بین رفتن سلول های مرده پوستتان شده، موجب از بین رفتن جوش هایی که از قبل روی پوستتان بوده می شود و به طور کلی کمک می کند تا پوستی پاک تر و درخشان تر داشته باشید.

 

کرم های سبک

ریختن کرم روی انگشتدر فصول سرد و پایانی سال، بهتر است از کرم های سنگین تر استفاده کنید. بلعکس، در فصل های گرم سال، کرم های سنگین سبب بسته شدن منافذ پوست تان می شود. در نتیجه پوستتان ممکن است خراب شده و آسیب ببیند. در نتیجه در فصل بهار و تابستان از هر نوع کرمی که استفاده می کنید، توجه داشته باشید که نوع سبک آن را انتخاب کنید.

مطلب مرتبط:  روش هایی برای برنزه شدن سریع تر - چگونه سریع برنزه شویم؟

کرم ضدآفتاب

کرم ضد آفتاب در کنار عینک آفتابیاستفاده از کرم های ضد آفتاب در تمامی فصول سال توصیه می شود. اما در فصل بهار و تابستان باید توجه ویژه ای به آن نمود. چرا که در این فصول، شدت اشعه های خورشید بسیار بیشتر از فصل های سرد سال می باشد که همین امر سبب پیری و چین و چروک پوست شما می شود. متخصصان پوست توصیه می کنند که در فصول گرم سال، حتی اگر می خواهید برای ۱۵ دقیقه در معرض نور خورشید باشید، بازهم از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید. بهترین کرم ضدآفتاب برای فصل بهار، کرم هایی با SPF بالاتر از ۳۰ می باشد.

آنتی اکسیدان

دختری که در میان گلها دراز کشیده استبرخی متخصصین پوست، استفاده از آنتی اکسیدان ها را برای تمامی فصول مفید می دانند. اما اگر تمایل به استفاده از آن را در تمامی طول سال ندارید، حداقل برای مراقبت از پوست در فصل بهار یا تابستان، از آنتی اکسیدان ها استفاده کنید. استفاده از آنتی اکسیدان ها موجب حفاظت از پوست تان می شود و چون در فصل های گرم، اشعه فرابنفش شدت بیشتری دارد و درنتیجه آسیب بیشتری هم به پوستتان وارد می کند. وجود این اشعه ها موجب از بین رفتن انعطاف پوست شده و به کلاژن پوست شما آسیب می رساند.

پاک کننده های اسیدی

دختری در میان گل های بنفشبا گرم شدن هوا، از پاک کننده های اسیدی تر استفاده کنید. پاک کننده های اسیدی موجب می شود تا درخشش و عرق کردن پوستتان کنترل شود و اگر پاک کننده شما از نوع مرغوب باشد، نباید اجازه دهد تا پوستتان در طی روز عرق کرده یا خیس شود.

A post shared by Rimoj (@rimojmag) on

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید