مشکلاتی که تمام زوج ها با آن مواجه اند اما در مورد آن صحبت نمی کنند

0
1094
1

مکالمه

اگر شبیه من باشید، احتمالا از دست شریک زندگی تان به خاطر مسائلی مثل این که فراموش کرده زباله ها را بیرون ببرد، یا ظرف های کثیف را داخل سینک ظرفشوئی بگذارد ناراحت شده اید. اگر شبیه من باشید بروز نمی دهید که این کارها کلی عصبانی تان می کند، اما صبر می کنید تا مخاطب خاصتان خودش به آن پی ببرد. اگر او متوجه این امر نشود، حتی بیشتر هم عصبانی می شوید.

هوپ می گوید “زوج ها در مورد صحبت کردن با همدیگر راجع به موضوعاتی که برایشان اهمیت دارد درست عمل نمی کنند. مردم همیشه مسائل را به امید این که از بین می روند پنهان می کنند. برای این که رابطه ها درست شوند هر فرد باید یاد بگیرد چطور صحبت کند و منظور خودش را بگوید.”

هوپ همچنین تاکید می کند: بیشتر اوقات ما فکر می کنیم که شریک زندگی مان می داند ما دقیقاً چه حسی داریم، در حالی که در واقعیت امر نمی داند. “عادت خوب قدیمی نشستن و چشم در چشم صحبت کردن می تواند خیلی از مشکلات را حل کند.”

2

پول

وقتی نوبت به پول درآوردن و گذران زندگی می رسد، باید گفت زندگی امروزی خیلی پراسترس است. اگر به این موضوع یک رابطه را هم اضافه کنید، همه چیز خیلی پیچیده تر هم می شود. حتی اگر هر دو شما به لحاظ مالی در سطح خوبی باشید، همچنان بودجه ای وجود دارد که در مورد آن تصمیم گیری شود که چه کسی مسئول آن خواهد بود. هوپ می گوید “پول مشکل شماره یک در تمام مراحل یک رابطه محسوب می شود چه در ابتدای رابطه یا میانه و حتی در انتهای آن. بسیاری از زنان نمی دانند همسرشان چه مقدار دارایی دارد. هیچ تصویر واضحی از نحوه عملکرد شوهرشان وجود ندارد و این گونه است که رنجش شکل می گیرد.”

مطلب مرتبط:  چگونه شوهرم را خوشحال کنم ؟ معرفی روشهای شاد کردن مردان در زندگی

متخصص رابطه آپریل ماسینی هم با این نظر موافق است و می گوید “مردم رویکرد منفی نسبت به پول دارند و این نوع نگرش را از خانواده به رابطه های خود می آورند. این نگرش منفی شامل احساس گناه و شکست می شود.” او می افزاید بسیاری از مردم احساس می کنند صحبت کردن راجع به پول ناخوشایند است حتی به هر طریق سعی می کنند از آن اجتناب کنند.

برای پیشگیری از بروز درگیری، هوپ پیشنهاد می دهد که زوج ها از ابتدا بفهمند همسرشان چه حسی راجع به پول دارد. “باید دو نفری بحث هایی در این مورد داشته باشید طوری که احترام متقابل وجود داشته باشد و هیچ یک به احساساتی متوسل نشود که باعث ناراحتی شود.”

3

اعتماد

“چرا رسید کارت اعتباری را پنهان کرد؟” “اون کیه که دائم داره مسیج می فرسته؟” “چرا از اتاق رفت بیرون تا با تلفنش صحبت کنه؟”

طبق نظر جفری ساویت، مشاور طلاق در نیویورک، این ها تنها بخشی از سوالاتی است که ناشی از عدم وجود اعتماد در روابط است. او ادامه می دهد “این فهرست باز و باز ادامه دارد. و وقتی مکالمه باز و صادقانه بین دو طرف وجود ندارد بی اعتمادی رشد می کند و می تواند برای رابطه مهلک باشد.”

دریکز می افزاید اعتماد جزء کلیدی هر رابطه موفق است. “به او هرچه دوست دارد بداند را بگویید، وقتی یک طرف در رابطه دروغ می گوید پایه های آن رابطه می شکنند. یک رابطه سالم باید بر اساس اعتماد بنا شود. اگر چیزی به این اعتماد خدشه وارد کند و زوج از آن عبور کند و باز به زندگی برگردد، بالاخره یک زمین لرزه روی خواهد داد. راستی و درستی از سوی هر دو طرف، کلید پنهان شادی در یک رابطه است.”

مطلب مرتبط:  دانستنیهای دوران بارداری - با چند حقیقت جالب در مورد حاملگی آشنا شوید
4

نپذیرفتن اشتباهات یکدیگر

وقتی برای اولین بار عاشق می شویم فکر می کنیم معشوق مان هیچ اشتباهی نمی کند. از ناشیگری اش گرفته تا حس شوخ طبعی اش؛ همه چیزش قشنگ و دوست داشتنی ست. اما وقتی مدتی را با کسی سپری می کنیم این ای-وای-چه-بامزه گفتن هایمان بعضی وقت ها یک جورهایی آزاردهنده می شود.

دکتر سو مندل، درمانگر خانواده و ازدواج در کالیفرنیا، می گوید “وقتی مردم برای اولین بار عاشق می شوند خیلی معشوقشان را بزرگ می کنند. با گذر زمان از جایی که هیچ کداممان کامل نیستیم افرادی که انتظاراتشان غیرواقعی است ناامید و سرخورده و حتی دلزده می شوند.”

برای داشتن رابطه ای موفق مندل توصیه می کند درک کنیم که نمی توانیم شریک مان را، حتی عادات نه چندان مطلوب او را، تغییر دهیم.

5

حفظ شادی یک رابطه

بر کسی پوشیده نیست که رابطه چیزهای زیادی نیاز دارد. اعتماد، صبر، تسامح، و کلی مهارت های دیگر زندگی. به همین دلیل است که هوپ می گوید باید تلاش کنیم پیش از این که وارد رابطه ای جدی شویم بهترین ورژن خودمان شویم.

“بهترین راه داشتن یک رابطه عاشقانه عالی این است که درد و درمان درد خود باشید. خودتان دلیل شادی خود باشید طوری که بتوان بدون حس پشیمانی دوستتان داشت.”

هوپ می افزاید “ما باید آن چیزی شویم که دوست داریم بیابیم. به درون خود نگاه کنید و از این که رابطه تان را بهانه ای برای محقق نکردن آرزوهایتان قرار دهید دست بردارید.به عنوان یک فرد وارد رابطه شوید و به همین عنوان در رابطه بمانید. این راز عشق ورزیدن است.”

مطلب مرتبط:  20 ایده جذاب کادوی سپندارمذگان که خودتان می توانید درست کنید

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید