استفاده از فر مژه ممکن است ترسناک به نظر برسد اما آرایشگران با ارائه ی راهکارهایی به شما می گویند که راحت تر از چیزى که فکر می کنید می توانید مژه های خود را زیبا و جذاب تر کنید. این سه مرحله را برای مژه هایی که آماده اند روز شما را زیباتر کنند دنبال کنید.

مراحل استفاده صحیح از فر مژه

1. ریلکس باشید

ترس شما تا حدودی مانع دستیابی شما به مژه های رؤیایی تان خواهد شد. چند نفس عمیق بکشید و این را بدانید که شما می توانید؛ از ترسی که باعث می شود خودتان را تحت فشار قرار دهید، رها شوید.

2. نزدیک شوید

قدم بعدی برای استفاده صحیح از فر مژه به منظور داشتن مژه های پرتر و جذاب بسیار آسان است؛ یک آیینه پیدا کنید. برای بعضی ها اینکه یک آیینه ی جمع و جور و کوچک در پایین چشم ها در دست بگیرند، موقعیت مناسبی برای استفاده راحت تر از فر مژه فراهم می کند؛ نگه داشتن آینه ی فشرده در پایین افراد را خيلى تیزبین می کند؛ اما بعضی افراد ترجیح می دهند بایستند و خود را درون آیینه با دقت ببینند و کار خود را انجام دهند.

3. 5 تا 7 ثانیه فشاردهید

يكى دیگر از سوالات جنجالی برای افرادی که به دنبال استفاده صحیح از فر مژه هستند، این است که برای چه مدت فر مژه را فشار دهید. یک دقیقه کافی ست یا دو ثانیه؟ آرایشگران می گویند اگر این وسیله را در نزدیک ترین وضعیت به پلک خود تا جایی که احساس راحتی کنید قرار دهید و براى مدتى فشار دهید مثلا 5 تا 7 ثانیه فشار به طور كامل در جهت مخالف مژه های کوتاه، می تواند باعث آسیب به مژه ها شود. بعضی از آرایشگران معتقدند که باید یک فشار سریع به مژه ها بدهید به طوری که از ابتدا تا انتهای مژه را در برگیرد، اما به طور کلی اگر به فر مژه زیاد فشار نیاورید و با آن راحت برخورد کنید، تحت تاثیر نتایج آن قرار خواهید گرفت و مطمئنا مژه های بلندتر باعث افزایش اعتماد به نفس تان خواهند شد.

یک خانم در حال استفاده از فر مژهچگونه یک فر مژه تهیه کنید

اگر حاضرید تا دل را به دریا بزنید و یک فر مژه ی عالی خریداری کنید، می بایست چند مورد را مدنظر داشته باشید. مواردی مانند نوار یا واشر فر مژه که چگونه روی مژه قرار می گیرد و حس می شود و بهترین راه برای تمیز کردن و نگه داری آن چیست.

1. به نوار میانی توجه کنيد

در اغلب موارد فر مژه ها دارای نوار میانی یدک هستند تا موقعی که نوار اصلی فرسوده شد یا اتفاق دیگری افتاد از آن استفاده کنید، بنابراین مراقب باشید آن را گم نکنید.

2. فر مژه ای پیدا کنید که با آن راحت هستید

شما باید نوعی از این وسیله را انتخاب کنید که فضایی بزرگ برای انگشتان شما و انعطاف پذیری زیادی داشته باشد. فر مژه نباید خیلی سفت و خیلی کوتاه باشد، بایستی در دستان شما راحت قرار بگیرد.

3. آن را تميز نگه دارید

تمیز نگه داشتن فر مژه، از اینکه کدام را انتخاب کنید مهم تر است. اگر از آن دسته افرادی هستید که بعد از اینکه ریمل زدید، مژه های خود را فر مى كنيد، پس باید بعد از هر بار استفاده، آن را تمیز کنید. این کار باعث می شود طول عمر نوار میانی بیشتر شود. این دوام را می توانید با هر وسیله ی تمیز کننده ای که برای چشم های شما ضرر ندارد، به فر مژه های خود بدهید.