معرفی روش های ست کردن کفش سفید مردانه برای موقعیت های گوناگون

0
9899
یک آقا در حال بستن بند کفش سفید مردانه

فقط کفش های راحتی یا کتانی ها نیستند که می توانند سفید باشند، انواعی از کفش های دیگر نیز وجود دارند که می توانید رنگ سفید آن ها را انتخاب کنید. از انتخاب کفش سفید نترسید. در اینجا چرخی در دنیای کفش های سفید می زنیم تا در داشتن استایل های خاص و متفاوت با کفش سفید مردانه خبره شوید.

کفش سفید مردانه چیز جدیدی نیست. اگر به تاریخ کفش نگاهی اجمالی بیندازیم می بینیم که در دهه ی ۱۹۲۰ میلادی کفش سفید کاملا محبوب بوده است. کفش های بروگ یا کفش هایی پوتین مانند که به رنگ های قهوه ای و سفید بودند خیلی طرفدار داشتند و از جمله کفش های دیگری که آقایان می پوشیدند، آکسفوردها و کفش های دو رنگی بودند که هر دو شامل ترکیبی از رنگ های قهوه ای و سفید بودند. در آن زمان رنگ سفید برای کفش، نسبتا حالت رسمی داشت، اما امروزه دیگر این حد و مرز را پشت سر گذاشته است.

کفش سفید مردانه

پاهای یک آقا با کفش سفیددر مورد رنگ های روشن یک نگرانی وجود دارد و آن هم این است که شاید باعث دلزدگی شود. بنابراین وقتی می خواهید کفش سفید مردانه رسمی تر مثل لوفر که کفشی راحتی است بپوشید، شاید فکر کنید ست کردن آن با شلوار مشکی یا آبی تیره کار سختی است؛ در واقع با دو رنگ کاملا متضاد سر و کار دارید که در مراسم خاص خیلی توی ذوق می زنند. اما می توانید حد وسطی بین این رنگ ها پیدا کنید تا ظاهر شما مرتب و منظم تر جلوه کند.

مطلب مرتبط:  برای شب یلدا چی بپوشیم؟ 15 ایده برای پوشیدن لباس مناسب شب یلدا

کفش های سفید روزمره

استایل یک آقا با کت سورمه ای و شلوار و کفش سفیدکتانی ها یا کفش های تنیس سفید، آسان ترین و راحت ترین گزینه برای کفش ها هستند. ماهیت روزمره ی آن ها به این معناست که می توانید این کفش ها را با شلوارهای تیره مانند شلوار جین مشکی ست کنید. اگر در کنار آن از سوئیشرت و یا تی شرت استفاده کنید، استایل روزمره ی ایده آلی حاصل خواهد شد. یک پیراهن پلیسه ی دکمه دار انتخاب کرده و آستین ها را بالا بزنید تا روی تی شرت شما بیفتد. شلوار جین پاره هم انتخاب خوب دیگری است که در کنار کتانی های سفید، ظاهری بی نقص به شما می دهد.

تاپ طرح دار و کت هم برای ست کردن با کتانی گزینه های خوبی هستند. این موارد کفش های شما را خیلی خاص یا خیلی معمولی نمی کنند؛ در واقع باعث می شوند تا کفش هایتان، به شما استایل آوانگاردی بدهند.

استایل نیمه رسمی

استایل یک آقا با کت و شلوار اسپورت طوسی چهارخونه و کفش سفیدشاید کتانی های سفید برای محیط کار و مهمانی ها زیاد مناسب به نظر نیایند و نتوانید کتانی های محبوب خود را بپوشید. بنابراین گزینه های شما می تواند یکی از کفش های بروگ یا کفش های مجلسی سگک دار و بوت های کوتاه باشد. بیشتر به دنبال گزینه های لطیف تر و یا چرم های نوبوک باشید تا چرم ورنی؛ چرم های نوبوک، چرم هایی مات هستند که باعث می شود لباس شما بیش از حد رسمی به نظر نرسد.

شلوارهای دست دوز و دمپاهای فیت کمک می کنند کفش ها بیشتر نمایان شوند. شما قصد ندارید که کفش سفید خود را در استایل تان پنهان کنید. بلکه حتی می خواهید آنها را بیشتر هم نمایان کنید. در مورد رنگ شلوار نیز، می توانید از شلوار طوسی کمرنگ و بژ روشن استفاده کنید. این رنگ ها استایل کفش سفید مردانه شما را تکمیل می کنند و باعث انسجام در ظاهر شما می شوند.

مطلب مرتبط:  برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم؟ 6 ماده موثر بر درمان ریزش مو

کفش سفید با هر لباسی ست می شود؛ بدون اینکه مقدار تیرگی یا روشنی آن مهم باشد. شاید تعجب کنید اما رنگ های روشنی مانند نارنجی یا آبی جیغ در ترکیب با سفید عالی خواهند بود. پوشیدن شلوارک باعث می شود از شدت رنگ سفید کفش تان کاسته شود. ترکیب یک شلوار مانند جین تیره همراه یک کت بلیزر روشن یا یک سوییشرت ورزشی همین تاثیر را خواهد داشت. استفاده از اکسسوری هم باعث می شود توجهات به همه ی لباس های شما منعطف شود و تنها معطوف به کفش ها نباشد.

استایل رسمی

برد پیت با کت و شلوار روشن و کفش سفیدست کردن با کفش های آکسفورد احتمالا یکی از چالش برانگیز ترین کارها است. این کفش ها اغلب، مشکی یا قهوه ای هستند؛ اما رنگ سفید هم دارند که بیشتر در عروسی ها مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع دامادها همیشه نباید مشکی بپوشند. احتمالا در چنین مراسم هایی، با کت تاکسیدوی تمام سفید یا شلوار سفید و کت مشکی و موارد مشابه برخورد کرده اید. در چنین موارد خاصی، کفش های آکسفورد سفید، گزینه ای عالی محسوب می شوند.

یکی دیگر از راه های پوشیدن کفش سفید مردانه با لباس رسمی، ست کردن آن با کت طوسی روشن است. باید دقت کنید کت شما تمیز و مرتب باشد و اگر از یک سنجاق کراوات استفاده کنید، به رسمیت ظاهر خود خواهید افزود. پیراهنی بپوشید که با آن بتوانید از دکمه سردست استفاده کنید تا رسمیت لباس خود را دو چندان کنید. اگر نمی خواهید تاکسیدو بپوشید باید همه چیز را تا جای ممکن شیک و باوقار جلوه دهید.

مطلب مرتبط:  5 ایده جدید برای اینکه کفش سوپر استار آدیداس قدیمی خود را دوباره بپوشید

همیشه باید مراقب باشید که کفش تان تمیز باشد؛ به خصوص زمانی که لباس شما رسمی است. با توجه به رنگ کفش، تا جایی که ممکن است آن را تمیز نگه دارید. اگر نمی دانید چطور از شر کثیفی آن خلاص شوید یا نمی دانید چطور کفش های خود را واکس بزنید، آن ها را به کسی بدهید که به طور حرفه ای برای شما تمیزشان کند تا به کفش شما آسیبی وارد نشود.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید