معرفی نکات مهم آرایشی برای داشتن یک آرایش حرفه ای و بی نقص

0
1899
نکات مهم آرایشی برای داشتن ظاهری بی عیب و نقص

شما برای داشتن ظاهری بی عیب و نقص برای خودتان نیازی به این ندارید که متخصص آرایش باشید یا ساعت ها وقت خود را جلوی آیینه صرف کنید؛ زیرا خوشبختانه، راهنمایی ها و ترفندهای آرایشی زیادی وجود دارند که همه چیز را برای شما ساده تر خواهند کرد. اینجا به شما لیستی از نکات مهم آرایشی را ارائه می کنیم بتوانید به آرایش صبحگاهی خود سرعت ببخشید و کمی هم در هزینه های خود، صرفه جویی کنید.

نکات مهم آرایشی

۱٫برای زدن سایه چشم، یک هشتگ بکشید

یکی از نکات مهم آرایشی سریع و آسان برای آرایش چشم، این است که ابتدا یک هشتگ با کمی انحنا، در گوشه ی بیرونی پلک خود بکشید. سپس بقیه ی آرایش خود را با آن ترکیب کنید و این کار را از گوشه ی بیرونی چشم به سمت مرکز پلک انجام دهید؛ به این شکل، خیلی سریع می توانید آرایش چشم های خود با سایه را انجام دهید.

۲٫ فرمژه خود را گرم کنید تا ماندگاری طولانی تری داشته باشد

گرم کردن فرمژه، می تواند روند فر دادن به مژه ها را راحت تر و ماندگاری آن ها را طولانی تر کند. این کار دقیقا مانند روش کار دستگاه های داغ مثل اتوی مو برای موهایتان می باشد. البته باید توجه داشته باشید که اگر فرمژه ها را زیادی داغ کنید، ممکن است پلک های شما را بسوزانند. بنابراین مراقب باشید.

۳٫ کاری کنید که رنگ لاک ناخن شما بیشتر به چشم بیاید

برای واضح تر کردن رنگ لاک و برای آنکه کاری کنید این رنگ بیشتر شبیه رنگی شود که روی بسته آن وجود دارد، در ابتدا بر روی ناخن های خود یک لایه لاک سفید زده و بگذارید خشک شود؛ سپس بر روی آن لاک رنگی بزنید. لاک سفید بهترین پایه برای زدن لاک رنگی است و با این روش می توانید تأثیر کامل رنگ را ببینید.

۴٫ در لوازم آرایشی مایع، صرفه جویی کنید

وقتی هنوز مقدار زیادی از وسیله آرایشی قبلی در بطری اش باقی مانده است، پول خود را برای خرید یک وسیله آرایشی مایع جدید هدر ندهید. اگر بطری را از پایین باز کنید خواهید دید که هنوز مایع آرایشی زیاد و قابل استفاده ای در آن باقی مانده است. پس می توانید آن مقدار باقی مانده را بیرون آورده و برای استفاده های بعدی، در ظرف های پلاستیکی ذخیره کنید.

مطلب مرتبط:  آخرین میکاپ های افسانه پاکرو

۵٫ از سایه چشم تان، برق لب درست کنید

وقتی سایه چشم شما می شکند یا تقریبا تمام می شود، می توانید با استفاده از آن به عنوان برق لب، زندگی ای دوباره به آن بدهید. کافی است سایه چشم را خورد کرده و به شکل پودر در بیاورید، سپس با کمی کره بی بو و یا وازلین، ترکیبش کنید تا یک برق لب خانگی حاصل شود.

۶٫ از کانسیلر به شکل درست استفاده کنید

یکی از نکات مهم آرایشی برای پنهان کردن پف یا حلقه های تیره ی زیر چشم، استفاده از کانسیلر به شکلی مثلثی در زیر چشم است درحالی که پایه ی مثلث دقیقا زیر خط مژه ها قرار داشته باشد. این روش هرنوع حلقه و تیرگی را سریعا پنهان کرده و صورت شما را به سرعت زنده کرده و چشم های شما را روشن تر نشان می دهد.

۷٫ ریمل را از پوستتان دور نگه دارید

آسان ترین راه برای اینکه ریمل شما فقط روی مژه هایتان قرار بگیرد و با پوستتان تماس پیدا نکند، استفاده از قاشق چایخوری است؛ به این صورت که قاشق را بر روی چشمان خود و زیر مژه ها نگاه داشته تا ریمل های اضافی روی قاشق بریزند؛ نه روی پوستتان.

۸٫ با روشی آسان تر، مژه های ضخیم تر بدست آورید

یکی دیگر از نکات مهم آرایشی آسان و ارزان برای بدست آوردن مژه های ضخیم تر که با آن دیگر نیازی ندارید تا برای خرید ریمل های تقویت کننده هزینه کنید، استفاده از پودر شفاف کننده است. به این صورت که تنها کمی پودر شفاف بر روی مژه های خود در فاصله ی بین مژه و ابرو بریزید تا به شکلی زیبا مژه های شما ضخیم تر شود.

۹٫ چشم های خود را روشن تر کنید

برای داشتن ظاهری روشن تر با چشمانی باز تر، باید از رنگ های روشن تر در جای درست استفاده کنید. سایه های روشن تری مانند سفید یا بژ کم رنگ را در گوشه ی داخلی چشمان خود و مرکز پلک بالایی، درست در زیر ابروهای خود استفاده کنید. سپس سایه های تیره تر را در چروک های پلک استفاده کرده و این دو را با هم ترکیب کنید.

نیمی از صورت یک خانم با رژلب قرمز در حال استفاده از ریمل۱۰٫ از ریمل خشک شده استفاده کنید

زمانی که چیزی نمانده تا ریمل شما تمام شود، ممکن است خشک شود. اما آن را دور نریزید چرا که می توانید با چند قطره محلول سالین ، رطوبت را به آن بازگردانید و به این شکل آن را به ثبات قبلی خود برسانید تا درست مثل گذشته برای شما عمل کند.

مطلب مرتبط:  آموزش کشیدن چند مدل خط چشم و معرفی ویژگی های هر کدام

۱۱٫ نگذارید رژ لب با دندان های شما برخورد کند

برای آنکه مانع آن شوید که باقی مانده های کوچک و آزاردهنده ی رژ لب بر روی دندان های شما قرار بگیرند، بعد از آنکه رژ لب زدید، انگشت خود را در دهانتان فرو کنید، لبها را دور آن ببندید و انگشت را بیرون بکشید. هر رژ لبی که ممکن بود بر روی دندانتان باشد، دیگر بر روی انگشتان شما قرار دارد.

۱۲٫ لب هایتان را به بهترین نحو آرایش کنید

شما به راحتی می توانید لب های خود را آرایش کنید. به این طریق که از خط لبی همرنگ با رژ لبتان استفاده کرده و حرف X را بر روی مرکز لب بالایی خود بکشید، سپس مطابق با جهات حرف X رژ لب خود را بزنید. با این روش، بهترین فرم رژ لب خود را به دست آورید تا لبخند جذابتری نیز داشته باشید.

۱۳٫ کاری کنید تا رژ لب شما برای زمان طولانی تری باقی بماند

نکات مهم آرایشی که در زمان های قدیم مورد استفاده بوده، معمولا بهترین حقه ها هستند. در مورد ماندگاری رژ لب خود، می توانید طبق یک حقه ی قدیمی، بعد از آنکه رژ لب خود را زدید یک تکه دستمال کاغذی در کنار لب خود قرار داده و بر روی لب هایتان پودر شفاف بریزید. به این شکل پودر بر روی لبها نشسته و باعث می شود رژ لب شما مدت بیشتری باقی بماند.

۱۴٫ یک خط چشم دنباله دار بی نقص بکشید

کشیدن یک خط چشم دنباله دار می تواند کار نسبتاً سختی باشد؛ برای این کار به دستی احتیاج دارید که نلرزد. یکی از نکات مهم آرایشی برای زدن خط چشم، استفاده از یک قاشق چایخوری است. از لبه ی بیرونی و گرد قاشق استفاده کرده و آن را بر روی پلک خود قرار دهید؛ سپس به همان شکل قاشق را دنبال کرده و خطی تمیز و خوب بکشید.

۱۵٫ روشی متفاوت برای استفاده از ریمل

اکثر ما به استفاده از ریمل با حرکت رو به بالا عادت کرده ایم؛ اما اگر آن را با حرکت های کشیدنی به سمت گوشه های داخلی چشم ها استفاده کنید، مژه ها بازتر شده و ظاهری ضخیم تر پیدا می کنند.

مطلب مرتبط:  تمیز کردن برس آرایش در خانه

۱۶٫ همیشه آرایش خود را در نور طبیعی بررسی کنید

شما واقعا تا زمانی که از خانه بیرون نرفته و در نور خورشید قرار نگرفته اید، نمی توانید بفهمید آرایشتان چگونه بنظر می رسد. این ایده، روش خوبی است تا از کار خود مطمئن شوید؛ اینکه خیلی سریع در ماشین و قبل از حرکت کردن آرایشتان را چک کنید تا اگر نیاز باشد بتوانید جایی از آن را درست کنید. نور درخشان بیرون از خانه، باعث می شود راحت تر متوجه اشتباهات خود شوید.

۱۷٫ خط چشم مدادی را به ژل تبدیل کنید

اگر بتوانید خط چشم های مدادی خود را قبل از استفاده با شعله ی یک فندک داغ کنید، استفاده از آن بر روی چشم هایتان راحتتر خواهد شد. نوک مداد را برای یک یا دو ثانیه روی شعله، گرم کرده و بگذارید ۱۰ ثانیه بگذرد تا خنک شود و سپس از آن استفاده کنید.

۱۸٫ با استفاده از سشوار، سریعا آرایش خود را خشک کنید

زمانی که عجله دارید و نمی توانید منتظر خشک شدن آرایش تان بمانید، می توانید زمان این پروسه را با استفاده از سشوار و باد خنک آن، سریع تر کنید. برخی محصولات آرایشی مانند تونرهای آرایشی یا مرطوب کننده ها، باید کاملا خشک شوند تا بتوانید از دیگر محصولات بر روی آنها استفاده کنید؛ این حقه ی کوچک، به همه چیز سرعت می بخشد.

۱۹٫ پاک کردن لاک اکلیلی ناخن را راحت کنید

اگر از لاک اکلیلی استفاده کرده اید، برای راحت پاک کردن آن می توانید ابتدا از یک لایه چسب سفید استفاده کنید؛ اینگونه وقتی بخواهید لاک اکلیلی خود را پاک کنید، خیلی راحت به همراه چسب از ناخن جدا می شود.

۲۰٫ با کمک خط چشم سفید، چشم هایتان را بزرگتر نشان دهید

برای اینکه این تصور را ایجاد کنید که چشم هایی بزرگ تر دارید، به جای خط چشم مشکی، از خط چشم سفید بر روی خط پلک استفاده کنید. این کار در ظاهر چشم های شما، تغییر بزرگی به وجود می آورد. اگر نمی خواهید از آن بر روی تمام پلک خود استفاده کنید، می توانید آن را تنها در گوشه های داخلی چشمان خود استفاده کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید