معرفی چند مدل مو با مقنعه دانشجویی + ویدیو آموزشی

14
33183
مدل مو با مقنعه دانشجویی برای دانشگاه

معمولا در دانشگاه دو دسته دختر وجود دارد. دسته اول بدون توجه به ظاهر خود به دانشگاه آمده و موهای نسبتا پریشانی دارند. دسته دوم ظاهر آراسته تری داشته و همیشه موهای مرتب و زیبایی دارند. اگر شما جزو دختران دسته دوم هستید، با ما همراه شوید. در این مقاله چند مدل مو با مقنعه دانشجویی به شما خواهیم آموخت که با کمک آنها می توانید استایل خود را از سادگی و یکنواختی خارج کرده و آن را خاص و جذاب کنید. با راهنمای کامل ریموژ برای داشتن بهترین مدل مو در دانشگاه آشنا شوید.

مدل مو برای چتری های کوتاه

اگر موهایتان یک دست نیست و چتری های کوتاه تری دارید، این ۷ مدل، بهترین مدل موهایی هستند که می توانید با مقنعه دانشجویی داشته باشید.


۱- سشوار کلاسیک

ساده ترین روش مدل مو با مقنعه دانشجویی ، مخصوصا با چتری کوتاه، این است که آنها را سشوار کرده و به حالت شل رها کنید. اما توجه داشته باشید که موها نظمی خاص داشته و مرتب باشند. بعد از شستن موها، با کمک یک برس سر گرد و سشوار، موهایتان را در جهت فرق سر باز کرده و سشوار بکشید. برس را در زیر چتری ها گرفته و آن قسمت از چتری هایتان که قرار است روی صورت باشد را به سمت صورت تان سشوار بکشید. این کار را ادامه دهید تا مطمئن شوید موهایتان کاملا خشک شده است. اگر نمی توانید موهای باز را در زیر مقنعه تحمل کنید، خیلی آرام بدون اینکه چتری هایتان خراب شود، پشت موهایتان را با کش یا کلیپس ببندید.

 • در صورت نیاز، می توانید از یک اتوی مو نیز برای این کار استفاده کنید.

۲- مدل پیچ دار آسان

برای روزهایی که خواب مانده اید یا به هر دلیلی ممکن است دیر به کلاس تان برسید، و زمان کافی برای شستن موهایتان را ندارید، این مدل بسیار ساده، گزینه مناسبی خواهد بود. چتری هایتان را در یک دست جمع کرده و آنها را در راستای خط موهایتان بپیچید. آنها را به پشت سر برده و چند سنجاق مویی کوچک روی آن بزنید. برای جلوگیری از وز شدن موها، روی پیچ موهایتان اسپری مو بزنید. به همین سادگی!

 • اگر قصد دارید موهایتان را جمع کنید، می توانید پیچاندن موها را تا قبل از رسیدن به کش سر ادامه دهید یا آنها را از زیر کش رد کنید.

۳- مدل صاف ساده

این روش مدل مو با مقنعه دانشجویی درست مانند روش قبلی، یکی از آسان ترین مدل ها می باشد. موهایتان را به روش همیشگی خود حالت دهید. سپس چتری های خود را به سمت بالای سر شانه کنید. با استفاده از سنجاق های مویی، چتری هایتان را در پشت سر محکم کنید و قسمت هایی که بیرون زده را در زیر موهایتان قرار دهید.

مطلب مرتبط:  چگونه در دانشگاه دوست پیدا کنیم؟ روش های دوست یابی در دانشگاه

۴- مدل پمپادور

پمپادور یک مدل موی کلاسیک است که با پوش دادن چتری هایتان به استایل شما جذابیت می بخشد. چتری ها را از دیگر موهایتان جدا کرده و آنها را به سمت بالا قرار دهید. با استفاده از یک برس مخصوص پوش، چتری ها را پوش داده و حالتی شبیه به پف و وز در جلوی موهای خود درست کنید. چتری هایتان را به سمت عقب برده و کمی شانه کنید تا قدری از پف آن کم شود. چون پف زیاد ممکن است شما را شبیه به دخترهای دهه ۶۰ در آورد! یک مرتبه آنها را بپیچانید و سپس آن را در بالای سر خود، با کمک یک سنجاق مویی محکم کنید.

 • اگر علاقه داشته باشید، می توانید پمپادور را کج (به سمت راست یا چپ) درست کنید. اما برای این کار باید چتری بلندتری داشته باشید.
 • اگر دوست داشته باشید می توانید موهایتان را باز بگذارید، و یا آنها را ببندید.

۵- بافت چتری ها

این مدل ممکن است زمان بیشتری از شما بگیرد؛ اما بدون شک یکی از بهترین مدل هایی است که می توانید استفاده کنید. از قسمت کناری سر خود، موهایتان را جدا کنید و دیگر قسمت های چتری تان را به سمت بالا بزنید و با یک کش کوچک محکم کنید. بافت فرانسوی خود را از ریشه موها شروع کرده و تا جایی که موهایتان یاری کرد، ادامه دهید. همچنین می توانید با استفاده از یک کش کوچک، بقیه موهایتان را بسته و یا آن ها را باز بگذارید. اگر موهایتان را باز می گذارید، باید انتهای بافت را با یک سنجاق مویی محکم کنید.

 • شما می توانید مدل های مختلف بافت مو را برروی چتری های خود امتحان کنید تا استایل های مختلفی را به دست آورید. این مدل از نظر ما ساده و زیبا و در عین حال بسیار سریع بود.

۶- مدل بالای سر

اگر از ارتفاع دادن موها ترسی ندارید، این مدل مو با مقنعه دانشجویی ، جذاب خواهد بود. برای این کار، موهایتان را کاملا جلوی صورت ریخته و همه آنها را با هم در بالای سرتان ببندید. می توانید کمی موهایتان را پوش دهید تا حجم بیشتری گرفته و روی سرتان نخوابند. بعد از اینکه موهایتان را بستید، مقنعه را سر کنید تا مطمئن شوید کاملا خوش فرم روی سرتان قرار می گیرد. اگر موهایتان را بیش از اندازه از بالا ببندید، ممکن است مقنعه بد شکل به نظر برسد. همچنین اگر آن را بیش از اندازه سفت کنید، به سر شما فشار وارد کرده و ممکن است به سرعت سر درد بگیرید و مجبور شوید موهایتان را از همان کلاس اول صبح خراب کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه با یک پسر چت کنیم؟ راهنمای نحوه پیام دادن به پسرها

۷- چتری پشت گوش

اگر وجود چتری در زیر مقنعه شما را کلافه می کند، آنها را به صورت مرتب و منظم در پشت گوش تان قرار دهید. چتری ها را دو قسمت تقسیم کرده، قسمت بزرگتر را در پشت گوش قرار داده و آن را شانه کنید. اگر باز هم احساس کردید که چتری هایتان روی صورت تان ریخته است، آن را با سنجاق مویی سفت کنید. سنجاق را طوری بزنید که کاملا روی سر خوابیده و از روی مقنعه قابل مشاهده نباشد.

 • برای درست کردن این مدل، باید چتری های بلندی داشته باشید. چراکه چتری های کوتاه توانایی کافی برای ماندن در پشت گوش را ندارند و زود خراب می شوند.

مدل مو برای موهای یک دست

اگر چتری های شما بلند بوده یا با موهایتان هم اندازه است، می توانید این چند مدل مو با مقنعه دانشجویی را امتحان کنید.


۱- سشوار کلاسیک

همانطور که افرادی که چتری کوتاه دارند می توانند جلوی موهایشان را سشوار بکشند، شما هم می توانید این کار را انجام دهید. آسان ترین روش برای حالت دادن به چتری های بلند و یک دست، سشوار کشیدن و طبیعی نگه داشتن آنها تا حد ممکن است. یک برس سر گرد را زیر چتری های بلندتان گرفته و آنها را سشوار کنید. این کار را به قدری انجام دهید که موهای فر و وز شده تان کاملا از بین بروند. بعد از اینکه سشوار کردن تمام شد، مقدار کمی اسپری مو روی این قسمت بزنید تا از وز شدن آن جلوگیری کرده باشید.


۲- بافت هدبند

یکی از ویژگی های بسیار خوب داشتن چتری بلند، این است که می توان به راحتی بافت هایی که از کف سر شروع می شوند را انجام داد. فرق خود را به صورت کج باز کرده و از قسمت فرق، شروع به بافتن به سمت گوش کنید. بافتن را تا جایی که موهایتان اجازه می دهند، ادامه دهید. قسمت انتهایی را با یک کش کوچک پلاستیکی ببندید. سپس کل قسمتی که بافتید را به سمت دیگر سرتان برده و با سنجاق در پشت گوش خود، محکم کنید. دیگر قسمت های مو را نیز با یک کش سر، جمع کنید تا زیر مقنعه اذیت تان نکند.

مطلب مرتبط:  11 نکته برای داشتن بهترین استایل دانشجویی دخترانه

۳- پمپادور کوچک

با اینکه ممکن است چتری های شما قد مورد نیاز برای یک پمپادور کامل را نداشته باشند، اما می توانید آنها را کمی فشار دهید تا یک ظاهر بانمک و جذاب برای خودتان درست کنید. با کمک یک شانه دندانه دار سالم، موهایتان را از ریشه و به سمت فرق سر شانه بزنید. سپس قسمتی از جلوی مو را جدا کرده، تاب دهید و با کمی فشار، حالت پف برای آن ایجاد کنید. از دو عدد سنجاق مویی در قسمت انتهایی پمپادور به شکل X استفاده کنید تا محکم مانده و زیر مقنعه خراب نشود.


۴- تل سر

اگر عادت دارید که زیر مقنعه موهای خود را از بالا ببندید، این مدل بهترین گزینه برای شما خواهد بود. با استفاده از یک شانه یا برس، قسمت جلوی موهایتان را جدا کنید. این قسمت را به سمت بالا پوش دهید. موهایتان را به سمت عقب برده و چیزی شبیه به فکول ایجاد کنید. تل یا هدبند باریکی را در انتهای آن بزنید تا موهایی که در انتهای سرتان قرار دارد خوابیده و موهای جلوی سرتان همچنان پف داشته باشد.

 • از یک اسپری مو یا کرم مو استفاده کنید تا چتری هایتان در دیگر قسمت های موها محو شده و از وز شدن آن جلوگیری شود.

۵- استفاده از کلاه

اگر می خواهید از روی مقنعه کلاه بافتنی سر کنید، باید به استایل موها و همچنین استایل دانشجویی خود توجه داشته باشید. اگر چتری های بلندی داشته باشید می توانید آن ها را طوری بیرون بریزید که از زیر مقنعه و کلاه تان قابل مشاهده باشند. چتری هایتان را مثل همیشه حالت دهید (می توانید مثل مدل شماره ۱، با استفاده از سشوار موهایتان را حالت دهید). سپس مقنعه را سر کنید و به آرامی کلاه را روی آن بگذارید. کلاه را جلوتر از لبه مقنعه تان قرار دهید.

 • اگر موهای خیلی لختی دارید، یا کلاه تان مقداری گشاد است، از چند سنجاق مویی استفاده کنید.

ویدیو آموزش مدل مو با مقنعه دانشجویی

ویدیویی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، مدل های مختلف و متنوع تری را برای مدل دادن به جلوی سر و چتری، به شما آموزش می دهد.

تبلیغات

14 نظر

 1. سلام. بهتر نیست بجای آموزش روش های جذاب بودن برای نامحرم به چیزی بپردازین که رضایت خدا رو داشته باشه؟
  اینکه پوشوندن زینت دستور خداست چیز واضحیه

 2. توچادرتو بپوش چیکارت ب بقیه گاگول؟تو اباتو سرت کن و سرت هم توکارخودت باشه.بعدشم تو ک حجاب داری اینجاچیکارمیکنی برو تو وبلاگ های باحجابا بچرخ عزیزم.

 3. پس چطور وقتی بقیه به چادریا و با حجابا میگن امل و خودشون ادعای مدرن بودن و کمالات دارن هرچی از دهنشون در میاد میگن؟ حالا که یه با حجاب بعد این همه توهین خواسته از خودش دفاع کنه شد بی ادب؟ هرکی برای خودش اعتقاد داره.واقعا خجالت آوره که چنتا خانوم حرفایی که در شان یه خانوم نیست رو اینقد راحت به کار میبرن و به هم توهین میکنن.حداقل به خودتون احترام بزارین.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید