چشم فندقی در بین رنگ چشم های موجود در جهان، چشم های خیلی خاصی هستند. نه تنها رنگ آنها طوری است که چند رنگ به نظر می آیند و در واقع ترکیبی از رنگ های مختلف اند، بلکه این چشم ها می توانند رنگ خودشان را تغییر دهند. پس اگر انقدر خوش شانس هستید که چشمان فندقی رنگ دارید، با استفاده از این 10 راهنمایی شگفت انگیز از رنگ خاص چشم خود بیشترین استفاده را ببرید.

نکات آرایشی برای رنگ چشم فندقی

انتخاب سایه برای رنگ چشم فندقی

سایه چشم های زیادی هستند که می توانید از آنها برای رنگ چشم فندقی خود استفاده کنید. در واقع تنها رنگی که برخی اوقات به چشم های فندقی نمی آیند، رنگ های آبی و طوسی یا تلفیقی از این دو می باشد؛ اما این رنگ ها را هم آزمایش کنید، شاید استثناً به شما بیاید. برای انتخاب رنگ سایه چشم، می توانید بر اساس مودی که دارید این کار را انجام دهید. برای داشتن ظاهری آرام و ریلکس، سایه ای به رنگ طبیعی پوست انتخاب کرده یا با رنگ های با طراوت بنفش و یا طلایی درخشان، کاری کنید که چشم های شما حسابی در مرکز توجه باشند.

خط چشم های مختلف را امتحان کنید

بسیاری از دخترها، از گزینه ی مطمئن تری مانند خط چشم مشکی استفاده می کنند؛ اما زمانی که رنگ چشم فندقی دارید، می توانید رنگ های بیشتری را امتحان کنید. درواقع خط چشم های رنگی می توانند این تصور را بوجود بیاورند که شما چندین رنگ چشم دارید؛ پس رنگ بنفش تیره کاری می کند که چشم های شما آبی بنظر بیاید و می توانید از رنگ خاکستری مایل به قهوه ای، طلایی، سبز یا قهوه ای استفاده کنید تا رنگ سبز نهفته در چشمان شما بیشتر در مرکز توجه قرار گیرد.

رژ لب مکمل رنگ چشم خود انتخاب کنید

اگر چشمان فندقی رنگ دارید، مطمئنا هیچوقت نمی خواهید توجه اصلی آرایش، به لب های شما اختصاص یابد. پس اجازه دهید رنگ لب ها آرایش تان را کامل کند؛ نه اینکه بر آن برتری یابد. رنگ مسی یا طلایی درخشان برای لب ها، می تواند به جذابتر جلوه دادن رنگ قهوه ای درون چشم های شما کمک کند. اگر از سایه چشم بنفش استفاده می کنید، رژ لب هایی به رنگ های بنفش مایل به ارغوانی سیر، مرجانی، قرمز، صورتی یا توتی انتخاب کنید.

برای برجسته کردن چشمان فندقی خود از رنگ طلایی استفاده کنید

یکی از نکات آرایشی معروف و محبوب برای خانم هایی با رنگ چشم فندقی این است که سعی کنید با سایه چشم های طلایی، بازی کنید. اگر در چشمان خود هاله هایی از رنگ سبز یا طلایی دارید، استفاده از مقدار کمی رنگ طلایی درخشان در سایه چشم، آن بلورها را به زیباترین وجه، هایلایت کنید.

رنگ کاراملی، باعث می شود رنگ چشم فندقی شما جذاب تر شوند

تمام راهنمایی ها و نکات آرایشی چشمان فندقی، معمولا بر روی رنگ زیبای چشم ها تاکید می کنند، پس اگر می خواهید رنگ سبز نهفته در چشمان فندقی تان را برجسته و نمایان کنید، سایه چشم های بژ و کاراملی را با یکدیگر ترکیب کرده و یا از این رنگ ها روی سایه چشمی که زده اید استفاده کنید. ترکیب بژ و کاراملی با چشم های فندقی، باعث به وجود آمدن ترکیب زیبایی شده و همچنین سایه سبز داخل چشم های فندقی شما را هایلایت می کند.

چشمان فندقی یک خانماز سایه چشم های بنفش کمرنگ استفاده کنید

یک نکته آرایشی دیگر برای چشمان فندقی، استفاده از تناژهای لاوندر یا بنفش کمرنگ در سایه چشم است. زمانی که آماده می شوید تا بیرون بروید، توجهات را با رنگ های آلویی یا لاوندر به چشمان خود جلب کنید. این رنگ ها زمانی که بهترین لباس خود را پوشیده اید، خیلی خوب بنظر می رسند و رنگ سبز درون چشمان فندقی شما را به زیبایی نمایان می کند.

مژه هایتان را فراموش نکنید

علاوه بر رنگ سیاه مژه، رنگ های دیگری نیز هستند که برای چشم های فندقی مناسبند. ابتدا با فرمژه، مژه ها را حالت دهید، سپس از ریمل قهوه ای تیره یا بنفش استفاده کنید تا توجه را به چشم های خود جلب کرده و رنگ زیبای آنها را در مرکز توجه قرار دهید.

از برنز کننده استفاده کنید

لیست نکات آرایش چشم های فندقی، بدون برنز کننده های خوب و قدیمی، کامل نخواهد شد. پوست های برنز شده به شکلی بی نقص، مکمل چشم های فندقی شما می باشند. پس اگر پوستی به رنگ طبیعی برنز ندارید یا از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به خاطر پیری زودرس دوری می کنید، پس روی پیشانی خود، گونه یا بینی را برنز کرده تا رنگ فندقی چشم ها را برجسته تر کرده باشید که به صورت تان کمی گرما ببخشد. در استفاده از برنز کننده زیاده روی نکنید، رنگی را انتخاب کنید که تنها چند درجه تیره تر از رنگ پوست شما باشد و به یاد داشته باشید که آن را خوب با پوست تان ترکیب کنید.

از تناژ قهوه ای استفاده کنید

چشم های فندقی می توانند در روزهای مختلف، رنگ های مختلفی داشته باشند؛ اگر مثلا امروز قهوه ای بنظر می رسند، آرایش چشم ها را مطابق با آن تغییر دهید. اگر چشم های شما بیشتر رنگ قهوه ای دارند تا سبز، می توانید از سایه ای قهوه ای شامل کمرنگ ترین تا تیره ترین آنها استفاده کرده تا توجهات زیادی را به چشم های خود جلب کنید.

بیش از حد از رنگ آبی استفاده نکنید

نکته ی آرایشی دیگر برای چشم های فندقی که هرکسی می تواند آن را انجام هد، این است که اگر چشم های فندقی دارید، از استفاده زیاد از سایه چشم آبی، دوری کنید. البته برخی رنگ های آبی می توانند به شما بیایند اما اگر چشم های فندقی شما بیشتر متمایل به قهوه ای هستند تا سبز، رنگ آبی می تواند رنگ طبیعی چشم شما را آنقدرها که جذاب است نشان ندهد.