معرفی ۱۵ مورد از مهم ترین ترفندها و نکات استفاده از ریمل

0
2237
نکات استفاده از ریمل

ریمل جایگاه خاص خود را در کیف لوازم آرایش هر خانمی دارد؛ چون کاملا حالت چشم های ما و به طور کلی آرایش ما را تغییر می دهد. در اینجا به بعضی از ترفندها و نکات استفاده از ریمل اشاره می کنیم تا مژه های شما به بهترین حالت خود دست یابند.

ترفندها و نکات استفاده از ریمل

۱- ریمل را بعد از سایه چشم استفاده کنید تا سایه روی مژه هایتان نریزد چون اگر این اتفاق بیافتد باعث می شود مژه ها ظاهر بدی داشته باشند.

۲- همیشه قبل از ریمل زدن مژه ها را با فر مژه، فر کنید. این کار چشم ها را بازتر می کند و باعث می شود چشم هایتان هشیارتر به نظر برسند. هیچوقت زمانی که مژه ها ریمل دارند از فرمژه استفاده نکنید، چون مژه ها می شکنند و فر آن ها مصنوعی به نظر می رسد. قطعا شما نمی خواهید مژه هایی مصنوعی و کج و معوج داشته باشید.

۳- وقتی ریمل می زنید از تکنیک زیگزاگ استفاده کنید. از قسمت های داخلی مژه به صورت حرکات زیگزاگی حرکت کرده و به سمت نوک مژه ها بروید. این روش، مژه ها را حجیم تر و بلندتر می کند و از به هم چسبیدن مژه ها جلوگیری می کند.

۴- ریشه مژه ها را با نوک انگشت به این طرف و آن طرف حرکت دهید؛ این کارباعث می شود مژه ها ضخیم تر به نظر برسند.

۵- اگر بعضی از مژه ها به هم چسبیده اند با استفاده از یک براش آرایشی تمیز و مخصوص مژه، آن ها را از هم جدا کنید. این کار را زمانی انجام دهید که ریمل هنوز خشک نشده است.

مطلب مرتبط:  چگونه برای مهمانی آرایش کنیم؟ ترفندهای یک آرایش صورت شیک و ساده برای مهمانی

۶- یکی از مهمترین نکات استفاده از ریمل برای داشتن مژه هایی بلند و پرپشت، انتخاب مشکی ترین ریمل است؛ چون این تنها رنگی است که چشم های شما را برجسته کرده و مژه هایتان را فوق العاده بلند و حجیم می کند.

۷- اگر با یک لایه ریمل راضی نشده اید مژه ها را با یک شانه ی کوچک شانه کنید و بعد یک لایه دیگر ریمل بزنید تا مژه ها حجیم تر شوند؛ اما هرگز لایه ی دوم را زمانی که لایه ی اول خشک نشده نزنید. فقط با این روش است که مژه های شما حجیم تر خواهد شد و به هم نخواهند چسبید.

۸- اگر واقعا به دنبال حجیم کردن مژه ها هستید، قبل از ریمل زدن به مژه های خود کمی پنکیک بزنید.

۹- اگر درحال ریمل زدن، مقداری از آن به پلک تان مالیده شد، یک گوش پاک کن بردارید، داخل فونداسیون بزنید و ریملی که روی پلکتان مالیده شده را پاک کنید.

۱۰- یکی دیگر از نکات استفاده از ریمل ، استفاده از پرایمرهای آرایشی است. قبل از ریمل زدن از پرایمر مژه استفاده کنید تا مژه هایتان را حجیم و طویل کند. اگر پرایمر ندارید می توانید از کرم دور چشم استفاده کنید. آن را به مژه هایتان بزنید و بگذارید خشک شود تا بعد از آن ریمل بزنید. این کار علاوه بر بلند کردن مژه ها باعث آب رسانی به آن ها هم خواهد شد.

۱۱- گوشه های چشم خود را فراموش نکنید چراکه بلندترین مژه ها در آنجا قرار دارند. وقتی ریمل زدن تان تمام شد چشمان خود را ببندید و کمی به مژه های گوشه های چشم، ریمل بزنید.

مطلب مرتبط:  چگونه سایه ابرو بزنیم؟ آموزش روش های مختلف سایه زدن ابرو

۱۲-  انواع مختلفی ریمل از جمله ریمل های حجم دهنده، بلند کننده، فر کننده و ضد آب و به علاوه ریمل هایی که به رنگ های مختلف هستند، در بازار وجود دارند. همیشه می توانید این ریمل ها را با هم ترکیب کنید. برای مثال ریمل حجم دهنده می تواند با ریملی که بلند کننده است مورد استفاده قرار گیرد و اثری عالی روی مژه ها داشته باشد. یا اینکه می توانید ریمل مشکی را روی مژه های بالایی و ریمل قهوه ای یا طوسی را روی مژه های پایینی استفاده کنید.

۱۳-  برای ریمل زدن، از کارت اعتباری استفاده کنید. این کار بسیار ساده است؛ کارت را روی پلک خود، درست بالای مژه ها قرار دهید. به آرامی کارت را بلند کنید و درحالی که لبه ی کارت همچنان روی پلک قرار دارد و مژه های خود را می بینید که به سمت بالا کشیده شده اند، ریمل را به مژه هایی که روی کارت قرار گرفته اند بزنید. با این روش، ریمل به پلک تان برخورد نمی کند. سعی کنید ریمل را در هر دو طرف مژه ها به صورت مساوی بزنید. به این طریق اگر مژه ها را کمی با برس ریمل، روی کارت فشار دهید باعث می شود که در عین حال آن ها فر هم شوند.

۱۴-  مژه ها را نیز مانند موهایتان با استفاده از روغن زیتون یا روغن کرچک یا هر نرم کننده ی مناسب دیگری، نرم کنید. بهتر است این محصولات را قبل از خواب و درست بعد از اینکه آرایش تان را پاک کردید، استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه دوام رژ لب خود را بیشتر کنیم ؟ 10 روش برای افزایش ماندگاری رژ لب

۱۵-  از ریمل ضد آب هر روز استفاده نکنید، چون پاک کردن آن به کلی زمان و تلاش نیاز دارد و برای پاک کردن آن، مجبورید پوست اطراف چشم را نیز بکشید که این کار در طول زمان روی پوست شما اثرگذار خواهد بود. ریمل ضد آب همچنین باعث خشکی مژه ها و ضعیف شدن آن ها می شود… آن را فقط گهگاهی استفاده کنید، یعنی زمانی که واقعا نیاز دارید ریمل تان ضد آب باشد برای مثال وقتی به استخر می روید یا وقتی کنار ساحل هستید.

چندین مدل مختلف ریمل

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید