معرفی ۵ ماسک موی روغن نارگیل و فواید آن در داشتن موهای زیبا

0
12480
ماسک موی روغن نارگیل و فواید این روغن

اگر موهایی صدمه دیده و خشک دارید، مطمئنا در مدل دادن به آن ها و پنهان کردن بافت خشن و سخت این تارهای شکننده، به قدر کافی سختی کشیده اید. اما به جای اینکه موهای خود را با مدل گوجه ای، سر هم کنید در حالی که هر لحظه آرزو می کنید به حالت اولشان برگردند، به توصیه های ما عمل کنید تا به کمک ماسک موی روغن نارگیل ، شکلی سریع و طبیعی موهای شما احیا شوند.

روغن نارگیل وارد می شود! نرم کننده ای مؤثر از دل طبیعت! ممکن است در وهله ی اول فکر کنید که این روغن، موهای شما را به شدت چرب می کند اما چربی آن نگران کننده نیست؛ این چربی به راحتی شسته شده و موهای شما را نرم و ابریشمی می کند و باعث می شود موهایی زیبا داشته باشید. زمانی که برای موهای خود ۲ تا ۳ مرتبه در هفته از ماسک روغن نارگیل استفاده می کنید، مدیریت موها و مدل دادن به آن ها راحت تر خواهد بود.

این روغن مطمئنا تأثیر می گذارد

دلیل استفاده از روغن نارگیل به جای روغن های طبیعی دیگر مانند روغن زیتون تأثیر بالای روغن نارگیل به دلیل اسید چرب موجود در آن، به نام لاوریک اسید است. این اسید چرب می تواند به تار مو نفوذ کند که برای بازسازی مواد مغذی موجود در پوست سر، مرطوب کردن، احیا کردن و از بین بردن خشکی سر، حیاتی است.

فواید روغن نارگیل

دلیل خشکی موی سر، کمبود پروتئین است که علاوه بر عدم راه های معمول جذب پروتئین، می تواند به دلیل استفاده ی زیاد از اکسیدان یا بیش از حد دکلره کردن مو به وجود بیاید. زمانی که پروتئین موجود در موهای شما صدمه ببیند، ممکن است تار موهایتان شکننده، خشک و خشن شوند؛ به همین دلیل است که ارتقاء پروتئین موها و جلوگیری از کمبود پروتئین، برای احیای بافت مو و درخشش آن ضروری است. بر اساس تحقیقات، در مقایسه میان تأثیر روغن نارگیل و روغن های طبیعی دیگر، باید گفت این روغن، تنها روغنی است توانسته در جبران کمبود پروتئین مو، موفق باشد. این یافته ها نشان می دهند که روغن نارگیل بر روی موهای آسیب دیده از مواد شیمیایی، تاثیری محافظت کننده دارد و اگر قبل از رنگ کردن موها از آن استفاده شود، می تواند از صدمه دیدن آنها جلوگیری کند.

مطلب مرتبط:  چگونه ابروهای پرپشت داشته باشیم؟ معرفی 23 روش طبیعی

همانطور که اشاره شد، روغن نارگیل حاوی اسید چربی به نام لاوریک اسید است. اسید های چرب موجود در مواد مغذی، برای رشد مو و نرم و براق نگاه داشتن آنها حیاتی می باشند. بعضی افراد ادعا می کنند که اسید چرب درون روغن نارگیل در سرعت بخشیدن به رشد موها نیز کمک می کند؛ اما دلیل قاطعی برای این ادعا وجود ندارد.

اگرچه ماسک موی روغن نارگیل به تنهایی و تنها با یک ماده اولیه، ۱۰۰% تاثیر گذار است؛ اما می توان این ماسک مو را با اضافه کردن تعدادی ماده اولیه ی دیگر مانند آووکادو و سرکه سیب ارتقاء داد. با توجه به نوع موی خود، یکی از این ماسک موهای خانگی و طبیعی را که در پایین آورده ایم، امتحان کنید تا موهایی زیبا و سالم داشته باشید.

نکته: برای افرادی با موهای بلند تر و پُر تر ممکن است لازم شود میزان مواد اولیه افزایش پیدا کند.

ماسک موی روغن نارگیل / رفع آسیب های مو

یک عدد نارگیل و یک ظرف روغن نارگیلزمان آماده سازی

۵ دقیقه

سرکه ی سیب برای تقویت مو بسیار مناسب است و روغن نارگیل نیز پروتئین های از دست رفته را به موها بازمی گرداند. بنابراین ترکیب خوبی از تلفیق این دو ماده حاصل می شود.

ابزار

ظرف یا کاسه ی مناسب

مواد اولیه

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک آب شده

۱ قاشق غذاخوری سرکه ی سیب

دستور العمل

برای تهیه این ماسک موی روغن زیتون می بایست، روغن نارگیل و سرکه سیب را در یک ظرف بریزید و خوب هم بزنید. سعی کنید بر روی تمام قسمت های موهای نم دار یا خشک خود بریزید. به طوری که به طور مساوی آن ها را بپوشاند؛ سپس به آن برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان بدهید و بعد موها را بشویید. در آخر به همان شکل همیشگی از شامپو و نرم کننده استفاده کنید.

ماسک موی روغن نارگیل / مرطوب کننده

یک عدد نارگیل و یک ظرف روغن نارگیلزمان آماده سازی

۵ دقیقه

چربی های درون نارگیل و آووکادو در ترکیب با یکدیگر قدرتمند شده و به شکلی طبیعی موهای خشک را مرطوب می کنند.

ابزار

ظرف یا کاسه ی مناسب

مواد اولیه

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک

۱ قاشق غذا خوری روغن آووکادو

دستور العمل

روغن نارگیل و روغن آووکادو را در یک ظرف بریزید و خوب هم بزنید. موها را به طور مساوی با آن بپوشانید و بگذارید برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باقی بماند و سپس موها را بشویید.

مطلب مرتبط:  چند ماسک صورت خانگی با مواد طبیعی برای مراقبت بهتر از پوست

به صورت معمول همیشگی از شامپو و نرم کننده برای شستن موها استفاده کنید. اگر مو یا پوست چرب دارید، به شما توصیه می کنیم که از کمی شامپوی بیشتر استفاده کنید تا مطمئن شوید همه چیز شسته شده و موهای شما احساس چرب بودن ندارد.

ماسک موی روغن نارگیل / احیا کننده (مخصوص شب )

یک عدد نارگیل و یک ظرف روغن نارگیلزمان آماده سازی

۵ دقیقه

این ماسک موی روغن نارگیل ، تنها یک ماده ی اولیه دارد وآن هم روغن نارگیل است. تنها تفاوت آن با ماسک ها دیگر این است که این ماسک را می بایست در طول شب و زمان خوابتان، بر روی موها قرار دهید و اجازه دهید موهایتان حدود ۷ الی ۸ ساعت با روغن نارگیل در تماس باشد؛ این کار به موهای شما کمک می کند قوی تر شوند، باعث رشد سالم تر آنها شده و رطوبت طبیعی مورد نیاز برای موهایتان را فراهم می کند. این ماسک، برای موهای خشک، صدمه دیده و بیش از حد دکلره شده، عالی است.

مواد اولیه

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک

دستور العمل

موهای نم دار یا خشک خود را به طور کامل با روغن نارگیل بپوشانید و بگذارید برای ۷ تا ۸ ساعت باقی بماند. سپس به شکل معمول همیشگی، شامپو و نرم کننده ی خود را استفاده کنید.

ماسک موی روغن نارگیل / درخشش موها

یک عدد نارگیل و یک ظرف روغن نارگیلزمان آماده سازی

۵ دقیقه

پروتئین درون تخم مرغ باعث داشتن موهایی زیبا و درخشان تر شده و روغن نارگیل نیز رطوبت مورد نیاز برای موهایتان را فراهم می کند.

ابزار

ظرف و کاسه ی مورد نیاز

مواد اولیه

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک

۱ تخم مرغ همزده شده

دستور العمل

روغن نارگیل و تخم مرغ را در یک ظرف بریزید و خوب به هم بزنید. موهای نم دار یا خشک خود را کاملا با آن بپوشانید و زمان بدهید تا برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باقی بماند و بعد موهای خود را بشویید. سرانجام آن ها را با شامپو و نرم کننده شست و شو دهید.

ماسک موی ۳ در ۱ / مرطوب کردن، درخشش و درمان آسیب مو

یک عدد نارگیل و یک ظرف روغن نارگیلزمان آماده سازی

۵ دقیقه

مطلب مرتبط:  تاثیر مصرف بیش از حد ویتامین ب 12 بر جوش های صورت

با استفاده از این ماسک موی روغن نارگیل ، تخم مرغ و آووکادو، از تمامی فواید آنها استفاده کنید.

ابزار

ظرف و کاسه ی مناسب

مواد اولیه

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک

یک تخم مرغ همزده شده (به همراه زرده)

نصف آووکادوی رسیده

دستور العمل

ابتدا تخم مرغ را درون یک کاسه هم بزنید. سپس آووکادو را در ظرف دیگری له کنید. مواد اولیه را با روغن نارگیل به خوبی ترکیب کنید. ماسک موی آماده شده را به صورت مساوی برای تمام موها استفاده کنید؛ اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی موها بماند و بعد آن را آب بکشید. سپس از شامپو و نرم کننده، به صورت معمول و همیشگی استفاده کنید.

چرا بجای ماسک هایی که در مغازه ها می فروشند، از روغن نارگیل استفاده کنیم؟

برخی از ماسک موهایی که در مغازه ها وجود دارند می توانند به شکلی موقت مواد مغذی موهای شما را فراهم کنند و خیلی از آنها هم از روغن نارگیل استفاده می کنند. اما بیشتر این ماسک ها شامل مواد شیمیایی ای می شوند که چربی طبیعی موهای شما را گرفته و در طولانی مدت باعث خشکی آن می شوند.

خیلی از ماسک هایی که در مغازه ها موجود هستند خیلی راحت و آسان و فقط با فراهم کردن رطوبت موقتی و بدون فراهم کردن مواد مغذی مورد نیاز برای احیای مو مانند پروتئین و اسیدهای چرب، باعث خشکی و صدمه دیدن موهای شما در مدت کوتاهی خواهد شد و تنها کاری که می کند این است که فقط برای مدتی این عیوب را می پوشاند.

شروع روند داشتن موهای سالم، از درون بدن

یکی از بهترین بخش های استفاده از مواد اولیه ی طبیعی در اعمال روتین آرایشی و زیبایی خود، این است که شما می توانید آنها را بخورید! فراموش نکنید که روغن نارگیل، تخم مرغ و آووکادو را بخورید تا از درون بدن هم، مواد مغذی مورد نیاز موهای خود را فراهم کرده باشید. آجیل، تخمه، ماهی های چرب و گوشت های ارگانیک، دیگر منابع پروتئین و اسید های چرب حیاتی هستند که باعث داشتن موهایی زیبا ، قوی تر و براق تر می شوند و استفاده از تمام اینها در رژیم سبک پالئو نیز توصیه شده است.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید