معرفی ۶ روش خانگی آسان برای رفع پف زیر چشم در یک هفته

0
2487
چند روش آسان برای رفع پف زیر چشم

اگرچه نمی دانیم که چشم ها روزنه ای به درون ما هستند یا نه، ولی سیاهی و پف زیر چشم راز هایی مانند داشتن یک شب سخت یا شروع دوباره ی آلرژی را بر ملا می کنند. مهم نیست که چرا زیر چشمان شما پف کرده و سیاه است، ما در ادامه این مقاله چند روش برای رفع پف زیر چشم در طول یک هفته را به شما ارائه خواهیم داد.

روش های رفع پف زیر چشم :

به جای قهوه، چای سبز بخورید

یک میز چوبی که یک فنجان قهوه و یک فنجان چای سبز و یک روزنامه روی آن قرار دارداین راه حل، برای افرادی که به خوردن قهوه اعتیاد دارند، روش مناسبی است و اولین راه حل برای چشمان بی حالی است که خواب آرام شبانه نداشته اند. چای سبز به شما کمک می کند خوابی آرام داشته باشید و برعکس قهوه، کافئین موجود در آن، ساعت خواب شبانه ی شما را بر هم نمی زند. بعلاوه چای سبز، آنتی اکسیدان های بسیار قوی ای دارد که از پیری زود رس جلوگیری می کنند.

در وعده شام خود از سبزیجات استفاده کنید

یک ظرف سالاد سبزسبزیجاتی مانند اسفناج و کلم بروکلی که سرشار از آهن هستند، باعث بهبود گردش خون در بدن شده و برای رفع سیاهی دور چشم بسیار موثر می باشند. رنگ بنفش و کبودی که زیر چشم های خود مشاهده می کنید، در حقیقت رگ های خونی زیر پوست هستند که به دلیل نازک بودن پوست صورت در این ناحیه، قابل مشاهده می باشند. هر چقدر گردش خون ما ایده آل تر باشد، این هاله ی بنفش کم رنگ تر خواهد بود.

به پشت بخوابید

یک خانم که در حال خندیدن دست هایش را روی چشمانش گذاشته استهنگام خواب، یک بالش در زیر گردن خود قرار دهید. این کار باعث می شود سر شما بالاتر قرار گرفته و از تجمع مایعات بدن در زیر چشم ها و نواحی دیگر صورت، جلوگیری شود. یکی دیگر از مزایای این روش، جلوگیری از ایجاد چین و چروک است؛ زیرا در این حالت، صورت شما دیگر با بالش در تماس نیست.

مطلب مرتبط:  چگونه از چسبندگی مژه ها جلوگیری کنیم؟

از ماسک جعفری برای صورت استفاده کنید

یک خانم جلوی آیینهبرگ های جعفری غنی از ویتامین K و C می باشند که هر دو در شفافیت و استحکام پوست موثر هستند.

دور چشم های خود را با ضد آفتاب بپوشانید

چشم های یک خانم در حال استفاده از کرم زیر چشمعلاوه بر اینکه از کرم دور چشم شب استفاده می کنید، در طول روز هم باید مراقب پوست نازک دور چشم باشید؛ زیرا این ناحیه به شدت مستعد تجمع رنگدانه و آسیب دیدگی توسط نورخورشید است. بهترین راه حل این است که برای دور چشم، از یک کرم دارای SPF یا ضدآفتاب استفاده کنید. کرمی که دارای فرمول واکسی است، در اطراف چشم ها باقی مانده و به داخل چشم نفوذ نمی کند.

از کمپرس یخ استفاده کنید

یک خانم در حال استفاده از کمپرس یخ بروی چشم هایشآیا به دنبال سریع ترین راه حل برای رفع پف زیر چشم تان هستید؟ می توانید از کمپرس یخ ، یخ بسته ای، قاشق یخ زده، خیار، سیب زمینی یا هر چیز سرد دیگری استفاده کنید. برای از بین بردن پف زیر چشم ، دما از اهمیت زیادی برخوردار است؛ هر چه سردتر باشد، تیرگی و سیاهی و پف زیر چشم ها را سریع تر از بین می برد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید