با چند مورد از مهم ترین خواص دمنوش نعناع آشنا شوید

0
478
بررسی خواص دمنوش نعناع

دمنوش نعناع یکی از پرخاصیت ترین دمنوش های گیاهی است. خاصیت آنتی باکتريال این دمنوش باعث شده تا برای درمان بسیاری از بیماری ها مناسب باشد. این دمنوش شگفت انگیز برای پوست و مو بسیار مفید بوده و برای کاهش وزن و لاغری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مقاله با خواص دمنوش نعناع بیشتر آشنا خواهید شد.

 

قوری دمنوش نعناع

خواص دمنوش نعناع برای پوست

یکی از دغدغه های امروزه بسیاری از خانم ها جوش های صورت شان است. روش های مختلفی برای درمان جوش ها وجود دارد. مصرف دمنوش نعناع، بخور دادن صورت با آن و استفاده از برگ های نعناع به عنوان ماسک صورت نیز موجب از بین رفتن جوش های صورت می شود. همچنین این روش ها در درمان آفتاب سوختگی و دردهای آن موثر می باشد.

 

چای نعناع و برگ های نعناع

خواص دمنوش نعناع برای مو

موهای خانم ها اهمیت بسزایی برای آنها دارد و اکثر خانم ها آرزو دارند که موهای بلندی داشته باشند. به این منظور، روش های مختلفی را برای افزایش رشد موها و تقویت آنها انجام می دهند. یکی از روش های طبیعی برای تقویت و رشد موها، استفاده از دمنوش نعناع است. این دمنوش گیاهی به طور مستقیم روی فولیکول های مو تاثیر گذاشته و موجب تقویت و افزایش رشد موها می گردد.

 

نوشیدن دمنوش نعناع

خواص دمنوش نعناع برای لاغری

یکی از مشکلاتی که این روزها افراد زیادی را درگیر کرده، چاقی و اضافه وزن است. دمنوش نعناع یکی از دمنوش های لاغری بسیار موثر و تاثیرگذار می باشد. مصرف این دمنوش باعث شده تا میزان چربی سوزی در بدن افزایش یابد که نتیجه آن چیزی جز لاغری و کاهش وزن نیست. همچنین مصرف این دمنوش اشتها را تا حد زیادی کاهش داده و باعث می شود مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید.

 

یک لیوان دمنوش نعناع

خواص دمنوش نعناع برای آرامش اعصاب

با بیشتر شدن فشار، استرس و اضطراب در زندگی های امروزی، اکثر افراد به دنبال روشی برای رسیدن به آرامش هستند. یکی از روش های طبیعی موثر برای رسیدن به آرامش و نشاط در زندگی، مصرف دمنوش نعناع است. این دمنوش ناراحتی، اندوه، استرس های روحی و روانی و اضطراب را از شما دور کرده و آرامش را به شما بر می گرداند.

 

نوشیدن دمنوش نعناع برای تقویت سیستم ایمنی بدن

خواص دمنوش نعناع برای تقویت سیستم ایمنی

مصرف این دمنوش از بروز بسیاری از مشکلات و بیماری ها جلوگیری کرده و برای درمان آنها نیز موثر می باشد. خاصیت آنتی باکتریال موجود در این دمنوش از بدن در برابر باکتری هایی که باعث بیماری هایی مثل تب و سرفه می شوند، محافظت می کند. وجود مقادیر اندکی از آنتی اکسیدان ها، کلسیم، پتاسیم و ویتامین B موجود در این دمنوش برای مبارزه با بیماری ها به بدن کمک می کند. اگر قصد تهیه یک معجون از دمنوش های سرماخوردگی را دارید، این دمنوش گیاهی مفید را نیز در لیست خود قرار دهید.

 

دمنوش و برگ های گیاه نعناع

خواص دمنوش نعناع برای دستگاه گوارش

دمنوش نعناع و همچنین عرق آن از گذشته های بسیار دور برای افزایش سلامت دستگاه گوارش مورد استفاده بوده است. مصرف دمنوش و عرق نعناع دردهای ناشی از نفخ، سوء هاضمه و گرفتگی را تا حد زیادی کاهش می دهد. همچنین برای درمان یبوست، اسهال و سندروم روده تحریک پذیر نیز بسیار مناسب می باشد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید