مهم ترین نکات مراقبت از موی فر – چگونه از موی فر نگهداری کنیم

0
3857
نکاتی برای اینکه چگونه از موی فر نگهداری کنیم - معرفی 20 روش برای مراقبت از موی فر

موهای فر در عین حال که خیلی زیبا هستند اما نگهداری از آن ها می تواند دشوار باشد. بسیاری از افراد با این مشکلات آشنایی دارند؛ زیرا اگر از مشکلاتی مانند تغییرات رطوبتی و موخوره صرف نظر کنیم، هرگز نمی توانید از وز موهایشان راحت شوند. نحوه ی مراقبت از موی فر به نوع فر آن نیز بستگی دارد؛ بنابراین به موهای فر خود عشق بورزید و به دنبال بهترین شیوه های مراقبتی برای آن بگردید. این مقاله با راهنمایی های خود کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

۲۰ نکته مراقبت از موی فر

شست و شوی بدون شامپو را امتحان کنید

موهای فر، به خصوص موهایی که فر آن ها تراکم بیشتری دارد از موهای لخت خشک تر هستند و برخی از خانم ها دریافته اند که شست و شوی مو بدون شامپو، موهای آن ها را در شرایط بهتری نگه می دارد. به جای آن تنها از نرم کننده استفاده کنید، در نتیجه خشکی مو از بین می رود و دیگر وز موها گریبان گیر شما نخواهد شد.

کار را از پایین شروع کنید

نکته ی دیگری که در مراقبت از موی فر باید به آن توجه داشته باشید این است که هنگام استفاده از نرم کننده، همیشه کارتاان را از نوک مو شروع کرده و سپس به سمت بالا پیشروی کنید. این قانون شامل شانه زدن و سشوار کردن مو نیز می شود. شروع کردن از پایین، کار باز کردن حلقه ها را آسان تر می کند.

موهای فر را با حوله خشک نکنید

هرگز موهای فر را با فشار با حوله خشک نکنید، این کار حتما موجب به وجود آمدن وز مو خواهد شد. آن را با ملایمت در یک حوله یا بهتر از آن در یک تی شرت قدیمی بپیچید تا خطر بروز وز کاهش پیدا کند.

از شانه ی دندانه درشت استفاده کنید

نکته ی مهم بعدی برای مراقبت از موی فر این است که از سشوار کردن آن بپرهیزید؛ زیرا این کار حلقه های مو را از هم باز کرده و باعث وز مو می شود. به جای آن از یک شانه ی دندانه درشت استفاده کرده و با ملایمت از پایین به سمت بالا حلقه های مو را از یکدیگر باز کنید.

مطلب مرتبط:  معرفی انواع برس مو و کاربرد هرکدام

کمتر بیشتر است

همیشه توصیه می شود که برای حالت دادن به موهای وز از محصولات حالت دهنده استفاده کنید. اما هنگام استفاده مراقب باشید، این محصولات را به اندازه استفاده کرده و در مصرف آن زیاده روی نکنید. اگر احتیاط را رعایت نکنید، حجمی از محصول روی قسمت های مختلف موهای شما لکه ایجاد خواهد کرد.

افسانه ی اسپری نمک را باور نکنید

برخی افراد باور دارند که استفاده از اسپری نمک روی موهای فر به آن بافت خاصی بخشیده و حالت بهتری به وجود می آورد. حتی یک کلمه از این افسانه را باور نکنید! نمک دشمن موهای فر است، زیرا موها را خشک می کند. هرکس که تا به حال در دریا شنا کرده باشد با این موضوع به خوبی آشنایی دارد.
یک خانم با موی فر

شست و شو با آب سرد موهای شما را درخشان تر نخواهد کرد

یکی دیگر از باورهای اشتباه در مورد مراقبت از موی فر این است که اگر آن را با آب سرد بشویید از وز آن کاسته خواهد شد و بیشتر می درخشد. تنها چیزی که آب سرد برای شما به ارمغان می آورد سرماخوردگی است.

موهای خود را لایه لایه کوتاه کنید

هنگام کوتاهی مو از آرایشگر خود بخواهید موهای شما را لایه لایه کوتاه کند. موهای فر بیشتر از موهای لخت به لایه لایه شدن احتیاج دارند. بدون لایه بندی، موهای شما مجعد یا تخت به نظر خواهد رسید. در هر صورت یک آرایشگر خبره خودش به خوبی از این موضوع آگاه است.

موهای خود را مرطوب کنید

مرطوب کردن، یکی دیگر از نکات نگهداری از موی فر است. موهای فر به رطوبت بیشتری نیاز دارند، بنابراین به طور مرتب از نرم کننده استفاده کنید. تمام تارهای مو را با نرم کننده بپوشانید و اجازه دهید ۵ یا ۱۰ دقیقه روی مو باقی بماند و سپس آبکشی کنید. مرطوب نگه داشتن مو شما را از وز نجات خواهد داد و از تاثیر رطوبت هوا بر مو خواهد کاست.

مطلب مرتبط:  جلوگیری از سفید شدن مو در جوانی، تنها با رعایت چند روش خانگی

هفته ای یک بار از ماسک مو استفاده کنید

استفاده از ماسک مو هفته ای یک مرتبه، باعث می شود موهای شما در وضعیت مناسبی قرار گیرد. بهترین ماسک مو برای موهای فر ماسک های دارای کراتین است که از آسیب ها جلوگیری کرده و تارهای مو را مرطوب می کند.

اجازه دهید مو به صورت طبیعی خشک شود

راهنمای بعدی ما برای مراقبت از موی فر شما این است که همیشه اجازه دهید تارهای مو به صورت طبیعی با دمای محیط و جریان هوا خشک شوند. حرارت سشوار موهای شما را خشک کرده و دوباره موجب وز شدن و آسیب دیدگی مو می شود. اگر به اندازه ی کافی برای این کار زمان ندارید، بنابراین از کمترین دمای سشوار استفاده کنید تا آسیب کمتری به موهایتان وارد شود.

محصول سازگار با موی خود را بشناسید

محصولات بسیار متنوعی در بازار وجود دارد و هیچ قانون و قاعده ی مشخصی در انتخاب محصول مناسب برای موهای شما وجود ندارد. چه سولفات باشد، چه سیلیکون یا سیلیکیت، محصولی را انتخاب کنید که سازگاری بیشتری با موی شما داشته باشد، زیرا موی هر کس متفاوت است.

هنگام استحمام از تور مو استفاده کنید

اگر موهای شما مواج است، استفاده از تور مو به شما کمک می کند تا بافت موی خود را حفظ کنید. هنگام استفاده از شامپو آن را به سر داشته باشید، اینگونه نه تنها موهای شما تمیز می شود، بلکه بافت حلقه های مو سرجای خود باقی خواهد ماند.
یک خانم سیاه پوست در حال خشک کردن موهای فر خود

از باد پخش کن استفاده کنید

نکته ی بعدی برای نگهداری از موهای فر این است که هنگام استفاد از سشوار همیشه از بادپخش کن به همراه آن استفاده کنید. باد پخش کن حرارت گرم را پخش کرده و از تمرکز آن بر روی یک نقطه جلوگیری می کند. این کار باعث می شود تمام قسمت های مو به طور مساوی خشک شده و از آسیب جلوگیری شود.

مطلب مرتبط:  درمان شوره سر با مواد طبیعی - چگونه شوره سر را در خانه درمان کنیم؟

از سرم های کنترل وز مو استفاده کنید

کرم یا سرم های کنترل کننده ی وز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و به بهترین دوست دختران مو فرفری تبدیل شود. نیازی نیست از آن زیاد استفاده کنید، این محصولات دسته های مو را به شکلی که هست نگه می دارند و دیگر رطوبت بر آن تاثیری نخواهد گذاشت.

از روبالشی ساتن استفاده کنید

استفاده از روبالشی ساتن یکی دیگر از راه های نگهداری از موهای فر است. این روبالشی نسبت به روبالشی کتان اصطکاک کمتری ایجاد می کند، بنابراین تار مو آراسته و مرتب باقی می ماند. به جای روبالشی ساتن می توانید هنگام خواب از کلاه ساتن نیز استفاده کنید.

موهای خود را مرتب کوتاه کنید

به طور منظم موهای خود را کوتاه کنید تا سالم به نظر برسد. حداقل هر ۶ تا ۸ هفته موهای خود را کمی کوتاه کنید. به یاد داشته باشید که موی فر را هنگامی که خشک است کوتاه کنید، زیرا موی فر هنگامی که خیس می شود ۳۰% بلندتر به نظر می رسد.

موهای خود را از درون سالم نگه دارید

موهای شما تحت تاثیر تغذیه ی شما قرار می گیرد. رژیم میوه، سبزیجات و پروتئین کم چرب به تقویت موهای شما کمک خواهد کرد. مصرف آب زیاد نیز در آبرسانی به مو بسیار تأثیر گذار است.

خانه را مرطوب نگه دارید

با استفاده از دستگاه بخور، رطوبت دمای خانه را کنترل کنید تا میزان وز مو کاهش یابد. کولر و بخاری هوای خانه و در نتیجه موهای شما را خشک خواهد کرد.

شما چگونه از موهای فر خود مراقبت می کنید؟ روش شما برای نگهداری از آن چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید