نحوه استفاده از کانسیلر – چگونه به طور حرفه ای از کانسیلر استفاده کنیم؟

0
11417
نحوه استفاده از کانسیلر

کانسیلر یکی از مهم ترین اقلام آرایشی است که ما خانم ها از آن استفاده می کنیم. اما حتما خانم هایی را در اطراف خود دیده اید که کانسیلر را بسیار حرفه ای تر از دیگران استفاده می کنند. از پوشاندن معایب پوست گرفته تا پوشش صورت برای آرایش بهتر، استفاده از کانسیلر نکات تخصصی خود را دارد. در این مقاله قصد داریم چند توصیه حرفه ای در مورد نحوه استفاده از کانسیلر را با شما در میان بگذاریم. مطمئن هستیم بیشتر این نکات برای شما مفید خواهند بود:

نحوه استفاده از کانسیلر

تیرگی دور چشم هایتان را از بین ببرید

برای محو کردن سیاهی دور چشم و به طور کلی، قسمت های تیره روی صورت تان، از یک کانسیلر درخشان کننده سبک استفاده کنید. کانسیلر می تواند معجزه کند و سیاهی و پف دور چشم تان را از بین ببرد. سعی کنید برای این منظور از کانسیلرهای کرمی سنگین استفاده نکنید. نوع سبک کانسیلر، در خط و خطوط ریز صورت تان فرو نخواهد رفت و پوست تان را چروک نشان نخواهد داد. این یکی از نکات حرفه ای در نحوه استفاده از کانسیلر است. همچنین می توانید از کانسیلر یا روشن کننده در نواحی دور بینی یا هرجای دیگر که تیرگی دارید استفاده کنید
برای استفاده از کانسیلر، مستقیما در آیینه نگاه کنید و آن را درست در نواحی تیره دور چشم تان بزنید، و سپس آن را پخش کنید؛ توجه داشته باشید که کانسیلر را روی نواحی روشن صورت تان نزنید. همچنین از کانسیلر خیلی روشن برای زیر چشم تان استفاده نکنید، زیرا می تواند به اندازه سیاهی دور چشم بد به نظر برسد.
اگر زیر چشم تان پر از چین و چروک است، می توانید ابتدا از یک کرم پودر یا پنکیک برای زیرسازی استفاده کنید و سپس کانسیلر را روی آن بزنید. وجود یک زیر ساز باعث خواهد شد تا آرایش تان ثابت باقی بماند و از چین خوردن و فرو رفتن کانسیلر در خطوط ریز و چروک پوست تان جلوگیری شود.

مطلب مرتبط:  تمام نکات انتخاب رنگ کرم پودر متناسب با پوست شما

رنگ های آبی، قرمز و بنفش را تصحیح و خنثی کنید

یکی دیگر از نکات حرفه ای در نحوه استفاده از کانسیلر ، خنثی کردن رنگ ها است. اگر در زیر چشم یا روی صورت تان، رگ های ریز بنفش یا آبی دارید،  مقداری کانسیلر با تناژ هلویی رنگ بر روی آن بزنید. این کانسیلر به راحتی رنگ آبی پوست را تصحیح کرده و به صورت تان طراوت می بخشد.
اگر روی صورت تان نقاط قرمز رنگی دارید و می خواهید آن ها را بپوشانید، از یک کانسیلر با تناژ سبز رنگ استفاده کنید. سبز به خنثی کردن قرمزی پوست کمک می کند و صورت تان را بدون هیچ دردسری می پوشاند.

با کانسیلر لب هایتان را درشت تر جلوه دهید

کانسیلر می تواند به شما کمک کند تا لب هایتان را کمی بزرگ تر کنید. روش این کار به این صورت است: اول روی تمام لب تان یک لایه ضخیم کانسیلر بزنید، به طوری که خطوط خارجی لب محو شوند. سپس برای دور لب ها از یک خط لب همرنگ با رنگ طبیعی لب تان استفاده کنید. البته باید این خط را کمی بیرون تر از خطوط واقعی لب هایتان بکشید. سپس داخل لب ها را کاملا با خط لب پر کنید. ( پر کردن لب با خط لب کمک خواهد کرد تا آرایش تان برای مدت طولانی تری ثابت بماند) سپس رژ لب دلخواه تان را استفاده کنید. رژ لبی که می زنید می بایست تا خط جدید لب تان ادامه یابد. این کار کمک خواهد کرد تا بدون هیچگونه عمل زیبایی، تصویر بزرگ تری از لب هایتان ارائه دهید.

مطلب مرتبط:  چگونه رژ لب قرمز بزنیم؟ مهم ترین نکات استفاده از رژ لب قرمز

بیشترین میزان پوشانندگی را با کانسیلر ایجاد کنید

اگر می خواهید بیشترین میزان پوشانندگی را با کمک کانسیلر به دست آورید، به جای استفاده از انگشت هایتان، آن را با استفاده از یک براش آرایشی با موهای مصنوعی به صورت خود بزنید. براش کانسیلر در شکل ها و سایزهای مختلف وجود دارد، بنابراین اگر می خواهید خیلی موشکافانه عمل کنید، از یک براش با سایز خیلی کوچک استفاده کنید تا بتوانید با نوک آن ضربه بزنید و همه نقاط ریز و نواقص صورت تان را پنهان کنید. هیچوقت کانسیلر را با حرکات سنگین دست به صورت خود نزنید، بلکه از آن به میزان ناچیزی در نواحی که نیاز دارید استفاده کنید.

تطابقی بی نقص ایجاد کنید

انتخاب تناژ رنگ مناسب، یکی از نکات کلیدی در نحوه استفاده از کانسیلر است. درهنگام پوشاندن لکه های ناشی از آفتاب، جوش ها و جای آکنه ها، به دنبال یک کانسیلر ضخیم و کرمی باشید که به خوبی با رنگ پوست تان مطابقت داشته باشد. اگر رنگ کانسیلر شما خیلی روشن یا خیلی تیره باشد، ممکن است به جای پوشاندن نواقص، فقط آن ها را مشخص تر کند. بنابراین حتما به انطباق رنگ ها توجه داشته باشید. با صورت بدون آرایش به یک فروشگاه لوازم آرایشی بروید. صورت بدون آرایش به شما این امکان را می دهد تا رنگ کاملاً درستی را انتخاب کنید. از فروشنده مربوطه درخواست کنید تا در روشنایی روز به صورت تان نگاه کند و رنگ مناسب را به شما پیشنهاد دهد.

ابتدا از کانسیلر استفاده کنیم یا کرم پودر

اگر از کرم پودر مایع برای زیرسازی استفاده می کنید، کانسیلرتان را روی کرم پودر بزنید؛ اینگونه کانسیلر از جایش تکان نمی خورد و بعد می توانید همه چیز را با مقدار خیلی کمی پنکیک در سر جای خود ثابت کنید. اما اگر به جای کرم پودر از پنکیک استفاده می کنید اول کانسیلر بزنید، زیرا پودر به ثابت و استوار ماندن کانسیلر کمک خواهد کرد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید