نوید محمدزاده – جوایز و افتخارات داخلی و بین المللی از ابتدا تا کنون

0
5491
نوید محمدزاده با تندیس جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره ونیز

نوید محمدزاده بازیگر سینما و تئاتر ، متولد هفدهم فروردین ماه ۱۳۶۵ در شهر مهران استان ایلام می باشد. او از سال ۸۷ فعالیت های مستمر و درخشانی در حوزه تئاتر داشته است.

در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر، وی برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی “عصبانی نیستم” برای نخستین بار، توجه بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد. درحالی که بسیاری از آنان، نوید محمدزاده را شایسته دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد می دانستند، به دلیل فشارهای وارده از سوی گروه های مختلف سیاسی، این فیلم به طور کامل از جشنواره حذف شد و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد، به رضا عطاران رسید و به نوعی نوید محمدزاده اولین سیمرغ خود را از دست داد!

اما دو سال بعد، در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و همچنین شانزدهمین جشن دنیای تصویر، برای بازی در فیلم “ابد و یک روز” جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، از آن محمدزاده شد.

نوید محمدزاده در جشنوار بین المللی براتیسلاوا در سال ۲۰۱۵ نیز جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر نیز، تندیس بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، برای ایفای نقش در فیلم “بدون تاریخ، بدون امضاء” به نوید محمدزاده تعلق گرفت. از دیگر افرادی که در این دوره از جشنواره، موفق به دریافت سیمرغ شدند، می توان به لیلا حاتمی برای جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن نام برد.

بازی در فیلم های سینمایی و تئاترهایی پرمخاطب و جذاب و حرفه ای، موجب شد تا محمدزاده در مدت زمانی بسیار کوتاه، پیشرفت چشم گیری داشته و به قولی به سوپراستار سینمای کشورمان تبدیل شود.

مطلب مرتبط:  امروز 19 آوریل - تولد تام براون - طراح مد آمریکایی

این بازیگر پرافتخار، در هجدهم شهریورماه ۹۶ برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی “بدون تاریخ، بدون امضاء” ، موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در بخش افق های جشنواره ونیز شد و جایزه خود را به مردم ایران تقدیم کرد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید