نکات انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق – راهنمای کامل خانم ها و آقایان

0
674
روش های انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق

دانستن اینکه چگونه متناسب با اندام خود لباس بپوشید، مهارت مهمی است که باید آن را به دست آورید. هر فردی اندام خاص خود را دارد و استایل های متفاوتی مناسب او می باشد. اگر اضافه وزن دارید، نگران نباشید؛ حتی با وجود اضافه وزن نیز می توانید استایل جذابی داشته باشید. تنها کافی است تا اصول لباس پوشیدن برای افراد چاق را بدانید و مطابق با آن لباس بپوشید. در ادامه این با نکاتی برای انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق ، هم برای خانم ها و هم برای آقایان آشنا خواهید شد. با رعایت این نکات، با وجود اضافه وزن خود، می توانید احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته، خوش استایل بوده و بدرخشید.

 

انتخاب لباس برای خانم های چاق

انتخاب لباس مناسب برای خانم های چاق

سراغ طرح های مناسب بروید

از انتخاب لباس های راه راه افقی و یا شلوغ خودداری کنید. این نوع لباس ها توجهات را به بدن تان معطوف می کنند که احتمالا قصد ندارید این طور شود. اگر می خواهید لاغرتر به نظر برسید، انتخاب رنگ های ساده گزینه مطمئن تری خواهد بود.

  • قانونی که امتحانش را پس داده، این است که پوشیدن رنگ مشکی همه را لاغرتر نشان می دهد و واقعا هم جذاب است. سعی کنید از رنگ های تیره استفاده کنید؛ چون رنگ های روشن و پررنگ باعث جلب توجه بیشتری نسبت به بدن تان شده و برای مخفی کردن قسمت های مشکل دار بدن تان کارایی ندارند.
  • اگر می خواهید لباس طرح دار انتخاب کنید، سعی کنید طرح آن عمودی باشد. از آنجاکه طرح های راه راه یا هر طرح عمودی هم راستای بدن تان می باشد، بر خلاف طرح های افقی که بدن را کوتاه جلوه می دهند، آن را کشیده تر نشان می دهد.

 

لباس زیر مناسب بپوشید

خیلی از خانم ها از لباس زیرهایی استفاده می کنند که اندازه شان نیست. هنگامی که برای خرید به مغازه می روید، از فروشنده بخواهید لباس زیری در اختیارتان قرار دهد که دقیقا اندازه تان می باشد. او اندازه تان را خواهد گرفت و طبق آن گزینه مناسبی را در اختیارتان خواهد گذاشت. اگر از لباس زیرهای کوچک تر از سایز خودتان استفاده کنید، بالاتنه تان درشت تر به نظر خواهد رسید؛ اگر لباس زیرتان بزرگ باشد، بد استایل و شلخته به نظر خواهید رسید.

  • استفاده از لباس زیر سایز مناسب، سبب می شود تا بالاتنه شما کوچکتر از چیزی که می باشد به نظر برسد.

 

گن لاغری بپوشید

پوشیدن گن لاغری در زیر لباس تان، شما را لاغرتر نشان داده و وضعیت بدن تان را در حالت بهتری قرار خواهد داد. گن، پوشش خوبی است که باعث می شود اندام و همچنین لباس هایتان جذاب تر به نظر برسند.

 

از اکسسوری های مناسب استفاده کنید

اگر اضافه وزن شما در قسمت میانی قرار دارد، یک کمربند پهن، آن را پنهان خواهد کرد. گوشواره های براق یا یک تل یا باندانای زیبا، توجه را از بدن منحرف کرده و باعث می شود افراد به قسمت های دیگر صورت تان نگاه کنند.

 

کفش های جذاب بپوشید

به طور کلی، کفش هایی که تا مچ پا هستند یا روی مچ بند می خورند، پاها را کوتاه تر جلوه می دهند. به جای آن از بوت های بلند یا کفش های تخت باله استفاده کنید. مطمئنا کفش های پاشنه بلند پاهای هر کسی را زیباتر جلوه خواهند داد.

 

از پوشیدن پیراهن های خیلی گشاد خودداری کنید

بسیاری از خانم ها فکر می کنند پوشیدن لباس های گشاد، اندام آنها را می پوشاند. اما در واقع این لباس ها تنها آن بخش هایی را که سعی دارید پنهان کنید، بیشترجلوه می دهند. پوشیدن لباس های خیلی گشاد باعث می شوند تا دیگران متوجه شوند که دارید تلاش می کنید چیزی را پشت لباس تان پنهان کنید. این مدل لباس پوشیدن، شما را چاق تر جلوه می دهد.

 

شلوار اندازه تان بپوشید

شاید فکر کنید پوشیدن شلواری که بزرگ تر از اندام شماست، جذاب تر از شلوارهای تنگ خواهد بود. اما واقعیت این است که هر دو گزینه اصلا جذابیتی ندارند. شلوارهای خیلی بزرگ، اندام تان را پنهان می کند و باعث می شود چاق تر به نظر برسید. شلواری را خریداری کنید که کاملا اندازه تان باشد، یا اگر چنین شلواری پیدا نکردید، از یک خیاط بخواهید آن را برایتان بدوزد.

  • همچنین می توانید سراغ شلوارهای بوت کات بروید. این مدل شلوار، دمپای گشادتری داشته و باعث می شود پایین تنه تان متناسب تر به نظر برسد.

 

دامن بپوشید

دامن های مدادی، برای خانم هایی که اندام پر پیچ و خمی دارند، بسیار مناسب خواهد بود؛ چراکه این مدل دامن در انحنای بدن می نشینند. این دامن ها نیز درست مثل شلوارهای بوت کات، در نقاط مناسب بدن قرار گرفته و پایین تنه تان را متناسب جلوه می دهند.

 

پیراهن های A شکل بپوشید

این مدل پیراهن، انحنای بدن را بیشتر جلوه داده و در عین حال شکم، ران ها و باسن را می پوشاند. بخش کلوش پایین آن ها خیلی جذاب تر از پیراهن های تنگ تر است؛ چراکه پیراهن های تنگ هر عیبی را در این ناحیه را به طور کامل نشان می دهند.

  • یک مدل جذاب و مناسب برای اغلب اندام ها، پیراهن های چپ و راستی می باشد.

 

کمرتان را بیشتر نشان دهید

مهم نیست چه سایزی هستید، در هر صورت بهتر است اندام تان را نشان دهید تا آن را بپوشانید. لباس هایی انتخاب کنید که کمرتان را بیشتر نشان می دهند. حتی خانم های چاق هم اندام های ساعت شنی دارند و باید آن را نشان دهند. این یعنی لباس هایی بپوشید که اندازه تان بوده و اندام تان را به جای پنهان کردن، نشان دهد. از رنگ ها و طرح هایی استفاده کنید که توجهات را به کمرتان جلب می کنند؛ مثلا لباسی با راه راه های عمودی یا یک کمربند زیبا انتخاب کنید.


انتخاب لباس مناسب برای آقایان

انتخاب لباس مناسب برای آقایان

لباس های اندازه خودتان را انتخاب کنید

آقایانی که اندام چاق تری دارند، فکر می کنند پنهان شدن زیر لباس های گشاد سایزشان را هم پنهان می کند؛ اما این حقیقت ندارد. لباس های اندازه اندام تان، واقعا جذاب تر (و البته راحت تر) از لباس های گشاد هستند.

  • به همین منوال، لباس هایی که خیلی تنگ هستند اضافه وزن تان را بیشتر نشان می دهند. پوشیدن لباس اندازه اندام، نکته ای است که باید به آن توجه داشت.

 

لباس های کلفت نپوشید

هر چه پارچه لباس تان کلفت تر باشد، به حجم بدن تان اضافه خواهد شد. پوشیدن پلیورها و حتی تیشرت های کلفت، باعث می شوند چاق تر از چیزی که هستید به نظر برسید. به علاوه باعث می شود تا بیشتر عرق کنید، که این موضوع یکی از مشکلات رایج در مردان چاق است.

 

از پوشیدن لباس های کژوال خودداری کنید

بیشتر لباس های کژوال برای آقایان چاق، اصلا جذاب نیستند. لباس های گشاد و تیشرت های نازک اصلا به درد آقایان چاق نمی خورند. واقعیت این است که برای آقایان چاق و با اضافه وزن، یک شلوار پارچه ای اندازه اندام به همراه یک کت بلیزر ، بیشتر و بهتر از یک شلوار جین و تیشرت خواهد بود. سعی کنید کمی رسمی تر لباس بپوشید تا جذاب تر شوید و بیشتر احساس راحتی کنید.

 

ساده لباس بپوشید

لباس هایی که طرح های زیاد و شلوغی دارند، تنها باعث جلب توجه دیگران به بدن و اندام تان می شوند. سعی کنید از رنگ های ساده و طرح های مینیمال در لباس هایتان بهره ببرید. این کار فرم بدن تان را جذاب تر کرده و نمی گذارد چشم ها مستقیما معطوف آن شود.

 

نسبت های معمول بدن را به هم نزنید

در لباس پوشیدن، نسبت های معمول بدن تان را به هم نزنید. برای مثال، اگر شکم بزرگی دارید از پوشیدن شلوارهای فاق کوتاهی که در زیر شکم تان قرار می گیرند خودداری کنید. این کار باعث می شود شکم شما بیشتر توی ذوق بزند. به جای آن، شلوارهایی بپوشید که تا حد معمول، یعنی تا حدود ناف قرار می گیرد. این کار، شکم را پوشانده و نسبت معمول بدن را حفظ می کند.

  • اگر شلوار روی شکم تان خوب نمی ایستد و پائین می آید، می توانید به جای کمربند از ساس بند استفاده کنید. ساس بند هم شیک بوده و هم مشکل تان را برطرف می کند.
تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید