نکاتی که هنگام خرید کوله پشتی مناسب دانش آموزان باید بدانید

0
440
نکاتی برای انتخاب کردن کوله پشتی مناسب دانش آموزان

انتخاب کوله پشتی مناسب دانش آموزان می تواند کار سرگرم کننده ای باشد. اما کار ساده ای نیست. شخصی که به مدرسه می رود، قرار است برای ۹ ماه، تمام وسایل و کتاب های نسبتا سنگینش را در یک کیف حمل کند. پس باید کیف مناسبی داشته باشد تا به کمر و گردنش آسیبی وارد نشود. برای انتخاب بهترین کوله پشتی، به استایل و زیبایی آن فکر کنید؛ اما فاکتور های مهم تری مثل اندازه و کاربردی بودن آن را هم در نظر داشته باشید. با توجه به نکاتی که در ادامه این مقاله آمده است، می توانید مناسب ترین کوله پشتی را برای مدرسه انتخاب کنید.

 

امکانات کوله پشتی مدرسه

انتخاب امکانات کوله پشتی

اندازه و جیب های آن را در نظر بگیرید

مشخص کنید وسایلی که قرار است با خود به مدرسه ببرید، چه وزن و اندازه ای دارند. همچنین به انواع جیب هایی که نیاز دارید فکر کنید. برای مثال، دبیرستانی ها نسبت به دانش آموزان کلاس اول نیازهای متفاوتی دارند. مواردی که باید در نظر داشته باشید به شرح زیر هستند:

 • آیا نیاز به قسمتی برای لپ تاپ خود دارید؟
 • آیا نیاز به جایی برای گذاشتن نهار خود دارید؟
 • آیا به جایی برای گذاشتن خودکار، کلید و چیزهای کوچک دیگر نیاز دارید؟
 • محفظه نگه دارنده قمقمه می خواهید؟
 • چند عدد کلاسور، دفتر و کتاب را قرار است با هم حمل کنید؟

 

جنس پارچه را انتخاب کنید

جنس پارچه ای که کوله پشتی از آن ساخته شده است، وزن، میزان رد و بدل شدن هوا و دوام آن را مشخص می کند.

 • پارچه های مصنوعی جدید، دوام بیشتری دارند؛ اما چرم طبیعی به مرور زمان ارزش بیشتری پیدا می کند.
 • پارچه های مصنوعی، سبک تر از چرم طبیعی هستند. اگر یک کوله پشتی چرم انتخاب کنید، حتی قبل از آن که آن را پر کنید بسیار سنگین خواهد بود.
 • پارچه های مصنوعی مثل نایلون یا پلی استر نسبت به پارچه های طبیعی مثل نخ، خاصیت ضد آب بیشتری دارند.
 • پارچه های طبیعی مثل کنف، نسبت به انواع مصنوعی، با محیط زیست سازگار ی بیشتری دارند. اگر برایتان مهم است که کیفی دوست دار محیط زیست داشته باشید، فیبر طبیعی را انتخاب کنید.

 

زیپ ها را بررسی کنید

از نزدیک به بسته شدن جیب ها نگاه کنید و مطمئن شوید که محکم بوده و به راحتی بسته می شوند.

 • برای دسترسی راحت تر، زیپ های دوتایی را انتخاب کنید.
 • به دنبال زیپ های فلزی باشید، چراکه این زیپ ها دوام بیشتری دارند.

 

مد روز را در نظر داشته باشید

استایل، یک ویژگی مهم در انتخاب کوله پشتی برای مدرسه است. شما باید به دنبال کیفی باشید که زیبا بوده و شبیه به کوله پشتی های مد روز باشد. همچنین می توانید برای داشتن استایلی بهتر، کیف مدرسه خود را با کفش تان ست کنید.

 • در هنگام نگارش این مقاله، مدل های چاپی در دنیای مد مشاهده می شوند، اما رنگ های یک دست را هم در نظر داشته باشید؛ از آنجا که قرار است این کیف را هرروز استفاده کنید، باید رنگی را انتخاب کنید که با بیشتر لباس هایتان ست شود.
 • تقریبا نیمی از کوله پشتی هایی که توسط بزرگترین شرکت ها فروخته می شوند، مشکی هستند. اگر کیفی زیبا می خواهید که هیچ وقت از مد نیافتد و مناسب بیشتر لباس ها باشد، کوله پشتی مشکی را انتخاب کنید.
 • کیف های دوست دار محیط زیست را امتحان کنید. این روزها کوله پشتی های ساخته شده از مواد قابل بازیافت و یا سازگار با محیط زیست، بسیار ترند هستند.

 

بندهای کوله پشتی دخترانه

انتخاب بند و بالشتک ها

بالشتک ها و بند های کوله را در نظر داشته باشید

بررسی کنید که برای حمل راحت و بی خطر وزن داخل کیف خود، چه مقدار بالشتک نیاز دارید.

 • کیفی با بند های پهن و دارای بالشتک را انتخاب کنید تا به درستی وزن را روی شانه های شما نگه دارد.

 

کوله پشتی با بندهای قابل تنظیم را انتخاب کنید

بندهای کوله پشتی باید قابل تنظیم کردن باشند تا بتوانید کیف را به طور محکم در مقابل قوی ترین قسمت کمر خود قرار دهید. اگر کیف به اطراف تکان خورده یا در پایین کمر شما قرار گیرد، می تواند باعث ایجاد درد کمر و مشکلات ستون فقرات شود؛ به خصوص زمانی که وزن زیادی باشد. بر اساس گفته متخصصان ارتوپد، کوله پشتی مناسب دانش آموزان باید حدود ۵ سانتی متر بالاتر از کمرشان باشد.

 

کوله پشتی های دو بندی را انتخاب کنید

به جای استفاده از کوله های تک بندی، از انواع دو بندی استفاده کنید. استفاده از کیف هایی که فقط یک بند دارند، می توانند باعث ایجاد مشکلات هم ترازی در کمر، ستون فقرات، آسیب گردن و شانه ها شوند.

 

بند روی کمر را در نظر داشته باشید

اگر به طور معمول بار سنگینی را در کیف خود حمل کنید، باید انواع کوله پشتی که بند دور کمر دارند را انتخاب کنید تا بتوانید وزن را بیشتر روی اندام تان پخش کند.

 

کوله پشتی با بالشتک را در نظر داشته باشید

بعضی از کوله پشتی ها برای راحتی بیشتر، در قسمت پشتی خود تعدادی بالشتک دارند.

 

مدل های مختلف کوله پشتی مدرسه برای دانش آموزان


انتخاب مدل کوله پشتی


کوله پشتی پستچی

کیف مدل پستچیکوله پشتی های دو بندی نسبت به مدل هایی که یک بند دارند، وزن را بیشتر پخش کرده و برای سلامت کمر شما بهتر هستند؛ اما کیف های مدل پستچی با اینکه یک بند دارند، بسیار مد روز هستند. تصمیم بگیرید که کدام مزیت برای شما بیشتر اهمیت دارد.


کوله پشتی زیپ دار و در دار

کوله پشتی در دارکوله پشتی های کلاسیک، معمولا زیپ های کاملی دارند که از یک سمت، از نزدیک کف کوله تا قسمت بالا، و از بالا تا سمت دیگر و تا نزدیک کف کوله می روند. کوله پشتی های دیگر فقط از سمت بالا باز شده و ممکن است شامل یک زبانه باشند که روی کوله را به جای زیپ می بندد.

 • کوله پشتی های زیپ دار به شما اجازه می دهند تا وسایل بزرگ خود، یا چندین مورد از وسایل تان را به راحتی حمل کرده و استفاده کنید.
 • کوله های در دار، ممکن است فضای بیشتری به شما بدهند؛ زیرا زبانه بالای آن می تواند وسایل بزرگ و برآمده ای مثل ژاکت را در خود جای دهد.

کوله پشتی چرخ دار

کوله پشتی های چرخ داردر چند سال اخیر، کوله پشتی هایی که چرخ داشته و می توان آن ها را به جای روی دوش انداختن روی زمین کشید، بسیار محبوب شده اند. این مدل گزینه خوبی برای حمل وسایل سنگین مدرسه است.

 • به یاد داشته باشید که کیف چرخدار حتی قبل از پر شدن به دلیل اضافه شدن میله، دسته و چرخ وزن بیشتری دارد. به دلیل آن که این کیف وزنی بیشتر از کیف های عادی دارد، باید اطمینان حاصل کنید که کودک تان بتواند آن را حمل کند.
 • حرکت دادن کیف های چرخ دار در فضاهای شلوغی مثل راهروی بین کلاس ها کمی سخت است.
 • استفاده از کیف چرخدار برای حمل وسایل بسیار سنگینی مثل تعداد زیادی کتاب درسی که نمی خواهید آن را بلند کرده و روی دوش خود حمل کنید، فوق العاده است.
 • بعضی از مدارس برای کیف چرخدار قانون دارند و برخی دیگر اجازه استفاده از آن ها را نمی دهند، بنابراین قبل از خرید کوله پشتی این مورد را بررسی کنید.

خرید کیف کوله پشتی برای مدرسه

محل خرید کوله پشتی

تصمیم بگیرید که می خواهید آنلاین خرید کنید یا حضوری

خرید آنلاین کیف مزایایی را شامل می شود، اما خرید حضوری، حس بهتری نسبت به آن چه که می خرید به شما می دهد.

 • خرید آنلاین احتمالا به شما گزینه های بیشتری برای انتخاب داده و قیمت های کمتری را نیز پیشنهاد می دهد.
 • خرید حضوری این امکان را به شما می دهد تا بتوانید کوله پشتی را امتحان کرده و از اندازه درست آن اطمینان حاصل کنید. هچنین می توانید داخل آن را برای دیدن امکانات بیشتر بررسی کنید.

 

یک مغازه انتخاب کنید

کوله پشتی مناسب دانش آموزان شاید در بسیاری از خرده فروشی ها موجود باشد. فروشندگان مغازه های بزرگ احتمالا قیمت کمتری را پیشنهاد دهند، اما فروشگاه های تخصصی، تجربه و تخصص بیشتری دارند. این نکات را در نظر داشته باشید:

 • فروشگاه های آنلاین، گزینه های زیاد و قیمت کمتری دارند.
 • بعضی از فروشگاه های آنلاین، گاهی اوقات به صورت رایگان کیف را برای شما فرستاده و اجازه می دهند آن را امتحان کنید و اگر مناسب نبود، آن را برگردانید.
 • بعضی از فروشگاه های بزرگ، کوله پشتی را هم حضوری در فروشگاه و هم به صورت آنلاین می فروشند.
 • فروشگاه های تجهیزات ورزشی معمولا کوله پشتی های متنوعی را ارائه می دهند.
 • فروشگاه هایی که به طور تخصصی چمدان می فروشند نیز محل مناسبی برای خرید کوله پشتی هستند.
 • بعضی از شرکت های معروف مثل برند جان اسپرت، بیشتر روی کوله پشتی تمرکز دارند. شما می توانید به طور مستقیم از فروشگاه های آنلاین این برندها خرید کرده و یا کیف های آن ها را در دیگر فروشگاه های کوله پشتی فروشی پیدا کنید.
 • مغازه هایی که لوازم کوه و کمپینگ می فروشند، روی کوله پشتی های خوب تمرکز کرده و معمولا فروشنده ای حرفه ای دارند که می تواند به شما در انتخاب کوله پشتی مناسب دانش آموزان کمک کرده و شما را راهنمایی کند.

 

کوله پشتی را امتحان کنید

همانطور که گفته شد، شاید سفارش آنلاین کوله پشتی راحت تر باشد، اما بهتر است کوله را به صورت حضوری امتحان کنید که حتما اندازه بوده و بقیه امکانات آن را ببینید.

 • کیفی که می خواهید بخرید را امتحان کنید تا از راحت بودن و اندازه مناسب آن اطمینان حاصل کنید.
 • زمانی که کیف را حضوری می خرید، آن را باز کرده و داخل آن، جیب ها و امکانات آن را ببینید. قسمت های داخلی آن معمولا در عکس های فروشگاه های آنلاین دیده نمی شود.
تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید