نکات نگهداری از جواهرات در سفرهای تابستانی – چگونه در سفر از جواهرات مراقبت کنیم

0
1561
نکات نگهداری از جواهرات

با نزدیک شدن به پایان فصل گرما، افراد بیشتری بار سفر را بسته و به سمت سواحل واستفاده از نور آفتاب می روند. همان طور که وسایل خود را در کیف حصیری جدید خود می گذارید، باید به دنبال راهی برای نگهداری از جواهرات دوست داشتنی خود در برابر عوامل مضر این فصل نیز باشید. ۶ نکته اساسی برای حفظ و مراقبت از جواهرات در طول سفرهای تابستانی وجود دارد که در زیر به آن ها می پردازیم.این نکات، نظر بزرگ ترین متخصصان آزمایش و ارزشیابی سنگ ها وجواهرات قیمتی هستند. افرادی که روش های نگهداری از جواهرات را بهتر از همه می دانند.

نگهداری از جواهرات در سفر :

1با احتیاط آن ها را بسته بندی کنید

راحت ترین کار در هنگام بستن چمدان، قراردادن همه جواهرات با یکدیگر و در یک جا است. اما گذاشتن الماس در کنار مروارید (و دیگر سنگ های قیمتی) باعث خراش آن ها می شود، بنابراین توصیه می شود که این جواهرات، به صورت تکی در کیسه های نرم و پارچه ای یا جعبه جواهرات که دارای محفظه های جدا هستند نگهداری شوند تا ازخراشیدگی و تیرگی  سنگ ها وهم چنین در هم رفتن زنجیرها جلوگیری گردد. اگر سفر شما بسیار کوتاه است و نمی توانید یک کیسه یا جعبه جواهر پیدا کنید، برای جلوگیری از درهم رفتن زنجیرها در یک دیگر می توانید  آنها را داخل یک نی قرار دهید. همچنین می توانید جواهرات را به صورت جداگانه برای محافظت بیشتر در یک دستمال بپیچید.

2در ساحل از جواهرات استفاده نکنید

سایش شن ها به جواهرات باعث آسیب دیدن آن ها می شود. شن ها بر روی سنگ های قیمتی مانند یک سمباده عمل می کنند. مانند انتخاب لباسی که قرار است بپوشید، در هنگام انتخاب جواهر مورد استفاده خود نیز به فعالیتتان در آن روز توجه داشته باشید. با به یاد آوردن برنامه روزانه تان ممکن است از خیر استفاده از جواهر در آن روز گذشته و آن را در جای امن خود نگه دارید.

مطلب مرتبط:  معرفی 9 مدل دامن شلواری و روش های ست کردن هریک از آنها

3هنگام آفتاب گرفتن از جواهرات استفاده نکنید

کرم های ضد آفتاب با ایجاد لایه ای روی سنگ، نورهای انکساری و انعکاسی آن را کاهش داده و در نتیجه باعث از بین رفتن درخشش آن می گردد. همچنین این مواد ممکن است باعث رنگ پریدگی جواهرات شما شوند. برای جلو گیری از به وجود آمدن این موارد، سنگ های خود را با یک وسیله تمیزکننده اولترا سونیک به طور مرتب تمیز کنید. همچنین از نگاه داشتن سنگ های رنگی در زیر نور خورشید اجتناب نمایید، زیرا نور خورشید و دمای بالای هوا می توانند به مرور زمان باعث کم رنگ شدن سنگ ها  مخصوصا سنگ های آسیب دیده شوند.

4قبل از شنا جواهرات خود را باز کنید

احتمال گم کردن جواهرات در دریا بسیار بالا است. به عنوان مثال دست ها در آب دریا سرد و منقبض شده و این موضوع باعث می شود که انگشتر به آسانی از انگشت خارج گردد. در ابتدا ممکن است متوجه آن نشوید و این بدان معنی است که انگشتر را برای همیشه از دست داده اید. اگر به استخر می روید حتما قبل از داخل شدن به آب، هرگونه جواهر را از بدن خود خارج کنید. زیرا آب استخر به علت داشتن مواد شیمیایی مضر مانند کلر باعث آسیب رسیدن به جواهرات و مخصوصا باعث تخریب سنگ ها و از دست دادن جلا و درخشش آن ها می گردد.

5از جواهرات قیمتی خود مراقبت کنید

هیچ گاه جواهرات ارزشمند خود را بدون حضور فرد آشنا، روی صندلی های لابی هتل یا اتاقتان رها نکنید. اگر در هنگام سفر با خود اشیای قیمتی به همراه دارید، از در دسترس بودن سیف باکس در هتل انتخابی خود مطمئن شوید. سیف باکس بهترین محل برای نگهداری از جواهرات شما در هتل است. این مراقبت را هنگام شستن وتمیز کردن جواهرات نیز اعمال کنید. آن ها را در محل مطمئنی به دور از لبه سینک، که احتمال سر خوردن و افتادن آن ها در چاه می رود، بشویید.

مطلب مرتبط:  چگونه جواهرات را تمیز کنیم؟ روش های تمیز کردن جواهرات گوناگون در منزل

6در سفر جواهرات بدون گواهی ارزش یا اصالت نخرید

اگر قصد دارید در هنگام سفر جواهری بخرید، قبل از خرید حتما گواهی تایید ارزش یا اصالت آن جواهر را از فروشنده بخواهید. این گواهی ارزشیابی دقیقی از کیفیت جواهر در اختیار شما قرار می دهد. به علاوه با دیدن این برگه، از احتمال مصنوعی بودن آن جواهر و یا ترمیمی بودن آن آگاه می شوید. بعلاوه اگر قصد دارید در آینده آن جواهر را بفروشید، این کار با ارائه گواهی تایید ارزش یا اصالت بسیار راحت تر خواهد بود.

 

گردنبند جواهر بزرگ

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید