تمام نکاتی که قبل از پوشیدن شلوار جین جذب مردانه باید بدانید

0
3446
نکاتی در مورد پوشیدن شلوار جین جذب مردانه

شلوار جین جذب یکی از محبوب ترین شلوارهای مردانه است؛ فهمیدن دلیل این محبوبیت چندان دشوار نیست. این شلوارهای قرن بیستمی که به یکی از اعضای اصلی کمد لباس آقایان تبدیل شده، مسیر طولانی را پشت سر گذاشته است. در ادامه این مقاله با تمام نکاتی که برای پوشیدن شلوار جین جذب مردانه باید بدانید آشنا خواهید شد.

 

استایل یک آقا با شلوار جین چسبان مردانه مشکی

استایل شلوار جین جذب

اکثر جین های چسبان از ترکیب کتان و الاستین درست می شوند. الاستین موجود در شلوار، راحتی و سهولت در استفاده را به ارمغان می آورد. این شلوارها راه رفتن را سخت نمی کنند. همچنین دهانه جین های چسبان استاندارد به اندازه جین های فوق العاده چسبان تنگ نیست و از قسمت مچ پا آزادتر است. پاچه های کمی گشادتر به مردان بلند قد و باریک اندام ظاهر بهتری می بخشد و میان قد و وزن تعادل ایجاد می کند. برای مردانی که نیم تنه بالایی پهن و پاهای باریکی دارند نیز به جای آن که بر روی نیمی از تنه متمرکز شود، ظاهر را یکپارچه می سازد.

 

استایل یک آقا با شلوار جین روشن

ایده هایی برای پوشیدن شلوار جین جذب مردانه

استایل همه پسند

این استایل برای همه مناسب است. فقط بهتر است رنگ های تیره، و بیشتر مشکی را انتخاب کنید تا به راحتی استایل مورد نظرتان را به دست آورید. برای یکپارچگی بیشتر می توانید آن را با کفش های مشکی ترکیب کنید. استایل سرتاپا مشکی قانونی است که هرمردی باید از آن پیروی کند. علاوه بر این انتخاب آن آسان و احتمال خطا یا پشیمانی بسیار پایین است.

استایل گرانج

این استایل یک ظاهر بدون دردسر و ساده است. اگرچه خواننده های راک دهه ۹۰ از لباس های گشادتری استفاده می کردند، اما جین جذب به نوعی روش مدرن شده این سبک کلاسیک است.  شلوار جین جذب تان را با یک کت جین و تی شرت نوشته دار بپوشید و با یک جفت کفش چرمی یا نیم بوت آن را تکمیل کنید. بهتر است همه چیز را به رنگ های خنثی و ساده استفاده کرده و در استفاده از رنگ ها زیاده روی نکنید.

استایل مناسب شبگردی

احتمالا این استایل محبوب شما خواهد شد؛ زیرا پوشیدن آن بسیار ساده است. کاربرد زیادی دارد، هم می توانید برای شبگردی با دوستان از آن استفاده کنید و هم به عنوان یک لباس راحتی برای کار آن را بپوشید. شما همیشه می توانید با جین جذب این ظاهر زیبا و عادی را داشته باشید. بر خلاف شلوارهای دیگر، هم می توانید به صورت رسمی و هم غیر رسمی از این شلوار استفاده کنید. یک هودی بر روی یک تی شرت ساده و یک کت کمبو بر روی آن برای گشت و گذار در تعطیلات آخر هفته بسیار مناسب خواهد بود.

 

استایل یک آقا با شلوار جین مشکی جذب

با شلوار جین جذب مردانه چه کفشی بپوشیم

یکی از سوالات رایج در مورد ترکیب شلوار جین جذب، هنگام انتخاب کفش مناسب است. جواب بسیار ساده است؛ برای انتخاب کفش مردانه می توانید هر کاری دوست دارید انجام دهید! زیرا تقریبا تمام کفش ها در ترکیب با این شلوار زیبا به نظر می رسند.

 • شلوار جذب با کفش رسمی – شاید غافلگیر شوید، اما کفش های رسمی در ترکیب با شلوارجین جذب واقعا زیبا به نظر می رسند. بهتر است از طیف رنگی مشکی و قهوه ای استفاده کنید؛ زیرا این رنگ با تمام رنگ های جین ترکیب می شود.
 • شلوار جذب با کالج – کالج مردانه یک گزینه مناسب برای ماه های گرم سال است. در این مورد نیز رنگ مشکی و قهوه ای بهترین انتخاب خواهد بود.
 • شلوار جذب با کتونی – می توانید برای مناسبت های نیمه رسمی و غیر رسمی از این استایل استفاده کنید. جین های چسبان و بلوزهای بلند لباس های راحتی هستند؛ جین جذب و بلوزهای کوتاه نیز برای نیمه مراسم های رسمی تر مناسب خواهد بود.
 • شلوار جذب با چکمه چلسی – از این کفش نیز می توانید بسته به لباسی که انتخاب می کنید برای مراسم های رسمی و غیر رسمی استفاده کنید. می توانید از یک تی شرت استفاده کنید یا در مراسم های رسمی تر، پیراهن مردانه بپوشید.
 • شلوار جذب با نیم بوت صحرایی – از همان قوانین چکمه چلسی پیروی کنید. این استایل هم برای مراسم های رسمی و هم غیر رسمی کاربرد دارد. بهتر است در اکثر مواقع از رنگ های خنثی استفاده کنید.

 

استایل یک آقا با شلوار جین و کفش رسمی

بهترین انتخاب برای اندام های مختلف

جین جذب برای مردان درشت اندام

تعادل و تناسب در پوشیدن جین جذب بسیار مهم است؛ بنابراین بهتر است مردان درشت اندام به جای جین جذب از شلوار های اسلیم فیت استفاده کنند. این شلوارها در عین این که اندام آن ها را نشان می دهد برش ملایم تری دارند. از آن جا که این شلوارها گشاد تر هستند، فضای بیشتری را به ران های حجیم شما اختصاص می دهند و توجه کمتری را معطوف پاها می کنند. اگرچه تفاوت اندکی میان این دو شلوار وجود دارد، اما به این معنا نیست که بتوانید از آن به عنوان یک جین جذب برای افراد چاق استفاده کنید و از قوانین آن پیروی کنید.

هنگام خرید شلوار از انتخاب پارچه های نازک یا تمام کش نیز اجتناب کنید. پارچه های کشی به پوست بدن می چسبند و بیش از اندازه تنگ و چسبان به نظر می آیند. پوشیدن پارچه های نازک نیز دشوار است؛ مگر اینکه کمی شل شده باشد. در نهایت هنگام انتخاب رنگ به دنبال رنگ های تیره و مشکی باشید. این رنگ ها شما را باریک تر نشان خواهند داد.

جین جذب برای مردان باریک اندام

اگر پاهای لاغر یا باریکی دارید، می توانید از جین های فوق العاده چسبان یا جین های چسبان عادی استفاده کنید. اما در قسمت بالاتنه از بلوزهای گشاد استفاده کنید تا زیادی بلند و باریک به نظر نرسید. هنگامی که موضوع به جین جذب برای افراد باریک اندام مربوط باشد، انتخاب استایل تک رنگ یک گزینه مینیمالیستی زیبا است که با فرم بدن تطبیق دارد.

 

استایل یک آقا با شلوار اسکینی و کت

انتخاب رنگ شلوار جین جذب مردانه

شلوار روشن

این رنگ برای استایل های عادی برای شبگردی یا تفریح کردن مناسب است، زیرا می توانید به راحتی آن را با تی شرت یا پیراهن مردانه ترکیب کنید. در حال حاضر جین های روشن در بازار رواج دارند و برای هر کمد لباسی ضروری است. تقریبا می توانید با هر چیزی آن ها را ترکیب کنید و برای مراسم های نیمه رسمی و غیر رسمی بپوشید.

شلوار تیره

این رنگ یکی از آسان ترین استایل های موجود است و می توانید به راحتی صبح تا شب را با آن سر کنید. افزودن آن به هر ظاهری آسان است و تقریبا تمام استایل ها را در بر می گیرد و به این ترتیب گستره استایلی شما را با گزینه های نامحدودی روبه رو می کند. علاوه بر این، گزینه مناسبی برای کفش های رسمی مانند بروجز و کالج است و می توانید برای یک ظاهر رسمی آن را با کت ترکیب کنید.

رنگ های جسورانه

پوشیدن این رنگ ها کمی دشوار است؛ اما اگر می خواهید کمی رنگ به ظاهر خود اضافه کنید، چرا از رنگ های جسورانه ای مانند قرمز کمک نگیرید؟ مابقی ظاهر را به رنگ های خنثی نگه دارید تا اغراق شده جلوه نکنید. اما اگر به ترکیب لباس علاقه دارید، رنگ های جسورانه گزینه مناسبی برای کمد لباس شما خواهند بود.

 

استایل یک آقا با شلوار چسبان مشکی

انتخاب اندازه مناسب جین چسبان

احتمالا این مورد یکی از اساسی ترین عناصر هنگام خرید شلوار جین جذب است. اگر سایز خود را نمی دانید، دور کمر و دور ران تان را اندازه بگیرید. داشتن اندازه دقیق برای خرید شلوار چسبان بسیار مهم است. شما که نمی خواهید شلوارتان هنگام نشستن پاره شود!

دور کمر

این عددی است که بر روی برچسب شلوار مشاهده خواهید کرد، برای مثال شماره ۴۰ سایز کمر شما است. هنگامی که شلوار را می پوشید باید به راحتی بالا بیاید. اگر برای این کار تقلا کنید، احتمالا برای شما تنگ است. این کار شامل بستن دکمه هم می شود. اگر با بستن دکمه ها مشکل دارید شلوار برای سایز شما مناسب نیست. اندازه شلوار باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی دست خود را میان شلوار و بدن فرو ببرید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید باید سایز بعدی را امتحان کنید. اگر به دنبال یک جین جذب برای افراد درشت اندام می گردید بهتر است جین هایی را امتحان کنید که کمر آن ها پهن تر است تا کمی فضای اضافی به خود بدهید.

قد

قد بعضی از شلوارها با حروف انگلیسی در کنار عدد روی برچسب مشخص می شود؛ برای مثال در شماره ۳۲R ، R نشان دهنده طول شلوار است. طول شلوار معمولا اندازه درونی پا، یعنی از قسمت خشتک تا مچ پا اندازه گرفته می شود. معمولا با حروف اختصاری (S)  برای ۲۹ اینچ ، (R) برای ۳۱ اینچ و (L) برای ۳۳ اینچ به کار می رود. علاوه بر این گزینه های بلند تر برای پاهای کشیده تر نیز وجود دارد. بهتر است شلواری را انتخاب کنید که طول آن درست تا مچ پای شما باشد.

آزمایش نیشگون

یک راه دیگر برای پیدا کردن سایز مناسب شلوار جین، آزمایش نیشگون است. پارچه دور قسمت ران را نیشگون بگیرید. اگر حدود ۱ تا ۲ اینچ پارچه در دست شما آمد، شلوار برای شما مناسب است؛ اما اگر برای گرفتن پارچه تقلا کردید، احتمالا برای شما تنگ است.

 

استایل یک آقا با شلوار جذب و کتونی

مراقبت از شلوار جین جذب

مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که جین به شست و شوی زیاد نیازی ندارد؛ چراکه در این صورت پارچه بی رنگ و نازک خواهد شد. در صورت لزوم می توانید این کار را انجام دهید، اما در مورد شست و شوی مداوم مراقب باشید. علاوه بر این، از شست و شوی نرم غافل نشوید.

 • شلوار جین را پشت و رو کنید.
 • با استفاده از اسپری مخصوص جین شلوار خود را تر و تازه کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که جلو و عقب را به طور کامل پوشش دهید.
 • سپس شلوار را به حالت عادی برگردانده و فرآیند را تکرار کنید.
 • اجازه دهید شلوار خشک شود. این گونه بدون هیچ آسیبی به شلوار، آن را با طراوت کرده اید.

 

استایل مردانه با کت طوسی و شلوار مشکی

تاریخچه شلوار جین جذب

جین های چسبان و جذب برای اولین بار در دهه ۱۹۵۰ تولید شد و ستاره های سینما مانند مرلین مونرو، روی راجرز، لون رنگر، سیکو کید، جن آتری و ساندرا دی از آن استفاده کردند. ظاهر چسبان آن برای ایجاد جذابیت جنسی طراحی شده بود و به همین عنوان در مجله رول ایمیج شناخته شدند. در دهه ۱۹۷۰ جنبش پانک راک بریتانیا به راه افتاد و گروه هایی پیشرو در مد، مانند کلاش و راموز موجب بدنامی شلوارهای تنگ و چسبان شدند. ترکیب رنگ های تیره، جین های چسبان، زیپ و چرم به یونیفورم پانک راک تبدیل شد.

ما امروزه جین جذب به صنعتی فراتر از مد و موسیقی تبدیل شده است. اگرچه این شلوارها تنگ هستند، اما بسیاری از دوچرخه سوارها و اسکیت بازان حرفه ای، به خاطر خاصیت کششی و انعطاف پذیری آن، ترجیح می دهند با جین جذب ورزش کنند. این شلوار تبدیل به یک عنصر ثابت برای لباس های رسمی و غیر رسمی تبدیل شد و وجود آن در هر کمد لباسی ضروری است.

 

استایل مردانه جذاب

نکاتی برای پوشیدن شلوار جین جذب مردانه

 • بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید؛ مشکی، آبی تیره و خاکستری همیشه مطمئن ترین گزینه هستند.
 • کفش رسمی و غیر رسمی برای جین جذب کاربرد دارد؛ به این معنا که می توانید برای هر مناسبتی از آن استفاده کنید.
 • از سایز آن اطمینان حاصل کنید؛ شما می خواهید که این شلوار فرم بدن تان را به زیبایی نشان دهد، پس گزینه های بیش از اندازه تنگ را فراموش کنید.
 • اگر بدن ورزیده ای دارید به جای جین جذب از جین راسته استفاده کنید. این شلوار تعادل بیشتری در ظاهر شما ایجاد خواهد کرد.

سخن آخر

جین های چسبان به لطف همه کاره بودن شان به یکی از بزرگ ترین استایل های لباس مردانه تبدیل شده اند. با توجه به طیف وسیع رنگ ها، سایز ها، استایل ها و پارچه ها می توانید برای موقعیت های گوناگون، روز یا شب و هر فصلی از آن ها استفاده کنید. چطور می توانید عاشق آن نشوید؟

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید