وای، عالی شدی! دیشب خوب خوابیدی، نه؟ به سوالشون خندیدم و جواب دادم: “نه” و کرم روشن کننده زیر چشمم رو توی دستم گرفتم. دیگه از خسته به نظر رسیدن خسته شده بودم، پس وقتی روشن کننده زیر چشم توی فروشگاه نظرم رو جلب کرد فورا آن را خریدم. باور نمی کردم چنین تغییری ایجاد کرده باشد، و کنجکاو بودم ببینم چه راه های دیگری برای مشکل خسته به نظر رسیدن چشم ها وجود دارد…

فکر کردن به این که کسی وجود داشته باشه که نخواهد چشم هاش درخشان تر جلوه کند سخت است. این درخشش گویای سلامتی بوده و نه تنها به لحاظ ظاهری عالی است، بلکه حس خوبی هم به من می دهد. وقتی خوب به نظر می رسم حس می کنم می توانم دنیا را فتح کنم. وقتی خسته ام (وخسته به نظر می رسم) در خانه می مانم، موهایم را هم بالای سرم می بندم و کار خاصی انجام نمی دهم. پس با متخصصان چشم از میکاپ آرتیست گرفته تا جراح راجع به این که چگونه دیدگانتان را جلا دهید صحبت کرده و به نتایج زیر رسیدم:

از یک سایه چشم روشن استفاده کنید

یکی از آسان ترین راه ها برای این که چشمانی درخشان تر داشته باشید روشن کردن سایه چشم هایتان است. با زدن رنگ روشن به کمک کمی اکلیل چشمانتان به چشم می آیند. تنها کافیست با رنگ های سایه ها بازی می کنید تا به آن ظاهر درخشان و کاملا بیدار برسید.

یک میکاپ آرتیست در این زمینه می گوید “گوشه های چشمتان را رنگ روشن بزنید. برای این که چشمتان بیشتر توی چشم بیاید روی قسمت یک سوم داخلی پلک بزنید و همین طور روی مجرای اشک رنگ روشن بزنید. با این کار چشم ها، تر و تازه تر و بیدار تر به نظر می رسند.” امروز صبح این کار را امتحان کنید و نتیجه آن را ببینید.

لب هایتان را کم رنگ تر جلوه دهید

این هم یک راهکار دیگر که به آن فکر نکرده بودم. وقتی یک رژ رنگ لب ساده انتخاب می کنید تمام توجه به چشمانتان معطوف می شود. این کار کمک می کند نگاه به سمت بالا و چشم ها برگردد و به طور طبیعی چشمانتان درخشان تر جلوه کند. یک میکاپ آرتیست در مجله سلامت بانوان می گوید: “به لب هایتان رنگ روشن تری بزنید چون با این کار توجه را از لبانتان کم کرده و به چشمانتان معطوف خواهد کرد”.

دوش آب سرد بگیرید

اگر صبح ها به سختی از خواب بیدار می شوید کمی آب یخ می تواند جواب شما باشد. نه اینکه بخورید، بلکه با آن دوش بگیرید. وقتی صاف روی پشتمان می خوابیم مایعات بدن در زیر پوست حساس زیر چشممان جمع می شود. این کار در صبح زیر چشم ها را کبود و متورم می کند. یکی از بهترین راه های خلاصی از تورم استفاده از یخ است.

چشم های پف کرده خسته و بی حال به نظر می رسند. یک میکاپ آرتیست می گوید “هر چیز سردی معجزه می کند، حتی یک کیسه یخ.” سینک حمام خود را با آب سرد پر کنید و صورتتان را در آن فرو ببرید. نه تنها از پف زیر چشم خلاص می شوید بلکه فورا بدون این که قهوه خورده باشید احساس کاملا بیداری می کنید.

یک کانسیلر روشن پیدا کنید

یک کانسیلر زیر چشم رنگ روشن به من کمک کرد از یک ’مادر خسته‘ به یک ’مادر همیشه در حرکت‘ تبدیل شوم. این یک قدم سریع است اما تفاوت بزرگی ایجاد می کند.” یک راه حل آسان، پیدا کردن کانسیلر مناسب است. “کانسیلر، یا کرم های با رفلکس نور برای کاهش تیرگی زیر چشم و دایره کبود این ناحیه عالی هستند اما این کرم ها را آقایان نمی توانند استفاده کنند. جایگزین آن برای آقایان ضدآفتاب مینرال رنگی است که با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد و دو کار حفاظت در برابر اشعه UV و کاهش سایه های صورت را انجام دهد.”

 

مهم است که محصولات مختلف را تجربه کنید تا مناسب ترین را برای خود پیدا کنید. “درخشندگی چشم ها تنها منحصر به پوشاندن تیرگی ها نیست، بلکه به پنهان کردن این ایرادات به نحوی که طبیعی جلوه کند نیز مربوط می شود ” این را یک محقق به من می گوید. “همه کانسیلرها مثل هم ساخته نشده اند، مخصوصا وقتی حرف از پوست لطیف دور چشم به میان می آید.”

مژه ها را فر دهید

وقتی صبح ها دارم آماده می شوم دوست دارم صورتم را در عرض پنج دقیقه آماده کنم. وقت زیادی را صرف آرایش نمی کنم، بنابراین می خواهم از هر کدام از لوازم آرایشم به بهترین نحو استفاده کنم. همیشه فرمژه را وسیله ای اضافی و غیرضروری می دانستم اما بعد از شنیدن حرف های متخصصان در این زمینه متقاعد شدم تا از آن استفاده کنم.

یک میکاپ آرتیست پیشنهاد می دهد هر خانم باید یک فرمژه (خوب) خوب در کیفش داشته باشد. وی می گوید: “فرمژه بهترین دوست شما خواهد شد. با ایجاد طول و حجم در مژه ها، فرمژه چشم ها را طوری جلوه می دهد که انگار بازِ هستند. همیشه به مراجعینم می گویم اول مژه هایشان را فر دهند و بعد یکی دو لایه ریمل بزنند.”

بعضی از ما به طور طبیعی مژه های صاف داریم که باعث می شود چشم هایمان درخشان به نظر نرسند. فرمژه راه حل سریع این مشکل است. متخصصان می گویند: “اگر مژه های کسی صاف است می تواند از سایه در قسمت چشم ها استفاده کند.”

مژه مصنوعی بگذارید

حرف از مژه ها که به میان می آید پرپشت کردن مژه هایتان یک راه سریع دیگر برای درخشان جلوه دادن چشم هاست. همیشه فکر می کردم اضافه کردن مژه های بیشتر باعث تیرگی چشم ها می شود اما درست خلاف این درست است.

یک میکاپ آرتیست می گوید “برای بزرگ تر و درخشان تر کردن چشم هایم، بعضی مواقع دو ردیف مژه می گذارم تا هیجان انگیز تر شود. تازگی ها از مژه های مصنوعی خوشم آمده! عالی هستند، ارزان و طبیعی!” دفعه بعد که به خرید رفتید یکی دو تا مژه مصنوعی  مناسب چشمان خود بگیرید تا تفاوتی که ایجاد می کند را احساس کنید.

استراحت کنید

یک دکتر متخصص پوست و مو می گوید: خوابیدن به اندازه کافی عامل بسیار مهمی در درخشان شدن چشم های شماست. تلاش کنید چند بالش بیشتر به رختخوابتان اضافه کنید. نه تنها احساس خواهید کرد در هتل هستید، بلکه بالا رفتن سر شما در زمان خواب از تجمع مایعات در اطراف چشم در صبح جلوگیری خواهد کرد.

راه بعد اضافه کردن کرم مناسب به برنامه همیشگی قبل از خوابتان است. این دکتر می گوید ” کرم دور چشم بهترین محصول ضد پیری بعد از ضد آفتاب است. کرم مناسب، تولید کلاژن و الاستین را برای داشتن پوستی سفت تر و سالم تر افزایش می دهند و با این کار خطوط ریز و تیرگی هایی که در حال افتادن روی پوست هستند را کاهش می دهند.”

[td_smart_list_end]