نگهداری از موهای فر – تمام روش های مراقبت از موی فر

0
131
روش نگهداری از موهای فر

موهای فر از آن دسته موهایی هستند که نگهداری آنها خیلی مشکل بوده و نیاز به رسیدگی بسیار زیادی دارد. ولی زیبایی موهای فر نسبت به دیگر انواع مو بسیار بیشتر خواهد بود. اگر شما هم موهای فر و حالت‌دار داشته باشید دست کم یکبار این حرف را شنیده‌اید که “کاش موهای من هم انقدر زیبا بود”. اکثر کسانی که زیبایی موهای فر و حالت‌دار را می‌بینند فقط به ظاهر توجه می‌کنند و نمی‌دانند که برای رسیدگی و نگهداری این موها چقدر دقت لازم بوده و چه مقدار دردسر پیش رو خواهند داشت. زمانی که شما روی موهای خود می‌خوابید اگر موهای صاف و لختی هم داشته باشید، می‌توانید تاثیر خوابیدن بر روی موها را به سادگی مشاهده کنید. این تاثیرات در مو های فر و حالت‌دار بیشتر مشخص می‌شود. به همین خاطر لازم است که در تمام زمان‌ها به فکر نگهداری بهتر و مناسب‌تر موهای فر خود باشید. در ادامه روش‌های بسیار عالی و مناسبی را برای نگهداری از موهای فر معرفی می‌کنیم.

نکات مهم در نگهداری از موهای فر

برای رسیدگی به موهای فر باید با توجه به موقعیت و شرایط به شیوه‌های خاصی عمل کنید و نکات بسیار مهم را در نگهداری این نوع موها رعایت کنید. در این صورت می‌توانید موهای براق با حالت بسیار زیبا داشته باشید که چشم بیننده را به خود خیره می‌کند.

شانه کردن موهای فر

موی فرموها به طور کلی در روز نیاز به شانه کردن دارند تا حالت زیبای خود را بهتر نشان دهند و گره نخورند. شانه کردن موهای فر شیوه خاصی دارد که باید به آن دقت کنید. اگر موهای فر دارید سعی کنید برای شانه کردن آنها همیشه از انتهای مو شروع کنید. مو‌های فر یا حالت‌دار بیشتر گره می‌خورند و این گره‌ها در انتهای مو بیشتر خواهد بود. ذکر این نکته الزامی است که پس از خوابیدن روی موهای فر امکان گره خوردن آنها بیشتر می‌شود پس باید از انتها شروع به شانه کردن کنید تا از پیچیده شدن مو و کنده شدن آنها جلوگیری کنید. موهای فر از ریشه تا ساقه مو فر بوده و تنها در انتها حالت فر ندارد. بنابراین این امکان که در هر جایی از مو گره ایجاد شود خیلی بیشتر خواهد بود. بنابراین از پایین مو گره‌ها را کم کم باز کنید در نهایت از بالا موها را شانه بزنید.

مطلب مرتبط:  درمان جوش صورت - 5 ماسک طبیعی برای درمان جوش ها

بیشتر شدن موخوره در موهای فر

موهای فر به دلیل حالت‌هایی که دارند و رسیدگی سخت‌تر، بیشتر مستعد موخوره گرفتن خواهند بود. به همین دلیل برای جلوگیری از موخوره موها بهتر است آنها را چند وقت یک بار کوتاه کنید. دقت کنید منظور از کوتاه کردن مو این نیست که موهای بلند نداشته باشید. چرا که موهای فر در نوع بلند زیبایی بسیار بیشتری خواهند داشت. منظور این است که انتهای موهای خود را تا چند سانت کوتاه کنید تا موخوره که بیشتر در انتهای موها ایجاد می‌شود، برطرف شود. برای جلوگیری از موخوره می‌توانید از گیاهان دارویی هم استفاده کنید. دقت کنید که موخوره علاوه بر صدمه رساندن به سلامت مو حالت موهای شما را به صورت وز نشان می‌دهد.


از سرم مو استفاده کنید

سرم مو یک راه حل بسیار عالی برای جلوگیری از گره مو و خشک شدن موهاست که بیشتر برای موهای حالت دار و فر استفاده می‌شود. با استفاده از سرم مو می‌توانید موهای خود را به قدری نرم کنید که هم زیبا‌تر جلوه کنند و هم اینکه برای شانه کردن آنها به مشکل نخورید. دقت کنید که برای استفاده از سرم مو نیازی به اسپری در دفعات خیلی زیاد نخواهد بود و با ۴ تا ۵ پاف می‌توانید خیلی راحت تمام موها را به سرم مو آغشته کنید. البته میزان استفاده از سرم مو به اندازه و حجم موهایتان هم بستگی دارد.


استفاده از نرم کننده

یکی از مهم‌ترین روش‌های رسیدگی به موهای حالت‌دار یا فر استفاده از نرم کننده است. می‌توانید نرم کننده‌ها را داخل حمام پس از استفاده از شامپو استفاده کنید یا اینکه پس از اتمام استحمام زمانی که موهای شما کمی نرم دار است بر روی موهایتان بمالید. نرم‌کننده‌ها باعث می‌شود موهای شما کمتر گره بخورند یا در صورت ایجاد گره به سادگی باز شود. همواره توصیه می‌شود قبل از شانه کردن به انتخای موهای خود نرم کننده بزنید و سپس موها را به آرامی شانه کنید. برخی از نرم‌کننده حاوی براق کننده هم هستند و می‌توانند زیبایی موهای شما را چندین برابر کنند. استفاده از نرم‌کننده به خصوص برای موهای وز و خشک توصیه می‌شود.

مطلب مرتبط:  آموزش روش های فر کردن مو بدون حرارت و آسیب رساندن به موها

شانه مناسب برای موهای فر

موهای فر با استفاده از برس‌ها خیلی بد شانه می‌شوند. حتی اگر قصد داشته باشید موها را از انتها شانه کنید برس ها ممکن است به تارهای مو صدمه برسانند یا موهای شما را از ریشه جدا کنند. برای بهتر شانه کردن موها از شانه‌هایی که دندانه‌های درشت دارند استفاده کنید. موهای فر در قسمت‌هایی که حالت بسیار زیادی دارند، حساس‌تر بوده و شکنندگی بیشتری دارند پس باید با استفاده از برس‌های دانه درشت به آرامی قسمت‌های گره خورده را باز کرده و در نهایت شانه بزنید. برس‌ها تنها زمینه ساز وز شدن و شکنندگی موها را فراهم می‌کنند و با از دست دادن مقدار زیادی مو و کشیدگی تار‌ها بیشتر حالت مخرب و نامناسب مو را افزایش می‌دهند.


موهای فر هنگام خواب

اگر موی فر و حالت‌دار دارید در هنگام خواب باید نکاتی را رعایت کنید. قبل از خواب موهای خود را که منظم بوده و شانه شده‌اند بالای سرتان جمع کرده و حالت گوجه ببندید. این حالت باعث می‌شود نظم موهایتان در هنگام خواب حفظ شده و در قسمت‌های مختلف آن گره ایجاد نشود. همچنین به سلامت بیشتر ساقه‌های مو کمک می‌کند. در هنگام صبح هم می‌توانید خیلی ساده موها را از این حالت خارج کنید بدون اینکه برای گره خوردن یا صدمه رسیدن به آنها نگرانی داشته باشید.


سشوار کردن موها با استفاده از دیسپانسر

موهای فر برای سشوار کردن نیاز به یک وسیله به نام دیسپانسر دارند. دیسپانسر یک وسیله شبیه به کاسه است که انتهای سشوار متصل می‌شود و می‌توانید برای خشک کردن موهای حالت دار از آن استفاده کنید. این وسیله علاوه بر خشک کردن موها حالت و زیبایی آن را چندین برابر می‌کند و از ایجاد موخوره هم جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توان گفت حالت و حجم موهایتان با استفاده از دیسپانسر زیباتر مشاهده می‌شود. در نهایت اگر موهای صاف دارید و قصد دارید آن را فر کنید، اینجا کلیک کنید تا با روش های بدون حرارت و سالم بتوانید این کار را انجام دهید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید