لاغری صورت – معرفی همه روش های اصولی برای لاغر کردن صورت

0
9657
تمام روش های اصولی برای لاغری صورت

شاید احساس می کنید صورتتان پر است یا لپ های تپلی دارید. البته باید صورت مادرزادی خود را دوست داشته باشید؛ چون اعتماد به نفس، بیشترین جذابیت را برای شما به ارمغان می آورد. با این حال راه های موثری هم برای لاغری صورت و افزایش اعتماد به نفس شما وجود دارد. ریموژ در ادامه شما را با تمام روش های طبیعی و سالم برای لاغر کردن صورت آشنا خواهد کرد.

 

خوردن سبزیجات به عنوان خوراکی رژیمی برای لاغر کردن صورت

تغییر رژیم غذایی برای لاغری صورت

از شر چربی های کل بدنتان خلاص شوید

اگر به دنبال لاغری صورت هستید، باید چربی کل بدن خود را آب کنید. بر خلاف ادعاهای فریب دهنده، آب کردن موضعی چربی از طریق رژیم امکان پذیر نیست. در طول روز کالری کمتری مصرف کنید تا بدن شما از چربی ذخیره شده به عنوان منبع انرژی استفاده کند. با این کار، چربی صورتتان هم آب خواهد شد.

 • خوشبختانه بدن برای چربی سوزی ابتدا به سراغ گردن، فک و صورت می رود. پس کافیست کالری مصرفی خود را با روشی اصولی کاهش دهید تا صورتتان در زمان کوتاهی لاغر شود.
 • کالری های مصرفی خود را بشمارید. باید حدود ۳۵۰۰ کالری بسوزد تا نیم کیلو از وزن شما کم شود. البته فعل و انفعالات بدن و حتی نفس کشیدن هم کالری می سوزاند؛ اما اگر بتوانید با برنامه ریزی مناسب، میزان کالری سوزی خود را بالا ببرید، لاغری بصورت خود به خود اتفاق خواهد افتاد.
 • کاهش کالری باید از طریق روش های اصولی صورت گیرد. مثلا ۵۰۰ کالری در روز از طریق رژیم و ورزش، و نه از طریق گرسنگی کشیدن. می توانید خوراکی های سالم تر را جاگزین غذاهای غیر رژیمی کنید. و یا برای شروع، آن کیکی که هر روز می خوردید را حذف کنید. گرسنگی کشیدن به لحاظ پزشکی مضر است. همچنین ممکن است بدنتان در اثر گرسنگی، سطح متابولیزم خود را کاهش دهد؛ که در این صورت کاهش وزن بسیار دشوار خواهد شد.

 

زیاد آب بنوشید

دلایل مفید زیادی برای نوشیدن آب فراوان در طول روز وجود دارد. اما یکی از این دلایل، کاهش ورم و در نتیجه لاغری صورت است.

 • یکی از دلایل کاهش چربی صورت در اثر نوشیدن آب این است که آب، سموم را از بدنتان خارج می کند و سطح سلامت عمومی شما را افزایش می دهد. آب همچنین ظاهر پوست و موی شما را نیز بهتر می کند.
 • نوشیدن آب سرد، کالری بیشتری خواهد سوزاند. نوشیدن دو لیتر آب در روز هدف خوبی برای شروع است. آب رسانی مداوم به بدن، حال شما را بهتر می کند و با گذشت زمان باعث لاغری صورت شما نیز خواهد شد.

 

غذاهایی بخورید که به لاغری شما کمک می کنند

تمام روش های اصولی لاغری بر مبنای یک رژِیم غذایی سالم طراحی شده اند. برای مثال، رژیمی که خوراکی های فراوری و آرد تسویه شده (مانند نان سفید) کمتری در آن باشد برای شما مناسب خواهد بود. همچنین برای کمک به لاغری صورت خود می توانید میوه و سبزیجات، غذاهای فیبر دار، ماهی و سایر خوراکی های غنی از پروتئین را مصرف کنید.

 • غذاهای پر نمک (مثلا فست فود) را نخورید. نمک باعث می شود تا بدن شما آب بیشتری را در خود نگه دارد، و در نتیجه صورتتان ورم خواهد کرد. شکر نیز باعث چاقی صورت می شود. کربوهیدرات های فراوری شده که مقدار زیادی قند دارند نیز موجب ورم صورتتان خواهند شد.
 • الکل مضرات زیادی برای بدن دارد. یکی از آنها، کاهش آب بدن و ورم صورت است. در عوض خوراکی هایی مانند بادام، بروکلی، اسفناج و سالمون برای شما مفید هستند.

 

حساسیت های غذایی خود را شناسایی کنید

برخی مواقع، حساسیت یا آلرژی به یک خوراکی می تواند عامل چاقی صورتتان شود. پس حساسیت های خود را با کمک پزشک شناسایی کنید.

 • برای مثال برخی افراد به گلوتن حساسیت دارند و استفاده از غذاهای بدون گلوتن موجود در رستوران ها و سوپرمارک ها، کمک زیادی به آن ها خواهد کرد.
 • برخی از افراد مبتلا به سندروم روده حساس، در صورت خود احساس چاقی می کنند. توجه داشته باشید که مشکلات روده بسیار شایع بوده و تقریبا از هر ۱۵ نفر، ۱ نفر به آن ها مبتلا هستند.
 • هرمون هایی از قبیل PMS (یا پری منوپاز در خانم های مسن تر) هم ممکن است منجر به چاقی صورت شوند.

 

تمرین ورزشی غنچه کردن لب ها برای تقویت و فرم دادن به عضلات صورت

ترفند ها و ورزش های لاغری صورت

با تمرینات ورزشی، صورت خود را لاغر کنید.

این ورزش ها از طریق تقویت عضلات صورت و کاهش افتادگی پوست، به شما کمک می کنند تا صورت لاغرتری داشته باشید.

 • ورزش باد کردن لپ ها. یک نفس عمیق بکشید و هوا را در لپ های خود نگه دارید. سپس هوا را بین لپ ها جابجا کنید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید.
 • ورزش لبخند. به نحوی لبخند بزنید که دندان هایتان برای چند لحظه روی هم قفل شده و عضلات گونه و دهانتان درگیر شوند. مواظب باشید که چشمانتان جمع نشود. سپس لب های خود را جمع و غنچه کنید. این حرکت را چند بار تکرار کنید.
 • ورزش غنچه کردن لب ها. لب های خود را برای ۵ ثانیه جمع و غنچه کنید. سپس غنچه لبانتان را به سمت راست و چپ صورت خود حرکت دهید. فعالیت صورت و استفاده زیاد از عضلات آن (مثلا زیاد لبخند زدن یا خندیدن)، باعث لاغری صورت خواهد شد.

 

با ورزش کردن متابولیسم خود را افزایش دهید

با این کار خیلی سریع تر به هدف خود برای لاغری صورت دست پیدا می کنید. بعلاوه این تمرینات برای سلامت کلی بدنتان نیز مفید است.

 • برای این کار می توانید ۳۰ دقیقه در روز پیاده روی کرده و یا ۳ تا ۵ روز از هفته را به تمرینات دایره ای بپردازید. تمام تمرینات ورزشی می توانند به شما در افزایش متابولیسم، آب کردن چربی ها و لاغر کردن صورت تان کمک کنند.
 • این تفکر که می توانید هر چه دوست دارید بخورید و سپس با ورزش آن را جبران کنید کاملا اشتباه است. لاغری بیشتر به نحوه خورد و خوراک شما بستگی دارد. البته تمرینات ورزشی نیز به قدرتمند تر شدن بدن و بهبود سطح سلامتی شما کمک می کنند.

 

بیشتر بخوابید

بدن برای حفظ سلامتی خود به خواب نیاز دارد. رابطه میان کم خوابی و چاقی در بسیاری از تحقیقات به اثبات رسیده است.

 • خستگی موجب ورم کردن بدن و افتادگی صورت می شود. بنابراین صورتتان بزرگتر از حالت عادی بنظر خواهد آمد.
 • بطور میانگین، ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه برای شما کافی است. همچنین سعی کنید برنامه خواب منظمی داشته باشید.

 

روش های خلاقانه برای لاغری صورت را امتحان کنید

روش های زیادی وجود دارند که می توانند به شما در لاغر کردن صورت تان کمک کنند. برای مثال باد کردن بادکنک، یا استفاده از حوله داغ.

 • باد کردن بادکنک. این کار با بکارگیری عضلات گونه به لاغری آن ها کمک خواهد کرد. برای این تمرین، یک بادکنک را ۱۰ بار پشت سر هم باد کرده و باد آن را خالی کنید. احتمالا پس از ۵ روز متوجه نتایج آن خواهید شد.
 • بخار آب. برخی معتقدند که بخار آب می تواند صورت را لاغر کند. پس یک حوله را داغ کرده و روی صورتتان قرار دهید. با این کار صورت شما عرق کرده و مقدار از چربی آن آب می شود. فقط کافیست حوله را داخل آب داغ قرار داده و سپس آن را روی صورتتان بگذارید. برخی از متخصصان عقیده دارند که بخار آب، سموم را از صورت دفع کرده و به لاغری آن منجر می شود.
 • جویدن آدامس. حداقل دو بار در روز و هر بار ۲۰ دقیقه، آدامس بدون قند بجوید. آدامس جویدن مانند یک ورزش است که کالری سوزانده و به صورت شما فرم می دهد. همچنین ماساژ دادن صورتتان با روغن جوانه گندم یا جینسینگ، گردش خون در این ناحیه افزایش می یابد. ماساژ را با حرکات دایره ای شکل کف دست، از چانه شروع کنید و رو به بالا ادامه دهید.

 

بکارگیری ترفند های آرایشی مثل کانتورینگ برای لاغر نشان دادن صورت

نکات آرایشی برای لاغری صورت

از آرایش برای لاغر نشان دادن صورت خود بهره بگیرید

ترفند های آرایشی متفاوتی برای لاغر نشان دادن صورت وجود دارد.

 • به فرورفتگی های گونه و اطراف بینی خود پودر برنز بزنید. زدن رژ گونه به برآمدگی های گونه نیز باعث لاغرتر بنظر آمدن صورت می شود.
 • در راستای استخوان گونه خود کرم پودر بزیند و آن را از گوش تا کنار لبتان محو کنید. سپس دقیقا در بالای آن رژ گونه بزنید.
 • از کرم برنزه ای که دو درجه از پوستتان تیره تر است، برای بعد دادن به صورتتان و لاغرتر نشان دادن آن استفاده کنید.

 

چشمانتان را درشت تر نشان دهید

اگر با استفاده از آرایش، چشمانتان را درشت نشان دهید، صورتتان لاغرتر به نظر خواهد آمد.

 • لب های درشت باعث گردتر به نظر آمدن صورت می شوند. برای رفع این مشکل، چشمانتان را درشت تر جلوه دهید. به چشمان خود ریمل، خط چشم و سایه بزنید و لب های خود را بدون آرایش بگذارید، و یا حداکثر یک برق لب بزنید.
 • شکل ابرو ها در لاغر نشان دادن صورت اهمیت بسیار بالایی دارد. ابرو های فرم دار و بالا، صورت را لاغرتر نشان می دهند. اگر از جابجا کردن و فرم دادن به ابرویتان واهمه دارید، به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه کنید تا آن ها را وکس کرده و فرم مورد نظر را ایجاد کند.

 

کانتورینگ را یاد بگیرید

بسیاری از ستاره های هالیوود از تکنیک های کانتورینگ برای تغییر فرم صورت، پهن تر نشان دادن چانه و باریک نشان دادن بینی خود استفاده می کنند. ترکیب این موارد باعث ایجاد توهم لاغری صورت آن ها در نظر بیننده می شود.

 • برای باریک نشان دادن بینی، یک کرم پودر تیره تر از پوست خود را انتخاب کرده و خط باریکی از آن را  در دو طرف بینی خود بکشید. سپس از یک براش آرایشی برای محو کردن کرم پودر خود استفاده کنید. حالا با یک هایلایتر، در بالای ابروها و مرکز بینی خود خط بکشید و آن را نیز روی پوست خود محو کنید.
 • برای کانتورینگ صورت، با یک پودر کانتور که تیره تر از پوستتان است، روی گونه خود یک خط مورب رو به پایین بکشید. به نحوی آن را محو کنید تا خط کشیده شده دیده نشود. بهتر است پودر استفاده شده دو درجه از پوستتان تیره تر باشد. با کانتورینگ صحیح می توانید فرم و خطوط صورت خود را اصلاح کنید.

 

صورت خود را درخشان کنید

یکی دیگر از ترفدهای آرایشی برای لاغری صورت، اضافه کردن المان درخشندگی به آن است.

 • یک پودر هایلایت انتخاب کرده و آن را با براش به زیر چشمان و مرکز بینی خود بزنید.
 • درخشان کننده باید در کنار پودر برنزه یا کانتور مورد استفاده قرار گیرد. برخی معتقدند که همین تضاد، باعث لاغر به نظر رسیدن صورت می شود.

 

مدل مویی را انتخاب کنید که صورتتان را لاغر نشان دهد

همه مدل موها مثل هم نیستند. با توجه به فرم صورتتان، یک مدل مو ممکن است شما را چاق تر یا لاغرتر نشان دهد.

 • اگر موهایتان بلند است، نگذارید از سطح سینه شما بلند تر شود؛ و مدل مویی را انتخاب کنید که لایه های آن، در دور صورت شما یک قاب ایجاد کنند.
 • در موهایی که از کنار صورتتان عبور می کنند، مخصوصا در ناحیه چشم ها و گونه ها، کمی موج ایجاد کنید. چتری صاف نیز صورت شما را گرد تر نشان خواهد داد.

 

تا جای ممکن از عمل های جراحی زیبایی دوری کنید

نتیجه این جراحی ها اغلب غیر طبیعی، و در صورت بروز اشتباه پزشکی، فاجعه بار است. البته گاهی تنها راه پیش روی افراد مسن برای رهایی از چربی صورت، همین اعمال جراحی هستند.

 • لیفت صورت و ساکشن چربی می توانند پوست یا چربی اضافه را از صورت شما حذف کنند. برخی از افراد نیز با کاشت گونه، قالب صورت خود را تغییر می دهند.
 • قبل از این جراحی ها به تمام جوانب آن ها به خوبی فکر کنید. اعتماد به نفس داشته و ظاهر خود را همانطور که هست بخواهید. برخی از افراد، پس از انجام این جراحی ها پشیمان شده و راه بازگشتی ندارند. اگر مسن نیستید، روش های طبیعی لاغری صورت را در اولویت قرار دهید؛ زیرا اعمال جراحی زیبایی اغلب خطرناک و گران هستند.

 

زیبایی و اعتماد به نفس ناشی از لاغری صورت

خلاصه

برای لاغری صورت ، کالری کمتری مصرف کنید و از غذاهای غیر سالم و فراوری شده مانند نان سفید و شیرینی دوری کنید. همچنین باید حداقل ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنید تا کالری سوزانده و وزن کم کنید. برای تراشیده و لاغر کردن صورت خود، از تمرین هایی مانند غنچه کردن لب ها و لبخند زدن با دندان های قفل شده بهره بگیرید. ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه نیز به شما در لاغر نشان دادن صورتتان کمک خواهد کرد؛ زیرا از ورم کردن و افتادگی صورت در طول روز جلوگیری می کند.

 

نکات لاغری صورت

 • خیلی آب بنوشید.
 • میوه و سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
 • غذاهای غیر رژیمی نخورید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب پرهیز کنید.
 • بعد از ساعت ۸ شب، وعده غذایی بزرگی نخورید.
 • خیلی لبخند بزنید، چون یک ورزش طبیعی برای صورت است.
 • تمرینات ورزشی صورت را انجام دهید و آدامس بدون قند بجوید.
 • هنگام استفاده از آرایش برای ایجاد تغییرات در صورتتان افراط نکنید؛ چون غیر طبیعی به نظر خواهید آمد.
 • اعتماد به نفس داشته باشید. لاغری صورت به شما عزت نفس نخواهد داد.
 • گزینه های درمان لیزری و جراحی پلاستیک را مد نظر داشته باشید.
تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید