هنگامی که با آرایش می خوابید صورت شما دچار چه مشکلاتی می شود؟

0
1795

بگذارید رو راست باشیم. همه ما چنین کاری کرده ایم: دیر به خانه می رسید، کمی تلویزیون تماشا می کنید، و بعد می روید توی رختخواب. تنها کاری که حوصله ندارید انجام دهید بیرون آمدن از جای گرم و نرم خود و شستن صورتتان است. بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد چیست؟ خب اگر این کار را هر از چندگاهی انجام می دهید مشکلی نیست. اما نگذارید تا عادت تان شود.

یک دکتر متخصص پوست و مو و فلوشیپ جراحی می گوید “خوابیدن با آرایش یکی از بدترین کارهایی است که می توانید با پوست خود انجام دهید. شستن صورت تان قبل از خواب مهم است هر چقدر هم که خسته باشید.”

خوابیدن زمان مهمی برای استراحت و احیای بدن مان است. عضلات نیاز به بازیابی از کارها و خستگی های روزانه دارند؛ اما صورت هم نیاز به چنین بازیابی دارد.

“پوست در هنگام خواب، در حالت بازسازی برای روز آینده قرار می گیرد.” این را متخصص ارشد زیبایی در مرکز پوست و مو و سرطان پوست می گوید و اضافه می کند “وقتی با آرایش می خوابید این کار جلوی روند بازسازی پوست را می گیرد.”

در این جا تنها چند نمونه از مضرات خوابیدن با ریمل را می خوانید.

 

بدن تان آرایش را جذب می کند

در حالی که بسیاری از ما پوستمان را جدی نمی گیریم مهم است که به یاد داشته باشیم آن هم مثل قلب یا ریه ها یک عضو است و به کمی توجه و مراقبت نیاز دارد. پوست ما همواره مقداری از آنچه روی آن قرار می دهیم را جذب می کند پس خوابیدن با آرایش به این معنی است که ما هر ماده شیمیایی که در این محصولات وجود دارد را جذب می کنیم.

مطلب مرتبط:  ابروی مناسب صورت شما

یک متخصص پوست و میکاپ آرتیست می گوید “اگر با آرایش بخوابید روغن های طبیعی که در شب از صورتتان بیرون می آیند، هر چیزی  را که روی صورت تان وجود داشته باشد جذب می کنند. زمانی که این روغن ها با آرایش تان مخلوط شود، باعث ایجاد لک هایی در پوست تان شده که روزها تا هفته ها طول می کشد تا از بین بروند.”

پوست عضو مهمی است؛ بنابراین پوشاندن آن با یک ماده خارجی در تمام طول روز چیز خوبی نیست. درست مثل اندام های داخلی ما، پوست هم همیشه درحال انجام فعالیت است.

دکتر متخصص پوست و مو می گوید “پوست از آب، پروتئین (مثل کلاژن که به پوست قدرت و ساختار می دهد)، چربی ها، و مواد معدنی و شیمیایی مختلفی تشکیل شده است. پوست همچنین سرشار از روزنه هایی است که به ما اجازه تعریق و ترشح سموم را می دهند که موجب رطوبت پوست شده و سلول های مرده پوست و سایر مواد التهاب آور را از روزنه ها پاک می کند.”

بنابراین وقتی با آرایش می خوابیم آن روزنه های ریز را مسدود می کنیم. وقتی روزنه هایمان نتوانند کار خود را انجام دهند، مشکلات پوستی شروع می شوند.

 

به جوش سلام کنید!

درحالی که پوست مان در تمام طول شب مشغول جذب آرایش روزانه مان است، آماده بیرون ریختن یک جوش می شود.

دکتر متخصص پوست ، مو ، زیبایی و مدیر کلینیک می گوید “وقتی با آرایش می خوابید، ترشحات سبوم پوست، سلول های مرده، و بقایای آرایشتان در طول شب روزنه ها را مسدود می کنند و با این کار به باکتری ها اجازه پرورش آکنه و جوش را می دهند و پوستی زرد رنگ، ناصاف و لک دار را ایجاد می کنند.

مطلب مرتبط:  ویدیو - دیزاین رژ لب مشکی با طرح جذاب گل گلی

این اتفاق برای همه ما می افتد؛ حتی آن هایی که کاملاً متوجه مضرات این کار هستند! میکاپ آرتیست و بلاگر می گوید که حتی او هم بعد از این که شب های زیادی آرایش صورتش را نشسته گرفتار آکنه شده. “برای من هم این اتفاق وقتی آرایشم را پاک نکرده ام رخ داد. اگر کرم پودر خود را پاک نکنید این کار می تواند منجر به گرفته شدن روزنه ها شده و درنتیجه به جوش ختم شود.” این حرف را از جانب یک متخصص گوش کنید و کرم پودرتان را هر شب پاک کنید.

 

چروک های بیشتری خواهید داشت

از آنجا که بستن راه مواد آلوده کننده به صورت تان زیاد کارساز نبود، خودتان را برای این یکی آماده کنید. این آلوده کننده ها باعث می شوند پیرتر به نظر برسید!  خواب، فرایند معجزه گری است که پوست و سیستم بدن ما را احیا می کند. با این حال اگر آرایش تان جلوی این احیا را بگیرد در هنگام صبح پیرتر به نظر می رسید.

پزشک معروف بین المللی که متخصص زیبایی و ضدپیری و بنیانگذار کلینیک YFT است، می گوید “وقتی می خوابید، بدن نیروی تازه ای می گیرد، ریلکس می کند و تمام فرایندهای ضدپیری در همین حین اتفاق می افتد. وقتی صحبت از جوانی پوست می شود، باید بدانید که هر سلول بدن برای کار به شیوه خاصی برنامه ریزی شده است. بنابراین وقتی چیزی مثل آرایش باعث فشار بر روی پوست می شود، این فرایند به آرامی اتفاق می افتد.”

با شستشوی هر شب پوستتان، بهترین شانس برای جوان ماندن را به آن بدهید.

پزشکان می گویند “خوابیدن با آرایش روزنه های صورت مان را می پوشاند. آیا شما برای چنین چیزی آماده اید؟ این کار به سلول ها اجازه جایگزینی نمی دهد و تاثیرش را در بلند مدت نشان می دهد. بنابراین هر بار که با آرایش می خوابید خودتان را پیرتر می کنید!”

مطلب مرتبط:  نحوه ساخت بهترین رژگونه طبیعی در خانه

یک محقق می گوید “وقتی آرایش تان شسته نمی شود، آن آلاینده ها و رادیکال های آزاد روی پوستتان باقی می مانند و باعث آسیب بیشتر به پوست در هنگام خواب می شوند که نتیجه آن پیرشدن زودهنگام پوست است. این کار شبیه رفتن به رختخواب با یک لایه از سموم روی صورت است که پوست راخفه می کند و سبب پیری زودرس می شود.”

اخیرا یک کرم ضدپیری خریده ام که مخصوص پاک کردن رادیکال های آزاد مخرب و بازگرداندن سلامت به پوست است. من هم از آن دسته افرادی هستم که با آرایش می خوابم و این کرم در صورتم تغییر خیلی زیادی ایجاد کرده. شما هم می توانید از بعضی کرم های موجود در داروخانه ها استفاده کنید. یک پزشک متخصص می گوید “اگر به دلیل وجود مواد آلوده کننده، چین و چروک های ریزی روی پوستتان ایجاد شده سرم یا کرمی که حاوی آنتی اکسیدان باشد را انتخاب کنید”

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید