بیایید با هم صادق باشیم، روزانه به راحتی 30 دقیقه را در حال کار با اینستاگرام، فیسبوک، و اسنپچت می گذرانید (مسئله ای نیست، ما هم این کار را می کنیم). گوشی خود را زمین بگذارید و از این زمان برای یک پیاده روی در اطراف منزل استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید 8 اتفاق فوق العاده خواهد افتاد.

فواید پیاده روی

حدود 150 کالری می سوزانید

بسته به وزن شما و سرعتی که راه می روید، حدود نیم ساعت پیاده روی باعث می شود چیزی حدود 150 کالری بسوزانید. بنابراین نگران خوردن آن شیرینی اضافی بعد از نهار نباشید. با کمی راه رفتن می توانید انرژی آن را بسوزانید.

احساس آرامش بیشتری می کنید

قدم زدن می تواند به شما آرامش دهد، چه در یک خیابان شلوغ شهر، و یا در یک چمن زار آرام باشد. برای اینکه یک تجربه بهتر داشته باشید، یک موزیک مخصوص مدیتیشن دانلود کرده و به آن گوش کنید تا یک پیاده روی آرامش بخش داشته باشید.

پاهایتان خوش فرم تر می شود

با تنها 30 دقیقه راه رفتن در روز، عضلات ران و پشت ساق پای خود را تقویت کنید. پیاده روی خود را دو بار در هفته با تمرینات قدرتی (لانج، اسکات و غیره) همراه کنید تا نتایج بهتری به دست آورید.

رگ های واریسی کاهش پیدا خواهد کرد

طبق تحقیقات کلینیک کلیولند ثابت شده است که پیاده روی منظم باعث کاهش میزان پیدایش و درد رگ های واریسی می شود. (فقط حتما از کفش های ورزشی برای راه رفتن استفاده کنید تا از بروز صدمه پیشگیری کرده و جریان خون را افزایش دهید ).

فردی در حال پیاده روی با کفش ورزشی

گوارش شما بهبود خواهد یافت

بعد از خوردن یک غذای سنگین جلوی تلویزین روی کاناپه لم ندهید. به گزارش نیویورک تایمز یک پیاده روی 30 دقیقه ای، غذا را در سیستم گوارشی شما حرکت می دهد و سطح قند خونتان را متعادل تر نگه می دارد.

احساس خلاقیت بیشتری خواهید کرد

می دانید چه چیزی جلوی خلاقیت شما را خواهد گرفت؟ دیدن تکرارهای سریال های تکراری تلویزیون. وقتی برای راه رفتن می روید، یک دفترچه یادداشت با خود ببرید و از اینکه در هنگام حرکت و با ذهن باز، ایده های خلاقانه چه آسان به فکرتان خطور می کند متعجب خواهید شد.

کارهای مهم خود را در حرکت انجام دهید

چیز دیگری که می توانید در پیاده روی همراه خود ببرید گوشی تان است. از وقت استفاده کنید و با دوستان راه دور و اعضای خانواده در تماس باشید. یا اصلا آن وقت دندانپزشکی که هفته ها به عقب انداخته اید را رزرو کنید.

ممکن است تشویق شوید که بیشتر ورزش کنید

بعد از چند هفته راه رفتن به طور مرتب، دیگر این کار برایتان مثل آب خوردن می شود. حتی ممکن است تشویق شوید برای تناسب اندام بیشتر، 30 دقیقه دویدن یا دوچرخه سواری را امتحان کنید. به هر حال، احتمال پیشرفتتان زیاد است.