چرا پس از یک شکست عشقی، نباید برای شروع رابطه عاطفی جدید عجله کنید

0
2759
چرا برای شروع رابطه عاطفی جدید نباید عجله کرد

اگر بصورت مداوم رابطه های بدی داشته اید، احتمالا نشانه ی این است که سرعت حرکت شما کمی زیاد است و برای ایجاد یک رابطه ی جدید، بدون فکر عجله می کنید. اغلب مردم خواهان داشتن یک رابطه ی با ثبات هستند یا می خواهند رابطه ای که دارند به ازدواج ختم شود. اما برای مدتی تنها و مجرد باقی ماندن مشکلی ایجاد نمی کند. ما به شما ۱۰ دلیل خوب برای اینکه چرا باید قبل از شروع رابطه عاطفی جدید صبر کنید را معرفی می کنیم.

چرا نباید در شروع رابطه عاطفی عجله کنیم؟

۱٫ شما برای احیاء خود به زمان نیاز دارید

حتی اگر رابطه قبلی شما واقعا رابطه ی بدی بوده است، برای آنکه واقعا آن را از ذهن خود بیرون کنید، به زمان نیاز دارید. زیرا قطعا نمی توانید کسی را که به او نزدیک بوده اید به سادگی از ذهن خود پاک کنید. شما هم احتمالا زمانی حسی به آن شخص داشته اید؛ پس قبل از آنکه به سراغ شخص جدیدی بروید، کمی به خود استراحت دهید.

۲٫ مطمئنا زمان زیادی دارید

بر خلاف چیزی که برخی مردم می گویند، انسان ها تاریخ انقضا ندارند. هر کس می تواند در هر سنی عاشق شود پس عجله نکنید. شخص مناسب بالاخره پیدا می شود.

۳٫ ممکن است اینکار را برای اثبات چیزی انجام دهید

شاید خیلی عصبانی باشید و بخواهید ثابت کنید به شریک زندگی قبلی خود نیازی ندارید اما می توانید این موضوع را با مدتی تنها و مجرد بودن هم ثابت کنید. برای اینکه ثابت کنید که می توانید این کار را انجام دهید، نیازی نیست تا سریعا وارد یک رابطه ی جدید شوید؛ زیرا این مسئله نمی تواند شروع رابطه عاطفی خوبی باشد.

مطلب مرتبط:  نکات مهم در انتخاب همسر - چگونه یک شریک زندگی خوب انتخاب کنیم

۴٫ ممکن است فقط از تنها بودن بترسید

برخی از مردم آنقدر از تنها بودن می ترسند که تنها به همین دلیل، یک رابطه عاطفی جدید را آغاز می کنند. این کار فقط به عنوان استفاده از شخصی دیگر و بازی با احساسات اوست که حتی در طولانی مدت نیز شما را خوشحال نمی کند.

یک دختر ناراحت۵٫ ممکن است طرف مقابل از شما سوء استفاده کند

به یاد داشته باشید که همه ی افراد آن چیزی که بنظر می آیند، نیستند. اگر به تازگی از یک رابطه بیرون آمده اید، ممکن است آسیب پذیر باشید پس اگر شخصی که بنظر زیادی خوب است درست در بهترین زمان سر راه شما قرار گرفته، ابتدا مطمئن شوید که آنها از شما سوء استفاده نمی کنند.

۶٫ ممکن است از سر بی حوصلگی اینکار را کرده باشید

زمانی که تازه از یک رابطه بیرون آمده اید، تایم بیکاری زیادی دارید. اجازه ندهید که این موضوع به دلیلی برای شروع رابطه عاطفی جدید دیگری شود. اگر به همراه نیاز دارید، بجای اینکار با خانواده و دوستان خود بیرون بروید.

۷٫ ممکن است فقط کمی راحتی فیزیکی بخواهید

تنها به این دلیل که نیاز دارید کسی را بغل کرده یا احساس آرامش کنید و همان موقع شخصی سر راهتان سبز می شود، نمی توانید مطمئن شوید که او یک شریک زندگی ایده آل است. ممکن است دوستانتان سنگ صبور شما شوند پس اشتباه نکنید و این اتفاق را غیر از ظاهر آن در نظر نگیرید.

۸٫ تحت تاثیر افراد دیگر قرار گرفته اید

دوستان و خانواده ی شما، مشتاق دیدن خوشحالی شما هستند و ممکن است قبل از آنکه آماده باشید، شما را برای شروع رابطه عاطفی جدید تشویق کنند. برای اینکه فقط آن ها را راضی کنید با کسی قرار نگذارید و رابطه ای را شروع نکنید؛ زیرا این مسئله خود شما را خوشحال نخواهد کرد.

مطلب مرتبط:  آیا ممکن است دعوا کردن با همسر به بهبود روابط منجر شود؟

۹٫ لازم نیست شما چیزی را ثابت کنید

عجله نکنید تا اولین شخصی را که می بینید بلافاصله با او وارد رابطه شوید. لازم نیست شما چیزی را به کسی ثابت کنید، پس کمی صبر کرده و شخص درست را انتخاب کنید.

۱۰٫ شما، ارزش صبر کردن را دارید

شما قطعا این مسئله را به خودتان مدیون هستید که مطمئن شوید، خوشحال هستید. عجله برای شروع رابطه عاطفی جدید به خاطر دلایلی که ذکر کردیم هیچوقت ایده ی خوبی نیست. اگرچه مهمترین دلیل این است که شما فرد خاصی هستید و لیاقت زندگی شاد و زیبا را دارید. هرکس که ارزش قرار گذاشتن و شروع رابطه با شما را دارد، این موضوع را درک کرده و به خاطر شما صبر می کند پس عجله نکنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید